האם בוריס מנור תומך ברב ברדא?

חגיגות הפורים אומנם בסיומם אך נראה כי בזירה הפוליטית הן עדיין בעיצומם. ברחוב הרוסי, שם מעורבים היטב בנעשה בביצה המקומית כועסים, אפילו מאוד, לאור הידיעה שנפוצה שם כי בוריס מנור, נציג הקהילה הרוסית מתכוון לחבור לתומר גלאם ואולי אף להביא איתו את דוד בן אברהם. ״הם בוריס זנח את העקרונות״? הם שואלים.

הרוחות ברחוב הרוסי סוערות. בימים האחרונים נשמעים שם לחשושים כי תומר גלאם הבטיח לכאורה לבוריס מנור תפקיד סגן בשכר בתמורה לתמיכה בו. הקהילה הרוסית אומרים שם, לא תניח לזה לעבור בשתיקה. ניסינו לבדוק מה מפריע לקהילה הרוסית בחיבור בין בוריס מנור לתומר גלאם.
כזכור, לפני מספר שנים, הקימו בקהילה הרוסית בסיוע עיריית אשקלון, מרכז לווטרנים. ותיקי מלחמת העולם הראשונה, רובם יוצאי חבר העמים, שהגיעו על בסיס יומי למבנה שהוקצה להם סמוך לבית הספר ״אילנות״ שם קיימו פעילויות חברתיות. באותו המבנה בקומה השנייה, היה ״מרכז השחמט״. כיתות לימודיות לשחקני שחמט מקצועיים שהביאו כבוד רב לאשקלון.
לפני כשנתיים, פונה המבנה מיושביו לאחר שבמסגרת הקצאות עירייה והסכמים קואליציוניים, הועבר לסיעת ״אחדות בתכלית״ או נכון יותר, לפטרונם הרוחני הרב הגאון, מרן יצחק ברדא. כיום משמש המבנה בכללותו כמבנה לימודי לתלמידי מוסדות יצחק ירנן בראשות הרב ברדא.
בקהילה הרוסית מציינים כי בוריס מנור נלחם בזמנו על המבנה והיה פעיל במיוחד במטרה למנוע את העברת המבנה ולמעשה ״למחוק״ את פעילויות מרכז הווטרנים והשחמט. נחישותו של בוריס צויינה לשבח אפילו שלא הצליח במאבקו העיקש והמבנה משמש עד היום את מוסדות יצחק ירנן.
כעת, כשהלחשושים ברחוב מדברים על הבטחה מצד תומר גלאם לחבר ״ישראל ביתנו״ בוריס מנור לקבל תפקיד של סגן בשכר, הרחוב הרוסי סוער. נציגי הקהילה איתם שוחחנו מסרבים לקבל זאת ומציינים כי תומר גלאם באמצעות הרב ברדא היה האיש שסגר את הבריכה העירונית בשבת, את פעילות מרכז הטניס ואף את תחרויות הסייף שהיו מתקיימות בשבתות בהיכל הספורט.
״אם תומר גלאם יכול לדאוג לרב שלו לקיריה חרדית גדולה בשכונת אגמים, איפה בוריס מנור?״ שואלים שם.

נציג תנועה חברתית רוסית איתו שוחחנו אמר הערב כי ברחוב הרוסי ילחמו כנגד המהלך: ״בוריס מוערך מאוד בקרב הקהילה הרוסית וצעד כזה ימחק אותו פוליטית. תומר גלאם מונע על-ידי הרב ברדא שבאופן לגיטימי מבחינתו פועל להתחרדות העיר אך פוגע באוכלוסייה שלנו באופן מובהק. מה הצעד הבא של סיעת ״אחדות בתכלית״? לסגור את הפיצוציות בשבת? אולי את המעדניות?״
גם בתוך סיעת ״ישראל בתינו״ מקווים שבוריס יתפקח במהרה. מקורב לחברי הסיעה אמר הערה כי הוא ״מקווה שבוריס יתפקח ויבין כי מקומו הטבעי הוא עם חברי הסיעה ולא עם תנועה חרדית בתמורה לתפקיד בשכר״ מהלך שכזה מצידו של בוריס ״יקבור אותו פוליטית״ הוסיף.
הימים הקרובים יבהירו לאן נושבות הרוחות גם בסיעה הגדולה במועצה – ״ישראל ביתנו״.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

מגדליי רוברט

Share this on WhatsApp איך הפך רוברט הרוש, הילד שהגיע ממרוקו היישר לצריף בשכונות שמשון לאיש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.