אשקלון פוסט - הכותרות

הכל טוב

תלמידי אורט מציינים את 'יום המילה הטובה'

יום המילה הטובה, הקמפיין הלאומי אותו מובילים תלמידי רשת 'אורט ישראל' ברחבי הארץ להעלאת הצורך לשינוי תרבות השיח בחברה הישראלית לסדר היום הציבורי, צוין גם בבתי הספר של הרשת באשקלון.

בבית הספר 'אורט אדיבי' הועבר מערך שיעור בנושא כוח הדיבור – נועם שיח, בסופו חתמו התלמידים על אמנה בית ספרית והתחייבו לדבר בשפה מכבדת. בנוסף יצאו תלמידי בית הספר למספר מוקדים על מנת לומר מילה טובה לציבור העובדים שעושים עבודת קודש, כמו בבית החולים, בתחנת המשטרה וברווחה, והעניקו להם ברכה ממוסגרת עם מילות תודה.

כמו כן, גם עובדי הניקיון של העירייה ושל בית הספר, כמו גם עובדי המינהלה, זכו לשי, כוס תרמית לשתייה חמה וקרה, וקופסת עוגיות, לאות הוקרה על עבודתם המסורה. בגן שיבולת, אלקא ונאות אבי, חולקו עוגות מאפינס שנאפו בסדנת הבישול של בית הספר על ידי תלמידי המגמה.

בבית הספר 'אורט אפרידר', קיימו מספר פעילויות ברוח זו. בין השאר, נתבקשו התלמידים לבחור מילים טובות אשר חוברו יחדיו ל"ענן" של מילים טובות שהופיע על מסכי הפלזמה המפוזרים בבית הספר; תלמידי שכה ח' אירחו את יחידת מג"ב באולם הספורט ושילבו בין פעילות המילה הטובה לתחרויות ספורט מאתגרות; תלמידי שכבה ט' קישטו את בית הספר בדגלי המילה הטובה והחתימו את כלל המורים והתלמידים על אמנת השיח המכבד; בין לובי חיבת הביניים ללובי החטיבה העליונה נפרש שביל המילה הטובה שזימן את כל העוברים לשלשל פתקים לתוך תיבות צבעוניות ומיוחדות ובלובי החטיבה העליונה בנו עובד המינהל בית קפה שהקנה למרחב מראה אותנטי והפך אותו לקפה המילה הטובה.

ראש העיר, תומר גלאם ביקר בבית הספר יחד עם נציגי המשטרה, לוחמי האש, לוחמי מג"ב, נציגי ועד ההורים, ועמד מקרוב אחר הפעילות המיוחדת של התלמידים.

"מה שאתם עושים היום, כאן ובבתי ספר נוספים, לא מובן מאליו. אתם נושאים את הדגל של השיח החיובי ובכוחכם לשנות אותו, להפוך אותו למפרגן, מכיל ומשרה רוח טובה ובעולם בו אנו חיים, יש לזה חשיבות עליונה". במהלך ביקורו, העניק ראש העיר ראיון לתלמידי מגמת הרדיו בתחנת הרדיו של בית הספר.

גם "אוטובוס הפרגונים" של רשת אורט הגיע לבית הספר, אסף את התלמידים ואלה נסעו להודות לצוות חדר המיון במרכז הרפואי ברזילי, לתחנת המשטרה ולמקומות נוספים. תלמידי מגמת מערכות בריאות הקימו דוכן מילה טובה בקניון גירון ובו חילקו לעוברים ושבים ממתקי בריאות, תוצרת המגמה.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

סערה כואבת

Share this on WhatsApp כ-400 אלף שקלים לתושב העיר שנפגע לאחר שרכבו החליק בסערת חורף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.