Alex Stark Photo

ארגון הקבלנים נפרד מ-2016

כנס סוף השנה המסורתי של ארגון הקבלנים סניף אשקלון והסביבה, התקיים ביום רביעי באולם ‘אגמים’. יו”ר הארגון, דוד רוזנר: “זאת הייתה שנה בה פעלנו רבות למען החברים: ימי עיון, קורסים, כנסים וטיפול בבעיות”

כמדי שנה התכנסו בערב יום רביעי השבוע, חברי ארגון הקבלנים סניף אשקלון והסביבה לכנס השנתי. הכנס התקיים באולם האירועים ‘אגמים’ וכלל ארוחת ערב עשירה וסטנד-אפ של נדב אבוקסיס. כמו כן, התקיים טקס קבלת חברים חדשים לארגון.

לצד חברי הארגון, נכחו בכנס מכובדים רבים מענף הבנייה וכן מהנהלת העיר: נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, מנכ”ל ההתאחדות, אליאב בן שמעון, רשם הקבלנים, עו”ד אמנון כהן, ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, מ”מ ראש העיר, אפי מור, חברת המועצה, שרה זכריה, מהנדסת העיר, ויקטוריה ברנגל ומנכ”ל החכ”ל, גלעד אורן.

את הכנס פתח יו”ר הארגון, דוד רוזנר, שקיבל בברכה את כל החברים והמכובדים. רוזנר סיפר על הפעילות הענפה של הארגון בשנה החולפת וציין יעדים לשנה האזרחית הבאה: “הארגון מונה כיום 111 חברים. במהלך השנה פעלנו רבות לטובת חברי הארגון ביוזמת ימי עיון, קורסים לניהול פרויקטים, קורסים לטפסנות, כנסים שקיימנו, טיפול בבעיות שעלו על הפרק ועוד. גם בשנה הקרובה נפתח עוד קורסים שיסייעו לחברים ונמשיך לפעול לרווחת הקבלנים באשקלון.  אנחנו מקווים שגם העירייה תפתח את מכרזיה עבור הקבלנים  ואני מאחל לנו שיתוף פעולה פורה”.

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק, בירך את הארגון על הגיבוש בו והעלה את הבעיות בענף הבנייה: “ענף הבנייה נמצא היום בצומת דרכים. ישנו משבר חמור בענף כולו ולא רק בדיור. אנו רואים בכל חודש יותר ויותר חברים בקריסה כלכלית. ענף הבנייה הוא קריטי ואסטרטגי למדינה. בלי ענף בנייה חזק ויציב לא תהיה כלכלה יציבה למדינה. הפעילות בהתאחדות נמשכת ללא הפסקה על מנת להביא לפתרון מערכתי. אני מאחל לכם שנה אזרחית טובה ועסקים טובים”.

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, סיפר על התכניות במסגרת הסכם הגג עליו חתמה העירייה והתייחס לתנופת הבנייה בעיר. “דוד רוזנר, יו”ר הארגון שלכם, ראוי לכל הערכה ומשרת נאמנה את המטרה שלשמה שלחתם אותו. בממלכה הקטנה שלנו באשקלון נרשמים פעם אחר פעם שיאי התחלות בנייה. העיר אשקלון משתרעת על פני 52 אלף דונם בדיוק כמו תל אביב. רצועת העיר פה תתעורר לחיים בחודש אפריל. אנו מנסים להסיר חסמים ליזמים והגיע הזמן שמדינת ישראל תבין שיש לעשות רפורמה בבירוקרטיה. אני יכול לומר שבאשקלון עובדים חזק על הנושא הזה. המהנדסת החדשה, ויקטוריה ברנגל, פועלת לקיצור תהליכים. תאמינו בדרך שלכם ותצליחו, אני בטוחה שהצלחתכם תישא פרי”.

מהנדסת העיר החדשה, ויקטוריה ברנגל, נשאה דברים ודיברה רבות על שיתוף הפעולה לו היא מצפה. “אשקלון נמצאת בתקופת פיתוח מאסיבית. מנהל ההנדסה שואף יחד אתכם לעשייה משותפת. אנו שואפים להתגבר על הפערים בין הצפון לדרום, שכן הראייה הכוללת הייתה חסרה בשנים עברו. קיבלתי עיר עם רקמה עירונית ברורה ושלמה וכעת אנו עושים חשיבה מחודשת ופועלים להוספת תכניות של ייעודי קרקע. דלתי פתוחה בפניכם ואני מוכנה לפתוח את כל החסמים בפני קבלנים שיעמדו בכל הדרישות. בתוך שלושה חודשים נציג את קביעת המדיניות שלנו ויחד נזכה לחידוש העיר”.

עו”ד אמנון כהן, רשם הקבלנים, עדכן בדבר הרפורמות האחרונות במשרדו וציין כי: “במדינת ישראל רשומים 11 אלף קבלנים. אני רוצה שבארץ יהיו 1,500 קבלנים שיעלו סיווג. החלטנו לפתוח את השוק כיוון שלא ייתכן שייבנו היום לפי חוקים שנקבעו לפני 20 שנה”. עוד ציין עו”ד כהן כי משרדו החל באכיפה מוגברת באתרי הבנייה בכדי לצמצם את הקיפי תאונות העבודה באתרי הבנייה. לסיום הוא בירך את חברי הארגון באשקלון ואמר כי: “קבלנים שמאוגדים בארגון מקומי, יש לכך חשיבות רבה לסייע להם יותר מהכל.  יש לזה ערך מוסף להיות שותף להוויה, לשבת יחד כמוכם כאן בערב נעים של גיבוש. אני ורצה שתדעו שיש שם טוב לקבלני אשקלון בכל הארץ. תמשיכו במה שאתם עושים הכי טוב”, סיכם.

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

גלאם רוצה את פייזר באשקלון

Share this on WhatsApp ראש העיר אשקלון לראש הממשלה: ״פעל להקמת מרכז הפיתוח ומפעל החיסונים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.