בואו להיות שומרי הסף של עולם הטכנולוגיה

הדרך להשתלב בעולם הטכנולוגיה היא לעבור הכשרה מתאימה ולבחור תחום התמחות. לאחר מכן רק נותר לבחור בין סטארט אפ וחברות גדולות – ובמדריך הבא נסביר לכם איך לעשות את זה

לפי דוח של חברת המחקר Frost&Sullivan, עד שנת 2020 יחסרו ברחבי העולם מעל 1.5 מיליון עובדי סייבר. המחסור הוא חלק מבעיה כוללת שמורגשת כבר היום בישראל ובאה לידי ביטוי בכמות לא מספקת של אנשי הייטק, זאת על אף תנאי העסקה מעולים. כך למשל השכר במקצועות האבטחה והסייבר עלה ב-2017 ב-3.5% וכמות המשרות בתחום גדלה ב-20%, אך יש עוד המון תפקידים פנויים.

הדרך להציע עובדים מוכשרים לענף שרק הולך וצומח היא לאפשר מסלולי לימוד אטרקטיביים. בעזרת קורס סייבר ייעודי ניתן להפוך לשומרי הסף של עולם הטכנולוגיה, כמו גם להשפיע באופן אישי על השאלה כיצד הוא יי ראה בעתיד הקרוב והרחוק.

מה ההבדל בין סוגים שונים של לימודי סייבר?

המבנה הייחודי של לימודי סייבר מאפשר למשתתפים להגיע אליהם ללא ידע מוקדם או רקע בתחום. למעשה, מטרת ההכשרה היא לספק כלים מעשיים להתמודדות עם איומי סייבר ולכן במהלכה ניתן גם לבחור תחומי התמחות. ההבדלים בין תחומי ההתמחות נובעים מהמיקוד באיומי סייבר לעומת בתחומי פיתוח ובפערים בין אנשי תוכנה וחומרה.

מלבד האמור לעיל, בשנים האחרונות התפתח צורך משמעותי במנהלי מערכות מידע שמכירים טכניקות תקיפה והגנה. אלו למעשה לוחמי סייבר שמשדרגים את מערכת האבטחה הארגונית באופן ניכר ועם יכולות שונות. מסלול לימודי סייבר מן הסוג הזה מתקיים באמצעות קורס מעשי ופרויקטאלי ובו המשתתפים נדרשים להתמודד באופן אמיתי עם האתגרים הטכניים הקיימים.

סוג אחר של לימודי סייבר מאפשר לאנשים שרוצים להיות שומרי הסף של עולם הטכנולוגיה ל91צע הסבה מקצועית. קורסי ההסבה וההכשרה המקצועית מותאמים לדרישות השוק הטכנולוגי בישראל ובעולם והם מתעדכנים לעיתים קרובות. בכל הנוגע לחלוקה לקטגוריות, התחומים החמים שדרכם ניתן לבצע את ההסבה המיוחלת הם תשתיות, פיתוח תוכנה, בדיקות תוכנה, BI והנדסת תוכנה או לחילופין שיווק באינטרנט, גרפיקה ותקשורת נתונים.

האם עדיף לעבוד בסטארט אפ או בחברה גדולה?

עם תום מסלול ההכשרה שואלים את עצמם בוגרים רבים של לימודי סייבר איפה הכי משתלם להם להשתלב. האופציות העיקריות שעל הפרק הן עבודה בסטארט אפ צעיר לעומת הגשת מועמדות למשרה בחברה גדולה, ולכל אפשרות יתרונות וחסרונות אחרים.

בנוסף, ניתן לזהות שינוי בביקוש לעובדים בתחום הסייבר ואבטחת מידע בין שני המסלולים: אצל החברות הגדולות זינק הביקוש מ-15% ב-2016 ל-27% ב-2017, בעוד בסטארט-אפים הוא עלה מ-22% ל-43%.

משמעות הנתונים היא שסטארט-אפים עדיין מגייסים יותר אנשי סייבר בהשוואה לחברות גדולות. מנגד, העבודה בחברה גדולה מלווה ביציבות מסוימת ותחושת ביטחון ולכן כדאי לבחון כל מקרה לגופו.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

אולם ספורט במצפה ברנע

Share this on WhatsAppלידיעת התלמידים : אולם ספורט חדש נבנה בבית הספר 'מצפה ברנע' בהשקעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.