אשקלון מצטרפת לרשת "ערים בריאות"

 

עיריית אשקלון חתמה על אמנת "העיר הבריאה" ובכך הצטרפה לרשת הערים הבריאות בישראל; עו"ד תמר יוספי מונתה לקדם את הנושא; ראש העיר, תומר גלאם: "חרטנו על דגלנו לשפר את נתוני התחלואה בעיר ולהוביל את העיר לאורח חיים בריא יותר"

העיר אשקלון הצטרפה לרשת "ערים בריאות" בניהולה של ד"ר מילכה דונחין. את המהלך הובילו ראש העיר, תומר גלאם ומנכ"לית העירייה, אירית נתן  מתוך הבנה ורצון  להצעיד את אשקלון  קדימה, גם בתחום זה.

הנושא הובא לפתחה של מועצת העיר לפני פגרת הקיץ וזו אישרה אותו פה אחד, לאחר אישורו חתם ראש העיר על אמנת ההצטרפות לרשת ערים בריאות בישראל. במסגרת ההצטרפות  מונתה עו"ד תמר יוספי לתפקיד נוסף ברשות, מקדמת בריאות עירונית, וזאת בנוסף לתפקידה כיועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה.

נושא זה יהיה כמובן בפיקוחו של סגן ראש העיר, הרב יעקב אביטן שהינו מחזיק תיק הבריאות במועצת העיר.

בתוך כך, ביום שני התקיים אירוע חגיגי במרכז הכנסים בסימן קידום הבריאות ואורח חיים בריא.  באירוע נהנו המשתתפים מהרצאה של פרופ' חיים יוספי, מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי "ברזילי"  ומומחה בעל שם בינלאומי. פרופ' יוספי העניק בהתנדבות הרצאה אודות "לב האישה לעומת לב הגבר", הרצאה מרתקת, מעניינת, קולחת, מצילת חיים וגם משלבת הומור שנון. הקהל שמילא את האולם החכים מאוד והיה מרותק לדבריו.

לאחר מכן, עלה המופע ההומוריסטי "חייבת משהו מתוק" מאת אורלי מוריס ואיריס אסיה. מופע מצחיק, מוסיקלי ומלא כלים מעשיים לחיים בריאים, פעילים ומאושרים. הקהל שיתף פעולה ולקראת הסוף כולם רקדו ושרו עם צמד השחקניות.

עם ההצטרפות לרשת ערים בריאות אמר ראש העיר, תומר גלאם: "הנהלת העירייה חרטה על דגלה לשפר את נתוני התחלואה בעיר, להוביל את גיבוש האסטרטגיה העירונית, לגבש את חזון "העיר הבריאה"  ולהגשים את היעדים שייקבעו".

בוועדת ההיגוי שקמה בשל כך יהיו  נציגים מגורמי הבריאות, מאיכות הסביבה, מרשת ערים בריאות, מהשלטון המקומי, מלשכת הבריאות, מהמרכז הרפואי "ברזילי", מהחינוך, הרווחה, הספורט, מד"א, איחוד הצלה, מנהלי אגפים ברשות, מנכ"לית העירייה, תושבים ותושבות, עסקים וספקי שירותים.

עם קבלת התפקיד ובמעמד האירוע החגיגי שהתקיים אמרה עו"ד תמר יוספי "בריאות היא מצב של רווחה פיזית, נפשית וחברתית. היא זכות בסיסית של כל אדם ובידנו לאפשר זאת, "עיר בריאה" שואפת ציבורית לפעול לקידום בריאות ואורח חיים בריא לכלל התושבים והתושבות, לצמצם פערים בריאותיים והכל במטרה להבטיח עיר חיה, ושטוב לחיות בה, בסימן  'אשקלון עיר בריאה, פעילה ומאושרת'. בהצלחה לכולם".

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

עוד גל בדרך

Share this on WhatsApp ראש העיר, תומר גלאם, לתושבים: "אפשר למנוע את הגל השני; הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.