באתי לעזור

עזרא עוזרמספר בסיעת "תכלית עכשיו" ( רקמסייע לציבור באשקלון על בסיס קבוע ובהתנדבות מלאהכעת הוא מסביר בראיון ראשון מדוע החליט להצטרף לפוליטיקה ("כי אני יכול להביא שינוי"), למה בחר דווקא ביורם שפר ("אנחנו צוות מצוין") ומגלה מה הוא רוצה לעשות בעירייה: "לשבור את הביורוקרטיה ולתת שירות טוב יותר לתושבים"/ אראל טפירו

 

בחודשים האחרונים הפך המוסך של עזרא עוזר באשקלון לחמ"ל של ממש. מאות הלקוחות שלו שמגיעים לטפל בכלי הרכב שלהם וגם לשתות איזה אספרסו קצר, מבקשים על הדרך גם עוד מודעה או סטיקר של "תכלית עכשיו" לאוטו. אחרי שנים שעזרא נתן להם כל כך הרבה, הם מתכוונים לתת לו את הדבר הקטן אבל הכי חשוב שיש: הקול שלהם בקלפי. "זה לא רק מוסך, זה המקום שבו כל מי שיודע שהוא צריך סיוע מול הרשויות מגיע לעזרא והוא פותר להם את הבעיות", אומר אחד הלקוחות, "ועושה זאת בצנעה. זה דבר מתבקש שהוא יהיה במועצת העיר".

עוזר בן ה-47, נשוי לשושנה ואבא של ליזי בת השש, קפץ למים הפוליטיים לפני כארבעה חודשים. הוא הבין שבשביל להשפיע יש להיות במוקד ההחלטות – מועצת העיר. הוא התחבר עם סגן ראש העיר יורם שפר, והפך למספר 2 של סיעת "תכלית עכשיו" שרצה תחת האותיות רק. "זה לא פשוט לשנות פאזה ולהיות פתאום חבר מועצה", אומר עוזר. "אבל יש מי שמחליט להיות על שפת הבריכה להסתכל ויש מי שמחליט לקחת אחריות ולקפוץ למים. בשורה התחתונה אנחנו כאן בשביל הציבור ורק בשבילו. אנחנו חייבים לרענן את המועצה עם אנשים חדשים, אפשר לעשות יותר באשקלון".

במהלך השיחה הטלפון של עוזר לא מפסיק לצלצל: תושב שרוצה עוד שלט, מתנדב שמבקש לעזור במטה ואנשים נוספים שמתקשרים להביע תמיכה אחרי שראו את תמונתו על שלטי החוצות. "אני יודע שזה לא יהיה קל. כרגע אני מסייע =9Cכל אחד, וכשאני אהיה חבר מועצD7 זה יהיה כבר חלק מהתפקיד שלי. אני לא מתכוון לאכזב אף אחד, אפילו לא להחליף את מספר הנייד שלי אחרי הבחירות. הכל יהיה אותו דבר, ואני אמשיך לשרת את התושבים רק שהפעם מתוך העירייה ועם יכולת להשפיע יותר".

למה בחרת דווקא להצטרף ליורם שפר?

"אני מכיר את יורם שנים רבות, יש לו את אותו רצון לעזור לכל התושבים בדיוק כמוני. תשים לב שלא השמצנו אף אחד, לא דיברנו לא טוב על חברי מועצה אחרים אלא רק הסברנו לתושבים למה אנחנו מתאימים יותר. זה בדיוק האופי של יורם, והוא מתאים לי בול. אני חושב שיחד עם חבריי לסיעה נהיה צוות מצוין לתושבי העיר אשקלון".

מועצת העיר די מפולגתלא רואים סיעה דומיננטית אחתלמה אתה מאמין שזה ישתנה עם "תכלית עכשיו"?

"כי יש לנו רשימה איכותית במיוחד, אנחנו משקפים את אשקלון במלואה: עולים, ותיקים, רוסים, חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים. יש לנו שתי נשים, המהנדסת חן אהרוני משכונת ברנע והשוטרת לשעבר יפה נחום, במקום השלישי והרביעי, מה שאף רשימה לא עשתה. אנחנו באמת באים ממקום של להקשיב לתושבים ולתת כתף, ובעיר מגוונת כמו אשקלון אנחנו יכולים לתת מענה לכולם".

עזראעם יד על הלבבשביל מה אתה צריך את זה?

"מה השאלה בכלל? אתה יכול לתרום ולשנות מציאות, אז תשב בבית שלך, עם הטלוויזיה היפה שלך ותשדר לעצמך שהכל בסדר בזמן שאתה יודע שאפשר אחרת? לא. כמו שאמרתי, יש כאלה שיעדיפו לשבת בצד, אבל אני לא כזה. כמות הפניות שמגיעות אליי מחייבות שינוי, ואת זה אפשר לעשות ממועצת העיר בצורה הכי טובה. צריך לתת את הכוח למי שיכול לשנות באמת".

מה אומרים במשפחה?

"תומכים ומבינים. אשתי שושנה נותנת לי את הכוח ודוחפת אותי קדימה, וגם במשפחה המורחבת נרתמים ועוזרים בכל מה שרק אפשר. זו תהיה גאווה עבורי להיות הנציג שלהם במועצת העיר".

במה תרצה להתמקד בעירייה?

"להיות החוליה המחברת בין העירייה לבין התושבים, האיש שיידע לנווט את הכל ולקצר תהליכים לכל מי שצריך סיוע. אפשר לקרוא לזה האיש שישבור את הביורוקרטיה העירונית לטובת התושבים".

כמה מנדטים תביאו?

"אני מאמין ששלושה, זה היעד שלנו".

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

הקואליציה של גלאם מתרחבת

Share this on WhatsAppמרחיבים את הקואליצייה.גם שס"ג , הבית החברתי , מיריי אלטיט , סופה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.