העירייה תשלם?

 בן 18 תובע את עיריית אשקלון לאחר שנחבל בגבו בעת רכיבה על אופניים לאחר שנתקל בבור במדרכה ברחוב ביאליק בעיר. את הצעיר מייצג עורך הדין איל כהן

 לפני כשנה נסע צעיר תושב העיר כבן 18 שהיה לקראת גיוסו לצה"ל באותה העת, בשעות הערב על אופניו ברחוב ביאליק בשכונת "שמשון" (עתיקות) באשקלון. הוא וודאי לא תיאר לעצמו שהנסיעה תסתיים כשהוא סובל מכאבים עזים ומפונה לטיפול רפואי..לצערו, במועד התאונה פתחה העירייה או מי מטעמה חלק מן האבנים המשתלבות לצורך עבודות ו/או שימוש אחר והשאירה אותן פתוחות וזרוקות, כך שהן היוו מפגע בטיחותי וכתוצאה מכך במהלך נסיעתו נתקל באבנים המשתלבות שהיו זרוקות ובולטות מעל פני המדרכה.

אם לא די בכך, מקום התאונה לא היה מואר כפי שהיה אמור להיות ולכן הצעיר גם לא יכל לראות בחשיכה את האבנים המשתלבות הזרוקות במקום – והתוצאה הייתה כאובה.

עקב המפגע הצעיר נזרק מאופניו ונחבט בחוזקה ארצה. לאחר המקרה הוא התפנה למרפאת "בטרם" שם ניתן לו טיפול ראשוני, לאחר מכן הגיע הצעיר להמשך טיפול בבית החולים "ברזילי" בעיר. לאחר שלושה ימי אשפוז וסדרת בדיקות אותן עבר, התברר כי בעקבות התאונה, מלבד כאבים בכל חלקי גופו, סובל הנער משבר באחת החוליות בגבו בעקבות המקרה.

הטיפולים והכאבים לא הסתיימו בכך, וגם חודשים ארוכים לאחר המקרה הוא נאלץ להמשיך בתהליך שיקומי כשהוא מבצע טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה לשיפור מצבו הבריאותי, ובבדיקתו על ידי מומחה נקבעו לו אחוזי נכות צמיתה עקב התאונה.בצר לו פנה הצעיר לעורך הדין איל כהן – ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי המתמחים בדיני נזיקין – בכדי לתבוע את זכויותיו.

עו"ד כהן הגיש כנגד העירייה תביעה לצורך קבלת פיצויים בגין נזקי הצעיר. במסגרת כתב התביעה נטען, בין היתר, כי "התאונה אירעה עת נסע התובע על אופניו ברחוב ונתקבל במפגע הבלתי בטיחותי, ועקב כך נפל מאופניו ונחבל בכל חלקי גופו ובעיקר בגבו", כן נטען שם כי " 'בחוכמה לאחר מעשה' סתמה התובעת את המפגע הבטיחותי הבולט, על מנת למנוע הישנות מקרים מעין אלו", וגם זאת באופן חובבני.

בכתב התביעה טען עו"ד כהן כי עיריית אשקלון אחראית לתאונה ועליה לפצות את הצעיר. כן נטען שם כי "בנסיבות מקרה זה יש להחיל את הכלל 'הדבר מדבר בעדו'  וכי במעשיה או מחדליה של העירייה עולים כדי רשלנות – בין היתר לאור העובדה כי העירייה לא דאגה להסרת המפגע הבטיחותי הבולט ו/או תיקונו, לא דאגה לגידור המקום על מנת שעוברי אורח והתובע בפרט לא יתקלו בו, לא הציבה שילוט על מנת ליידע את הציבור כי המקום מסוכן" ובפרט "לא דאגה כי עובדים מקצועיים מטעמה יתקנו ו/ או יסדרו את המכשול."

כאמור, כעת תובע עו"ד כהן מעיריית אשקלון לשלם לצעיר פיצוי בגין הוצאות רפואיות בעבר ובעתיד , עזרה וסיעוד בעבר ובעתיד, הפסד השתכרות בעתיד, צער כאב וסבל שנגרמו לו בעקבות התאונה.

כתב הגנה עדיין לא הוגש.

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

בדיקת החזר מס לעובדי הייטק – חינם וללא התחייבות!

Share this on WhatsApp מנסיוננו, נמצא כי כ – 80 אחוז מעובדי ההיטק זכאים להחזר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.