אירועי פסח באשקלון והסביבה

מרינה מול  מציגה פעילות בחינם

 

שני 2.4

14:00-10:0019:00-16:00

פסטיבל קופיקו מבית איוונטים הפקות.

בפסטיבל יהיו שלוש עמדות קופיקו, ובהן סדנת יצירה, פינת איפור וקעקועים, ביתן היתולי, קליעה למטרה ושאלון טריוויה.

11:00

– מתחם פליימוביל. הדמויות האהובות של פליימוביל מתעוררות

 

לחיים בחגיגה מוזיקלית וקסומה לכל המשפחה.

17:00

– החברים של חזיזה. ההרכב המוזיקלי מנגן אלתורים וביצועים מעניינים לשירים מוכרים שכל הכנסותיהם מתרומות מיועדות לרכישת סלי מזון למשפחות מעוטות יכולת.

שלישי 3.4

 

קופיקו. יח"צ

14:00-10:0019:00-16:00

– פסטיבל קופיקו מבית איוונטים הפקות. בפסטיבל יהיו שלוש עמדות קופיקו, ובהן סדנת יצירה, פינת איפור וקעקועים, ביתן היתולי, קליעה למטרה ושאלון טריוויה.

רביעי 4.4

11:00 – רועיקי מצחיקי מארח את מר וגברת פליידו. מופע קורע מצחוק שבו תפגשו את דמויות הבצק המצחיקות בחגיגה קסומה לכל המשפחה.

20:00

– ננסי ברנדס מארח את סלבניה הזמרת הברזילאית בקרנבל ישראלי-ברזילאי.

במהלך כל חו”ל המועד

במהלך החג בימים ראשון עד שבת

7-1.4.18 הפעלות לילדים ולכל המשפחה. בין היתר מתנפחים לאורך כל היום בשעות22.:00-10:00

מרינה מול, הנמל 9, אשקלון, לפרטים: מרינה מול-Marina Mall בפייסבוק או באתר WWW.MARINA-MALL.CO.I

 

התרבות התורנית מציגה: אירועי חג הפסח למגזר החרדי – דתי, באשקלון

 

עוד לא הסדרנו את הנשימה מאירועי הפורים שהיו כאן רק לפני שבועיים וכבר אנו עומדים בפני אירועי פסח המושקעים ביותר שהיו עד כה למגזר החרדי והדתי בחג החירות.

זה לא סוד שעל התפקוד הבריא של התרבות התורנית מנצח המשנה לראש העיר שי עמירה שאחראי על התיק ועושה את עבודתו נאמנה לטובת הציבור, כאשר המוטו שעומד אל מול עיניו הוא: עשייה.

ומהעשייה הזו, הציבור הדתי והחרדי בעיר אשקלון עומד ליהנות גם הפעם באירוע חג הפסח ואפילו קצת קודם.

כבר ביום ראשון הקרוב 25.3 | ט' בניסן מוזמנים תושבי העיר למרכז קהילתי שפירא ברחוב שפירא 13 א' לאפיית מצות יד מהודרות לשולחן הסדר. הפעילות תתחיל בשעה 17:00 והתושבים יוכלו לאפות בעצמם את המצות. במהלך האפייה שתלווה בהדרכה – משגיח צמוד יהיה נוכח במקום.

למחרת ביום שני, מצאו בתרבות התורנית את הסיבה הטובה ביותר לעצור רגע מהניקיונות ולהגיע להצגה "הגולם" המיועדת לכל המשפחה והיא תתקיים בהיכל התרבות בשעה 16:00 ההצגה המעניינת נמכרת במכירה מוקדמת בעלות של 15 ₪ וביום המופע בעשרים וחמשה שקלים, מומלץ!

ולאחר שנחגוג את חג הפסח כהידורו כבני חורין, מגיע חול המועד.

ביום שלישי י"ח ניסן | 3.4, יתקיים מחזמר "הדייג ודג הזהב" לכל המשפחה בשעה 10:00 בבוקר בהיכל התרבות של אשקלון, הצגה מדהימה מבית 'אנדרדוס' עלות כרטיס למופע במכירה מוקדמת בקופות ההיכל או באתר 20 ₪ וביום המופע שלושים שקלים בלבד.

בשעה 20:00 בערב של אותו היום, יתקיים מופע של ענק הזמר יובל טייב ולהקתו במרכז קהילתי 'אלוני ציון' כאשר המופע יתקיים בהפרדה מלאה כשאר האירועים של התרבות התורנית. מחיר הכרטיס הוא 20 ₪ בלבד, דרך המתנ"ס.

ביום רביעי שלאחר מכן, מופע ענק בהיכל התרבות לנשות אשקלון עם הרבנית האהובה ימימה מזרחי והאחיות כליפא, זה יקרה בשעה 20:00 כאשר העלות המוקדמת היא רק 30 ₪ וביום המופע  40 ₪  רכישת הכרטיסים ניתנת דרך אתר ההיכל ובקופות ובאמצעות נשות הקשר: א. עזרא – 052-3387323 | לבנת – 058-7766261 | שרה – 054-8434434.

את האירוע הזה בנות, לא כדאי לכן לפספס.

