דן בדרום החלו לפעול באשקלון

חברת 'דן בדרום' החלה בהפעלת התחבורה הציבורית באשקלון

ביום שישי האחרון נכנסה החברה לפעילות מלאה עם כ-100 אוטובוסים חדישים וארבעה קווים חדשים שחוצים את העיר. שר התחבורה: "אני מקווה שיותר ויותר אנשים יעברו בזכות המהפכה הזו מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית". ראש העיר: "זוהי מהפכה של ממש מבחינת תדירויות הקווים, זמינותם והפריסה שלהם"

הפעלת התחבורה הציבורית באשקלון על ידי חברת 'דן בדרום' יצאה לדרך ביום שישי האחרון עם השקת הפעילות במעמד שר התחבורה, ישראל כ"ץ, ראש העיר, איתמר שמעוני, מנכ"ל רשות התחבורה, מאיר חן, מנכ"ל חברת 'דן', עופר זילבירג, מנכ"ל חברת 'דן בדרום', יורי ברנשטיין ונציגים נוספים של החברה.המשתתפים ערכו סיקור קצר של תחילת הפעילות בחמ"ל העירוני ומשם יצאו למסוף רמז לשאול תושבים על חוויית הנסיעה הראשונה שלהם עם האוטובוסים החדשים של החברה.ראש העיר, איתמר שמעוני: "זוהי מהפכה של ממש מבחינת תדירויות הקווים, זמינותם והפריסה שלהם. אין לי ספק שהשינויים והשיפורים שהוכנסו לקווים יקלו על חייהם של משתמשי התחבורה הציבורית בעיר. אני מודה לשר שבא לבחון מקרוב את הפעילות החדשה של החברה. עבדנו יד ביד עם נציגי החברה, עם משרד התחבורה ורשות התחבורה כדי להבטיח שהיום הראשון של הפעילות יעבור חלק, וממה שאנו שומעים ורואים עד כה, הצלחנו לעשות זאת. אנחנו עדיין עם אצבע על הדופק כדי להמשיך ולהבטיח שתושבי אשקלון יקבלו את השירות הטוב ביותר בתחבורה הציבורית. שיהיה לכולנו בהצלחה".שר התחבורה, ישראל כ"ץ: "תושבי אשקלון ייהנו מרפורמה משמעותית בתחבורה הציבורית גם בזכות צי האוטובוסים החדיש שהחל לפעול כאן, גם בזכות התוספת בשירות ובקווים החדשים וגם בזכות הרפורמה בתעריפי הנסיעה שהפכה את המינוי לאטרקטיבי וחוסכת לכל משפחה מאות שקלים בחודש. אשקלון קיבלה היום תגבור משמעותי ואני מקווה שיותר ויותר אנשים יעברו בזכות המהפכה הזו מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית".מנכ"ל חברת 'דן בדרום', יורי ברנשטיין: "חברת 'דן בדרום' הביאה עימה היום בשורה של ממש לתושבי אשקלון. הפעלה של כ-100 אוטובוסים חדשים ברמת אבזור מתקדמת ובתקני איכות סביבה ונגישות מהטובים בתחום, תגבור קווי שירות בכלל העיר, שעות פעילות מורחבות, כניסה לשכונות ואזורים חדשים ועוד. אני מודה לעירייה ולמשרד התחבורה על שיתוף הפעולה המלא, ולאנשי החברה, שעשו לילות כימים לשם היערכות מיטבית לקראת יום העבודה הראשון שלנו באשקלון. ברכות לתושבי העיר על הצטרפותם למהפכה".כניסתה לפעילות של חברת 'דן בדרום' מביאה עמה מספר בשורות משמעותיות לתושבי העיר, העיקריות שבהן: הגברת תדירות הקווים, הארכת שעות פעילותם, הוספת קווים לרכבת וממנה לאורך כל שעות היום וחיבור אזורים חדשים לתחבורה הציבורית, כמו: שכונת אגמים, רחובות נוספים בגבעת ציון, רחוב אריה תגר וקו 9 לחוף הים (בחודשי הקיץ).

כך למשל, נוסף קו 7 החדש שחוצה את העיר מדרום לצפון ומקשר באופן מהיר את שכונת 'אגמים' ושכונת ברנע עם מרכז העיר בתדירות של שלוש נסיעות בשעה בשעות השיא. כמו-כן, נוסף קו 15 בין שכונת 'אגמים' וגבעת ציון לתחנת הרכבת.  קו חדש נוסף הוא קו 9 – קו עונתי לים הפועל בחודשים יולי ואוגוסט בלבד, ומקשר בין שכונות דרום העיר לחוף בר כוכבא ודלילה בתדירות של פעם בשעה בשני הכיוונים. קו 11 החדש מחליף למעשה את קו 10 א' ומקשר בין אזור התעשייה לרחוב עולי הגרדום. הסעות התלמידים יחלו לפעול ב-01.09.16.בנוסף, יופעלו אוטובוסים לתחנת הרכבת וממנה לאורך כל שעות היום והנסיעות ממנה לעיר הוארכו עד השעה 21:45. כמו-כן, נוספו לקווים רבים פעילות במוצאי שבת. כלל האוטובוסים של חברת 'דן בדרום' בעלי נגישות מלאה לציבור בעלי המוגבלויות ומאפשרים נסיעה בטוחה ונגישה. כמו-כן, באוטובוסים קיים חיבור USB לכל נוסע וגלישה חופשית באינטרנט אלחוטי.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

הגיע הזמן. החל ממחר שוטרים באשקלון

Share this on WhatsApp הגיע הזמן*החל ממחר: עשרות שוטרים ופקחים יגיעו לאשקלון להגברת האכיפה*ראש העיר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.