בואו לסאמר סקול

 אשקלון תסבסד גם השנה, ל-360 תלמידים בכיתות ד'-ו', "סאמר סקול" בינלאומי באנגלית, חוויתי ומרוכז (75 שעות!) – שווה ערך ל- 10 חודשי לימוד!

התכנית תתקיים בכ-8 בתי ספר בעיר, בין ה- 1.7-21.7, בשעות 08:00-13:00
בעלות של  300 – 440 ¤ בלבד!/ אילת טפירו

התוכנית, הינה במימון תלמ"א (התוכנית הלאומית למצוינות באנגלית) ובתמיכתן של קרן שוסטרמן, קרן שטיינהרדט ועיריית אשקלון 

ב- 28 ביוני, צפויים להגיע לישראל כ- 166 מורים בהכשרתם, יהודים, מארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה ללמד אנגלית בהתנדבות, לצד מורים ישראלים, כ- 6,000 תלמידים מ- 17 רשויות מקומיות, בניהן אשקלון

תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון:

"התכנית הלאומית למצוינות באנגלית מעודדת למידה שוויונית ומובילה לצמצום פערים חינוכיים. אני גאה שהצלחנו להביא את התכנית לאשקלון ובכך להעניק כלים לימודיים יקרים מפז לילדי אשקלון, זאת מבלי שההורים יאלצו לשלם אלפי שקלים מכיסם. אני מודה למנהלי תלמ"א על שיתוף הפעולה המופלא ובטוח כי הוא יניב פירות. נמשיך לעודד מצוינות בחינוך בכל התחומים עבור ילדי אשקלון"

אלון פוטרמן מנכ"ל ומייסד תלמ"א:
"יצאנו לדרך לפני כ- 4 שנים כפיילוט ב- 2 רשויות מקומיות בלבד על רקע המחסור החמור במורים לאנגלית ועל רקע החלטת הממשלה לפתוח את בית הספר של החופש הגדול, השנה, התכנית תיפתח ב- 17 רשויות מקומיות, עם מספר שיא של כל הזמנים של 6,000 תלמידים, במטרה לאפשר לכלל התלמידים להתקדם באופן שווה בלימודי האנגלית ולסייע בצמצום פערים חברתיים ולימודיים. התוכנית מתאפשרת בזכות ראשי הערים שזיהו את החשיבות בלימודי מקצוע הליבה, הרימו את הכפפה, נאבקו עם תלמ"א להשגת תקציב והצטרפו לפרויקט החשוב הזה, מתוך הכרה בכך שלא ניתן להכין תלמידים לחיים ללא לימוד מעמיק של מקצועות ליבה כמו אנגלית"

 ב- 28 ביוני, צפויים להגיע לישראל כ- 166 מורים בהכשרתם, יהודים, מארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה ללמד אנגלית בהתנדבות, לצד מורים ישראלים, כ- 6,000 תלמידים בכיתות ד'-ו', בכ- 17 רשויות מקומיות בפריפריה, בניהן באשקלון. התוכנית, אשר תתקיים בין ה- 1.7-21.7, בשעות 08:00-13:00, מסובסדת עבור ההורים תמורת כ- 300-440 ¤ על ידי תלמ"א, בתמיכתן של קרן שוסטרמן, קרן שטיינהרדט והרשות המקומיות.

המורים הצעירים וחדורי המוטיבציה, יתפרסו בכ- 166 כיתות ברחבי הארץ, בערים: מרום הגליל, בית ג'אן, ראמה, נצרת עילית, מגדל העמק, עמק יזרעאל, קריית מלאכי, רחובות, ירושלים, אשקלון, אופקים, בן שמן, דימונה, ירוחם, מצפה רמון, רמת נגב, מנשה וחבל יבנה.

בכל כיתה, ילמדו מורה מתנדב מחו"ל שיוביל את הלימודים באופן פדגוגי, לצד מורה ישראלי, שהוקצה מבית הספר (לא בהכרח מורה לאנגלית). כחלק מהתכנית הייחודית , הילדים ייהנו מלימודי אנגלית חווייתיים מרוכזים, כ- 75 שעות לימוד בסה"כ בתקופה של 3 שבועות- שווי ערך לתקופה של 10 חודשי לימוד!

יום הלימודים מחולק לשניים- חלק ראשון "עיוני" (לימוד באמצעות ספרי לימוד ומערכי שיעור מוכנים מבעוד מועד), והחלק השני של היום הינו "חוויתי", באמצעות מגוון פרויקטים כיתתיים באנגלית בלבד, הכוללים: בישול, מדעים, מוסיקה ועוד- הכל בשיטת PBL  (PROJECT BASED LEARNING).