האירועים מתפרסמים במלואם בימים אלו בלוחות המודעות וכמובן שחייבים להודות למי שתמיד דואג שלא נצטרך לצאת מהעיר גם בחגים ואלו הם ראש העיר תומר גלאם, המשנה לראש העיר שי עמירה והתרבות התורנית עליה הוא ממונה.

@@יד מרדכי

 

קיבוץ יד מרדכי ממשיך במסורת ומזמין את הקהל הרחב לפסטיבל יציאת מצרים הרביעי, פסטיבל  מיוחד וחוויתי שיתקיים בכל ימי חול המועד. בשמורה הסמוכה לקיבוץ, על רקע נוף קדומים יצאו המשפחות יחד עם מדריכים לשחזור האירועים שחוו בני ישראל במסלול יציאת מצרים. הם יתלבשו כבני ישראל ויצאו אחר משה רבנו למסע במדבר. במהלך המסע יחצו המשתתפים את "ים סוף", יטפסו על ההר ועל הדיונה כשברקע ישמעו את סיפור יציאת מצרים.

בנוסף לפעילות, ייהנו המבקרים מפעילות מתוקה בבית הדבש והדבורה. שם ניתן לצפות בעבודת הדבוראי ובחיי הדבורים בכוורת, ללקק דבש טהור ולהכין נרות עשויים דונג דבורים. בנוסף, מוזמנים המבקרים להשתתף בסיור מיוחד ברוח הקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור, שתוביל אותם לתחנות מלהיבות ברחבי הקיבוץ בהם: הרפת הקיבוצית, הפרדסים ,אתר שחזור קרב תש"ח ועוד. לאחר מכן, יבקרו המשפחות ב"בית קיבוץ של פעם", בו תתקיים פעילות חווייתית, "ארצישראלית" ונוסטלגית על ראשית חיי הקיבוץ.

במהלך חול המועד (מלבד יום 04/04) יוכלו המבקרים ליהנות מכניסה חינם לאתר שחזור הקרב המחודש. באתר יוכלו הילדים לזחול בין תעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים שבמקום ולטייל בין הנופים המרהיבים המקיפים את הקיבוץ.

כמה זה עולה?:

כרטיס משולב הכולל את בית הדבש, נסיעה בטרקטור, קיבוץ של פעם – 55 ₪ לילד, 50 ₪ למבוגר. ילד מגיל 3 חייב בכרטיס (אין צורך בתיאום מראש).

פעילות "יציאת מצריים" למי שרכש כרטיס משולב – 10 ₪ לילד מגיל 3.

פעילות "יציאת מצריים" בלבד – 30 ש"ח לאדם.

האופרה הישראלית באתר שחזור קרבות תש"ח

ביום רביעי ה- 04/04  יגיעו לאתר שחזור הקרב ביד מרדכי סולני האופרה הישראלית, אשר יפתיעו את קהל המטיילים ויצבעו את אווירת חג האביב באתרי מורשת בישראל. הסולנים

 

 

 

יפתיעו את האורחים במופעי אופרה פתוחים וקלילים עם מיטב קטעי האריות והשירה הפופולריים מעולם האופרה, מחזות הזמר וגם קלאסיקות ישראליות בביצועים מיוחדים.

הפעילות תתקיים בכל שעה עגולה משעה 11:00 ועד 14:00 ההשתתפות מותנת ברישום מראש. * יתכנו שינויים בשעות יש להתעדכן בסמיכות למופעים.

הפעילות מתקיימת בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים ומשרד המדע התרבות והספורט.

לפרטים, תיירות יד מרדכי: 08-6720559 | 052-3923104 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il

 

@@

אירועי פסח במול 7 שדרות:

סדנאות יצירה והצגות ברוח החג

 

מרכז מול 7 שדרות יקיים בחול המועד פסח, בימים ראשון עד רביעי, 4-1 באפריל, בין השעות 10:00 ל-13:00, סדנאות יצירה והצגות בנושא חג האביב. הכניסה כמובן חופשית.

ביום ראשון (1 באפריל) בין 10 ל-12:00 תערכנה סדנאות יצירה בנושא משה בתיבה, וב-13:00 תחל ההצגה אודות הסיפור המקראי הקסום והחברים שהתגייסו לסייע למרים לשמור על התינוק הקטן.

ביום שני, 2 באפריל, בין 10:00 ל-12:00 תערכנה סדנאות יצירה בנושא הזחל הזללן, ולאחר מכן יוצג מסעו המרתק של זחל קטן מרגע בקיעתו מהביצה ועד בגרותו כפרפר.

ביום שלישי, 3 באפריל, יתקיימו הסדנאות בסימן 3 פרפרים, ולאחריהן יגלו הילדים אם יצליחו 3 החברים הצבעוניים למצוא מחסה מפני הגשם.

ביום רביעי, 4 באפריל, יחתמו סדנאות בנושא מהומה בכוורת את אירועי פסח במרכז, כשלקינוח יחזו הילדים בסיפור על חברות מופלאה בין שי למאי הדבורה אשר מנסים להציל את הכוורת לאחר שהדב הגדול גנב את כל הדבש.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

Share this on WhatsAppפה אחד: יובל זוזט נבחר לתפקיד ראש מינהל חינוך ותנו"ס זוזט שימש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.