"איפה שביקשו להרוס, אנחנו מצמיחים חיים"

 כך אמר רה"ע אשקלון בטקס נטיעות מרגש שנערך במקיף ב', שם שתלו עץ לזכרו של יובל מור יוסף ז"ל וביער שרשרת, שהוצת בגל טרור ההצתות, נערך טקס בין דורי מיוחד בשיתוף מרכז קהילתי 'נווה דקלים' יחד עם מועדון הנוער 'אקסודוס' וחניכי מועצת הנוער העירונית/ אראל טפירו

ביום ב' לבשה העיר אשקלון  חג. במספר מוקדים בהם התקיימו נטיעות לציון ט"ו בשבט. אחד המוקדים היה ברחוב ז'בוטינסקי בשכונת שמשון, בסמוך לבניין שספג את אחת הפגיעות הקשות בהסלמה האחרונה, שם נטעו ראש העיר, תומר גלאם, בשיתוף ילדי גן 'רקפת', תושבים ועובדי העירייה, גינה מלבבת וירוקה של עצי פרי ופרחים.

ראש העיר, תומר גלאם: "דווקא במקום הזה, בו ארגוני הטרור ביקשו להרוס ולהשמיד, בחרנו לשתול חיים ולהפריח מחדש את האדמה ובמיוחד בט"ו בשבט ,המסמל את העמקת השורשיות, החיבור לאדמת הארץ, למולדת ולמורשת של העם היהודי. זה המסר שלנו למחבלים בעזה – בזמן שאתם מתעסקים במוות, אנחנו מקדשים את החיים, בזמן שאתם הורסים, אנחנו בונים, בזמן שאתם מחנכים את הילדים לחורבן, אנחנו מחנכים אותם לעתיד טוב יותר יש לנו חוסן איתן, רוח נחישות ואלפי שנות היסטוריה שמעניקים לנו את הכוח להמשיך לעבר מה שאנחנו מאמינים בו".

ראש העיר התייחס גם לסוגיית המיגון והבטיח כי ימשיך לעשות כל שביכולתו מול משרדי הממשלה הרלוונטיים על מנת להביא לתושבי השכונות הוותיקות בעיר בשורה בנושא.

מוקדם יותר השתתף ראש העיר יחד עם עובדי העירייה בטקסי נטיעות בבית הספר 'אמירים', במרכז יום 'תמר' ובכפר הנופש לחיילים יחד עם לוחמים מהחילות השונים ובשיתוף האגודה למען החייל.

טקסים רבים נערכו גם בבתי הספר ובגני הילדים ברחבי העיר; במקיף אמי"ת ב' שתלו עץ לזיכרו של יובל מור יוסף ז״ל ותלמידי 'נווה ציון' ציינו את החג יחד עם האזרחים הוותיקים בבית אבות 'הלפרין'. טקס מיוחד ומרגש נערך ביום שישי האחרון במסגרת מיזם קהילתי של המחלקה לאיכות הסביבה בעיריית אשקלון, במהלכו יצאו חברי מועדון הגמלאים של מרכז קהילתי 'נווה דקלים' יחד עם מועדון הנוער 'אקסודוס' וחניכי מועצת הנוער העירונית לטקס נטיעות משותף ביער שרשרת, שהוצת ונשרף בגל טרור ההצתות בקיץ האחרון. הנטיעות נועדו לבטא נאמנה את רוח קיומו של העם היהודי בארץ ישראל, הקשר החזק לאדמה והקשר הבין דורי הקיים בקהילה.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

הגיע הזמן. החל ממחר שוטרים באשקלון

Share this on WhatsApp הגיע הזמן*החל ממחר: עשרות שוטרים ופקחים יגיעו לאשקלון להגברת האכיפה*ראש העיר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.