אני רוצה לתרום גם דרך המועצה

יפה נחום הצילה נפשות רבות באשקלון במסגרת שירותה במשטרה וכשוטרת קהילתית בשכונות שמשון. זו בדיוק הסיבה שהיא רוצה להיות גם במועצה: לסייע/ אילת טפירו

את יפה נחום אין כמעט מי שלא מכיר באשקלון. היא שירתה 40 שנה במשטרת ישראל, 13 מהן כשוטרת קהילתית בשכונת שמשון והצילה נפשות רבות בעיר. נחום תמיד הייתה הכתובת למצוקות של החלשים ופעלה מול הרווחה כדי לסייע לכולם. "כעת אני רוצה להמשיך לסייע, הפעם ממועצת העיר", אומרת מועמדת מספר 4 של תכלית עכשיו, שאף זכתה בפרס נשיא המדינה על פועלה בפרויקט שמשון ללא סמים.

נחום בת ה-62 מתגוררת בשכונת שמשון. היא עלתה לישראל ממרוקו בגיל 10, וגדלה במשפחה מרובת ילדים. "גדלתי בבית עם אבא שהיה עיוור לחלוטין, יחד עם עוד שמונה אחים, שאחד לצערי נפטר", היא מספרת. "לאחר שסיימתי תיכון התגייסתי לצבא והוצבתי בחיל חימוש. חצי מהשירות היה בג'וליס והחצי השני בתל השומר. שבועיים לאחר השחרור התגייסתי למשטרה ונשארתי 40 שנה".

את בעלה חיים, שלו נישאה בשנת 1979, הכירה דרך חברה משותפת שסיפרה לה כי הוא מעוניין להכיר אותה. לשניים יש חמישה ילדים וחמישה נכדים. "אני אוהבת לטייל עם הנכדים בקניון ובבית לשבת איתם על משחקי יצירה וחשיבה", היא אומרת. "הם עוד קטנים לפעילויות מסוג אחר, אבל בינתיים אני מנסה להפעיל אותם כמה שיותר ולהיות שם עבורם ככל שניתן".

יפה הובילה את בית ספר הראל במשך 12 שנה בתוכנית "בטוחים מהיסוד" שנבנתה עם המשטרה ומשרד החינוך, פרויקטים למען הקשישים, נוער ומשפחות חד הוריות ועוד. "קיבלתי את אות יקירת העדה האתיופית כאשר שימשתי כשמגלה (אדם זקן לא בגילו אלה בחוכמתו ומקובל על ידי העדה), וכמו כן הגשמתי חלומות לילדים החולים בסרטן". היא אף קיבלה פרס יוקרתי מהקהילה האתיופית על פועלה למענה, והם מגדירים אותה "אחות".

עשייתה הברוכה של יפה נחום ידועה בכל רחבי העיר. =שחלתה התפללה עיר שלמה לשלומה של השוטרת הנמרצת והאהובה, שהתעוררה מתרדמת אחרי שבעה חודשים. "זה ריגש אותי מאוד כי תמיד פעלתי למען הציבור, והחום והאהבה שהרעיפו עליי במהלך המחלה ולאחר מכן היו מעין הכרת תודה. כעת אני רוצה לסייע לכולם גם דרך המועצה, ולתרום את חלקי לחיזוק מערך הרווחה העירוני".

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי?

"בחורף אני אוהבת לסרוג. אני מבלה הרבה עם הנכדים ואוהבת לטייל. לפני שחליתי הייתי נוסעת לחו"ל פעמיים בשנה, אבל עכשיו לצערי אני לא יכולה, אבל אין כמו המדינה שלנו והעיר שלנו. אשקלון היא עיר יפה ופורחת, אני אוהבת לחיות בה. אף פעם לא עזבתי אותה".

מבחינת יפה נחום, עם סיעת תכלית עכשיו חזקה במועצה בעוד חמש שנים העתיד של אשקלון יהיה ברור יותר: "עיר מתפתחת, מלאה בתושבים חדשים שנוהרים לגור בה. יש כאן ים נפלא, רצועות חוף מתפתחות ומחירי הדירות לא גבוהים. אשקלון תהיה עיר מובילה כפי שהיא צריכה ואמורה להיות".

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

הקואליציה של גלאם מתרחבת

Share this on WhatsAppמרחיבים את הקואליצייה.גם שס"ג , הבית החברתי , מיריי אלטיט , סופה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.