החלה בנייתו של המרכז הרב תכליתי

החלה בנייתו של המרכז הרב תכליתי

בעוד שישה חודשים ייפתח המרכז הראשון מסוגו באשקלון שייתן מענה תעסוקתי וחברתי לאנשים עם מוגבלות/אשקלון פוסט צילום:יוסי את עוזי

טקס הקמת המרכז הרב תכליתי לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים באשקלון נערך ביום רביעי האחרון בסמוך למקום בו הוא נבנה ממש בימים אלו.

הטקס התקיים במעמד ראש העיר בפועל, תומר גלאם, מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, סגן ראש העיר הממונה על הרווחה, רמי סופר, סגן ראש העיר, יורם שפר, מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים, קרנות הביטוח הלאומי, שמואל וויינגלס, מנהל סניף אשקלון בביטוח לאומי, יוסי כהן, נציגי המוסד לביטוח לאומי, נציגי העירייה ומשפחות.

המרכז הרב תכליתי הוקם במטרה לתת מענה לצרכים של תעסוקה, חברה ופנאי עבור אנשים עם מוגבלות. בנייתו, שתושלם בעוד שישה חודשים ונאמדת בכ-13 מיליון שקלים, תיעשה בשני שלבים, כאשר בשלב הראשון יינתן מענה לבוגרים ובשלב ב', עם הרחבת השירותים במבנה יינתן מענה לאוכלוסייה עם מוגבלות בכל הגילאים.

שלב א' של המבנה יכלול מרכז יום לנכים קשים שיהווה מסגרת יומית ל-25 בוגרים בגילאי 18-55 המתמודדים עם נכויות קשות. במסגרת זו יינתנו טיפולים פרא רפואיים, תעסוקה בהתאם ליכולתו של האדם, פיתוח מיומנויות של עצמאות ופעילויות פנאי וחברה; מרכז יום טיפולי/ שיקומי לבוגרים על רצף האוטיזם – מסגרת יומית ל-20 בוגרים על רצף האוטיזם מעל גיל 21. מטרות המסגרת לפעול לשיפור מיומנויות אישיות וחברתיות, הקניית הרגלי עבודה בסיסיים והכנה לעצמאות בתחומי החיים השונים. כמן כן, ייבנו במקום חדר כושר, חצר משותפת ומסלול מוטורי, חממה טיפולית ופינת חי.

בשלב ב' יורחב המרכז ל-40 משתמשים ויכלול בתוכו חנות שתופעל על ידי אנשים עם מוגבלות, דירת הכשרה, חדר מוזיקה, אודיטוריום, אולם ספורט, בריכה טיפולית ונופשון.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

חלפו 18 שנה

Share this on WhatsAppזוכרים את:יסמין,רחל, כוכבא,אלכסנדר וסימה שנהרגו בפיגוע באזור/ מערכת אשקלון פוסט ראש העיר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.