הדירה המוזנחת שופצה

ברוקלין איהו קשישה שהתגוררה בדירה מוזנחת מאוד של ‘עמידר’ לא האמינה שאת שארית שנותיה היא תחייה בצורה מכובדת ובבית הראוי למגורים  “אני מודה לעיריית אשקלון ולסגן ראש העירייה, תומר גלאם שדאג להביא לכאן את מנהל עמידר והפכו לי את הבית המתקלף והעלוב לארמון של ממש. תודה ” /איילת טפירו

 

במשך שנים רבות התגוררה ברולין ,או כפי שכולם מכנים אותה ‘ברוקלין’ בדירת ‘עמיגור’ מוזנחת מאוד בשכונת רמת אשכול באשקלון.כל תלונותיה במרוצת השנים על ליקויים קשים נפלו על אזנים אטומות.בצר לה היא נאלצה להשלים עם המציאות שנכפתה עלייה שכן, כסף לשפץ בעצמה לא ממש היה לה.אגב, היא לא הדיירת היחידה בשכונה שהתגוררה בדירה מוזנחת אולם שכניה מעידים כי דירתה של אוהיו הייתה הדירה ‘הכי מוזנחת בשכונה’.

כידוע, שנים רבות דיירי ‘עמידר’ לא זכו למענה הולם לתלונותיהם.

בשנה האחרונה, יצר סגן ראש העיר, תומר גלאם, קשר אמיץ עם מנכ”ל עמידר,יוסי אבוטבול ועם מנהל המחוז – נדב ברנט לאחר בחינת העניין הם החליטו כי בשיתוף פעולה עם הרשות יחלו נציגי ‘עמידר’ לשפץ בתים ומבנים בעיר.

כאמור אחד מן הבתים היותר מוזנחים היה הבית של  ברוקלין איהו – קשישה המתגוררת ברמת אשכול.הבית הוגדר ע”י השכנים כ”לא ראוי למגורי אדם”.

הקירות היו מלאים בעובש, ריצוף שסיכן את הדיירת, שירותים ומקלחת שכמעט ואינם שמישים, ריח צחנה חריף, נזילות, סדקים וכו’

גם הציוד בבית היה במצב רעוע ובחלקו אף לא התאים לדיירת.  למשל – מיטה שממנה התקשתה לקום.כשנודע הדבר לסגן ראש העיר,תומר גלאם, הוא הגיע למקום, התרשם מהמצב ונפגש מיד עם נציגי ‘עמידר’ שהגיעו לסיור במקום והתרשמו בעצמם מהמצב.

הבית של איהו ומצבה נגעו לליבו של ברנט וזה החליט ביחד עם גלאם ובשיתוף אגף הרווחה בעירייה להתחיל בשיפוץ מיידי.עד מהרה הגיעו פועלים לביתה של אוהיו ושיפצו אותו מהיסוד.הם לא הסתפקו בזה.בחברת ‘עמידר’ החליטו לסייע לדיירת באופן אישי ולפנים משורת הדין תרמו ציוד. כך למשל נרכשה לגברת איהו מיטה נוחה וריהוט נוסף לבית.הרכישה התבצעה בשיתוף אגף הרווחה בעירייה.בתום הפרוייקט הזילה אוהיו דמעות של שמחה.שכנים שהגיעו לביתה המחודש התרגשו גם הם לנוכח המראה החדש של הדירה.”המצב בבית היה קשה מנשוא, אף אחד באמת לא יכול היה לעזור לה עד שתומר גלאם נכנס לתמונה, והביא לכאן את מנכ”ל עמידר וסמנכ”ל עמידר. האמת?הייתי בטוחה שזה עוד פגישת עבודה של מנהלים ולא האמנתי שבאמת ישפצו לה את הבית..אבל מסתבר שיש אנשי ציבור שעומדים מאחורי המילה שלהם ולא נותר לי אלא לברך על כך.באמת ישר כוח” אמרה שכנתה של אוהיו.

שכנה אחרת,דפנה, העלתה פוסט נרגש לדף הפייסבוק שלה וכתבה:”בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם עיריית אשקלון, תומר גלאם ומנהלת לשכתו האלופה רונית נשיא הכולל גם את חברת ‘עמידר’ הצלחנו לגרום לקצת אושר לאישה המקסימה ברקולין שהבית שהייתה גרה בו אינו היה ראוי למגורים, הפכתם את משכנה למקום ראוי נקי יפה וחדש!
שום דבר אינו מובן מאליו ולכן מודים אנו לכם גם בשמה של ברקולין , ולכל מי שנרתם ועזר לנצח את הבירוקרטיה!
אם רק כל אחד ואחת מאתנו יסתכלו ויעזרו לצרכו של האחר בסבלנות סובלנות נתינה והמון אהבת חינם נהפוך לחברה מנצחת”

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

גלאם רוצה את פייזר באשקלון

Share this on WhatsApp ראש העיר אשקלון לראש הממשלה: ״פעל להקמת מרכז הפיתוח ומפעל החיסונים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.