אחיות למקצוע

רגעים מרגשים היו בטקס חלוקת מלגות ההצטיינות בחוג לסיעוד בבית הספר למקצועות הבריאות במכללה האקדמית אשקלון, שהתקיים ביום שני האחרון, כאשר טל גואטה, סטודנטית שנה ב' קיבלה מלגת הצטיינות נשיא  ורצה לחבק את אמה, אתי גואטה, אחות אחראית במחלקה פנימית ג' בבית החולים ברזילי באשקלון. "נחשפתי לתחום מגיל מאוד צעיר, ואיך לומר, הריח של מסדרונות הבית חולים מוכרים לי היטב", אומרת טל הנרגשת. "גם בהתנסויות שאני עושה עכשיו אני מרגישה בבית, הסביבה לא חדשה לי. כשאני ואחותי התאומה, מור, היינו קטנות היינו מתנדבות המון במקום העבודה של אמא, במחלקות בבית החולים ברזילי באשקלון, ובחגים ובחופשים היינו מפעילות קייטנות בבית החולים. בהמשך גם התנדבתי במד"א, ולכן זה היה טבעי ללכת ללימודים כאן במכללה האקדמית באשקלון".

האם הגאה, אתי, מוסיפה "אני אחות וגם גיסתי היא אחות. אמנם רציתי. כמובן שהיא קיבלה את תמיכתי המלאה, אך הזהרתי אותה כי התחום לא פשוט. העבודה עם מטופלים אינה קלה, וגם התנאים שמסביב. חייהם של האחים והאחיות במדינת ישראל אינם פשוטים. אבל בסופו של דבר אני מגיעה לעבודה עם חיוך ויוצאת עם חיוך". טל מצידה מוסיפה: "המצב עליו מדברת אמא הוא לא פשוט, אבל זה לא הרתיע אותי. מדובר במקצוע שכולו לב ומסירות, וזה השיקול שעמד בפניי. אני רואה את המסירות אצל אמא, וזה מה שאני לוקחת ממנה, מבחינתה המחלקה זה בית, וכך גם אני רוצה להרגיש במקום העבודה שלי".

רגע מרגש נוסף היה כאשר יהודית טל, אם טרייה לילדה ראשונה קיבלה גם היא תעודת הצטיינות נשיא. יהודית, סטודנטית בשנה ג' בחוג לסיעוד בבית הספר בבית הספר למקצועות הבריאות חוותה את תקופת המבחנים האחרונה בצל הצירים: " זו הייתה תקופה לא פשוטה בכלל, אבל קיבלתי עזרה מהסגל, וגם מבעלי.  מטבעי אני בנאדם שכל הזמן מכוון למטרות בחיים, מחפש את הדרך הכי טובה לקלוע למטרה, אני עקשנית. כיף לי לקבל גם הערכה. הלימודים אינטנסיביים ואנחנו לומדים המון החל מטיפול ויחסי אנוש עם המטופלים ואף עם הסביבה שלהם, וכלה מחוקים ובירוקרטיות." על הבחירה במקצוע מוסיפה יהודית: "בחרתי ללמוד סיעוד מכיוון ואני רוצה להיות מיילדת וזו הדרך וכרגע אפילו יותר מכיוון וזה עתה ביקרתי בחדר יולדות. כחלק מהלימודים יש לנו לימודי פרקטיקה, שהם התנסויות במחלקות השונות כמו פנימית, גריאטריה ודרכן אנחנו רוכשים נסיון רב. בנוסף אני עובדת ככח עזר בפנימית ביחד עם אתי גואטה. חשוב להבין, המקצוע שלנו, האחיות, טומן בחובו המון קשיים ואתגרים, אנחנו נמצאות עם המטופלים 24/7 והרמה המקצועית שלנו מאוד גבוהה בזכות הלימודים האינטנסיביים במכללה והיחס האישי לכל אחד מאיתנו בחוג"

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

מאסטר שף נוסח אשקלון

Share this on WhatsApp  מאות משתתפים בתחרות הבישול 'גורמה בשכונה' חוויה משפחתית שלא נראתה כמותה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.