אנחנו על המפה

משלחת של החוג למדעי המחשב של המכללה האקדמית אשקלון יצאה לייצג את ישראל בטאיוואן, במסגרת חילופי סטודנטים עם אוניברסיטת NTU ובשיתוף חברת "אינטל"/ אשקלון פוסט

מה יותר כיף מללמוד בתקופת מבחנים? להיות בחו"ל כמובן. את תקופת המבחנים האחרונה, העבירו ארבעה סטודנטים מצטיינים מהחוג למדעי המחשב של המכללה האקדמית אשקלון בעיר טאיוואן שבסין, וזאת במסגרת חילופי סטודנטים עם אוניברסיטת NTU  שבטיוואן. הסטודנטים המצטיינים שהגיעו לסדנא רב לאומית בתחום פיתוח לIOT  באוניברסיטה, קיבלו הזדמנות נדירה לעבוד בפרוייקט תכנה של חברת "אינטל". בסדנא הם עבדו עם סטודנטים ממדינות שונות כמו צרפת, הולנד, גרמניה, קוריאה, ארה"ב, סין, גאווטמאלה, הספיקו לטייל , ואף קיבלו תעודה בסיומה.

גיא לשם, ראש חוג למדעי המחשב מספר על התכנית:" הדבר החשוב מבחינת החוג בפרויקט זה הוא יציאה "מהשלולית" המקומית ל-"אוקינוס הגדול", כלומר מפגש של סטודנטים מהחוג ומהמדינה שלנו עם מוסדות לימוד אחרים, מרצים וסטודנטים ממדינה אחרת,  חשיפה לנושאי מחקר מתקדמים והתנסות אישית במחקר בפעם הראשונה".

עידן קופר, בן 24 יצא למשלחת מתאר את החוויות: "היינו 16 סטודנטים והתחלקנו לקבוצות. אנחנו כסטודנטים לתואר ראשון הצטרפנו למוצר שכבר קיים ועבדנו עם סטודנטים לתואר שני. בעצם הגענו לפרוייקט שמתעסק באבטחת בית חכם. אני אסביר, קיים מוצר שאדם יכול ומנסה לפרוץ אליו, אנחנו בנינו תכנה שיודעת לסרוק את כל התקשורת שעוברת בבית או בכלל ברשת. נכון שיש תכנות כאלו אך אנחנו בנינו משהו ספציפי, כל מוצר שקיים בעצם צריך להכיר אותו, לדעת על מה הוא עובד ומה אתה מחפש, אתה צריך לאתר את השפה שבה הוא מדבר ( למשל האם הוא עובד על wifi ) וכך ממשיכים, בעצם מוצאים דרכים לאכוף את המוצר, לפרוץ אותו, דימינו מצב של פריצה, מצאנו איך מישהו מבחוץ יכול לפרוץ ומצאנו דרכים כיצד להגן על המכשיר.

פיליפ קורצ'בני מספר :" היה מדהים, צברנו הרבה ניסיון ובכלל זו חוויה בלתי נשכחת. אני מרגיש שלמדתי המון. העבודה והאינטראקציה עם סטודנטים ממדינות שונות הייתה מאתגרת ושונה, כיף לפגוש אנשים מכל מיני קצוות הארץ. אפילו שמרנו על קשר."

מעבר לחוויה הלימודית, והנסיון שנצבר, למדו הסטודנטים קצת יותר על עצמם. דגנית אוזן מספרת:"הפרוייקט נתן לי את המוטיבציה ללמוד לבד, הבנתי איך האקדמיה שם פועלת, איך עושים מחקרים, ואפילו קיבלתי רעיונות כיצד להתחיל את הפרוייקט האישי שלי לתואר". פיליפ מוסיף:" למדתי איך לעבוד במצבי לחץ ובאי וודאות, למדנו לעבוד עם דברים שלא הכרנו, זה מאתגר. גם קטיה דבורצקי למדה המון:" הוכחתי לעצמי שאני יכולה  לעשות דברים חדשים ולקדם את עצמי, העבודה בקבוצה, יחסי הגומלין, הדינמיקה, כל אלו תרמו מאוד לחוויה וללמידה. סיימנו מאוד מהר וכבר לא ידעו מה לעשות איתנו. "

גיא לשם מוסיף:"פרויקט זה שהוא ייחודי בארץ משפר מאוד את האטרקטיביות של החוג, מראה כי הרמה המחקרית והלימודית בחוג היא גבוה, ושהאפשרויות של כל סטודנט שלומד אצלנו למצוא עבודה ו\או להמשיך בלימודים אקדמיים גבוהים בהמשך הדרך בהחלט אפשרית."

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

בתנובה אשקלון חוגגים את יום הפלאפל

Share this on WhatsApp בסוף השבוע האחרון צוין יום המוקדש כולו למאכל הלאומי של ישראל- …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.