לינדסי שלדון, שהגיעה מוירג'יניה ולימדה בתוכנית תלמ"א בקיץ שעבר בנצרת עילית, התאהבה במדינה והחליטה להישאר בישראל וללמד משך שנת לימודים מלאה בביה"ס מנחם בגין בדימונה: "זו הפעם הראשונה שהגעתי לישראל שלא כתיירת. במקום לבקר בים המלח ובמצדה, הגעתי למקום שבו יכלתי לתרום ולהוביל תהליכים משמעותיים.. מדובר בחוויה עוצמתית ששינתה לי את החיים, בפעם הראשונה חוויתי קהילה קטנה ומחבקת. הרגשתי שיש לי יכולת להשפיע על הילדים ולעשות שינוי אמיתי, בזכות תוכנית מרוכזת שהצליחה לשפר ברמה משמעותית את רמת האנגלית של הילדים"

אלון פוטרמן מנכ"ל ומייסד תלמ"א: "לכל תלמידי ישראל צריכה להינתן הזדמנות שווה להתקדם במקצוע הליבה, ללא קשר לרמת ההכנסה של משפחתם או למקום מגוריהם. מורים מצוינים מבתי ספר ישראליים לצד מורים מחו"ל, משיגים את המטרה הזו יחד באמצעות הוראה משותפת. זאת תוך כדי שהמורים מחו"ל מעמיקים את הקשר שלהם למדינה, בבואם להוביל שינויים חברתיים ולא כתיירים בלבד.

יצאנו לדרך לפני כ- 4 שנים כפיילוט ב- 2 רשויות מקומיות בלבד על רקע המחסור החמור במורים לאנגלית ועל רקע החלטת הממשלה לפתוח את בית הספר של החופש הגדול, השנה, התכנית תיפתח ב- 17 רשויות מקומיות, עם מספר שיא של כל הזמנים של 6,000 תלמידים, במטרה לאפשר לכלל התלמידים להתקדם באופן שווה בלימודי האנגלית ולסייע בצמצום פערים חברתיים ולימודיים.

קיום התכנית בכיתות-האם מעצימה את התפיסה כי "בית הספר" הינו מקום לחוויות משמעותיות רבות, ולא רק מקום המיועד ל"מבחנים ושיעורי בית" בלבד. התוכנית מתאפשרת בזכות ראשי הערים שזיהו את החשיבות בלימודי מקצוע הליבה, הרימו את הכפפה, נאבקו עם תלמ"א להשגת תקציב והצטרפו לפרויקט החשוב הזה, מתוך הכרה בכך שלא ניתן להכין תלמידים לחיים ללא לימוד מעמיק של מקצועות ליבה כמו אנגלית."

ממצאי ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה) אשר בחנה פעילותה של תלמ"א בשנים האחרונות מעלים כי:

–          81% מהמורים הישראליים דיווחו כי דיברו בעיקר באנגלית בכיתות משך התכנית.

–          84% מהמורים הישראליים מאמינים כי התכנית הביאה לשיפור באוצר המילים של התלמידים, ואף העשירה את כלי ההוראה שלהם עצמם.

–          98% מהמורים הישראליים סבורים שתלמ"א תסייע לחיזוק הוראת האנגלית בבתי הספר.

–          86% מהמורים הישראליים מאמינים כי התכנית הביאה לשיפור בהבנת הדיבור של התלמידים.

ממצאי תלמ"א על חוויית המורים מחו"ל לתכנית הוראה בישראל

–          92.7% מהמורים מחו"ל מסכימים מאוד כי חוויית ההוראה בתלמ"א העמיקה את הקשר שלהם לישראל.

–          93.9% מהמורים מחו"ל מסכימים מאוד כי ההוראה בישראל היתה מאתגרת ומלמדת, ואף תסייע להם להיות אנשי מקצוע טובים יותר.

–          – 92% מהמורים מחו"ל מעוניינים לחזור וללמד בהתנדבות בישראל מידי קיץ.

–          79% מהמורים מחו"ל מוכנים לשקול ללמד בישראל משך שנת לימודים מלאה בזכות ההשתתפות בתכנית הקיץ.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

תחשוב טוב יהיה טוב

Share this on WhatsAppיוזמה מעניינת של הנהלת בית הספר מקיף א' באשקלון, לפני חלוקת תעודות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.