הקבלן יפצה

כ- 400 אלף שקלים פיצוי למנהל עבודה בחברת י.ח דמרי שנחבל בעת עבודתו באתר בניה של החברה. את העובד ייצג עורך הדין איל כהן.

 לפני כשלוש שנים בעת עבודתו כמנהל עבודה בחברת י.ח דמרי, התבקש אותו עובד לעבור בדרך שהייתה מיועדת לכלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) ואשר לא הייתה מיועדת להולכי רגל , זאת  בכדי להעביר מסמך מסוים הקשור לעבודה בפרויקט למשרדים שהוקמו באתר.

יצוין כי מעבר באותה דרך הייתה האפשרות היחידה להגעה למשרדים כשאף אחד מטעם החברה לא טרח לסלול ו/או לדאוג למעבר תקין ונקי ממפגעים למשרדים של החברה שהוקמו, כאמור, באתר.

לאחר שהחל העובד ללכת בדרך הלקויה, וכתוצאה מהמפגעים בדרך, איבד לפתע  את שיווי משקלו נפל ונחבל בקרסול ימין. בעקבות הפגיעה הוא פונה לבית החולים "אסף הרופא", שם אובחן כסובל משבר בקרסול ואף עבר ניתוח לאיחוי השבר. לאחר מספר ימים שוחרר מבית החולים ומאז המשיך בטיפולים ומעקב במסגרת קופת החולים בה הוא מבוטח.

לאחר התאונה פנה הנפגע לעורך הדין איל כהן – ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי המתמחים בדיני נזיקין – בכדי שיסייע לו הן בהליכים מול הביטוח הלאומי והן כנגד החברה.

עו"ד כהן פנה לחברת י.ח דמרי, ובמקביל פעל מול הביטוח הלאומי, בכדי שאותו עובד יקבל את מלוא זכויותיו. יצוין כי בעקבות תאונת העבודה, נעדר מנהל העבודה מעבודתו במשך 90 יום, ואף כשחזר נאלץ לשוב לתפקיד עם עבודה פיזית פחותה מתפקידו טרם התאונה.

המוסד לביטוח לאומי קבע לנפגע נכות צמיתה מן התאונה והוא קיבל ממנו כ- 180,000 ₪ עקב כך.

במקביל הגיש עו"ד כהן תביעה כנגד חברת י.ח. דמרי במסגרתה טען, בין היתר, כי "במועד קרות התאונה הכניסה למשרד הייתה מבוטנת בבטון גס ו/או מסוכן ו/בלתי בטיחותי ובשיפוע תלול ומחליק, ללא מדרגות או מעקה בטיחות כמתבקש והתובע נדרש לעבור רק דרך בלתי בטיחותית זו". כן, טען עו"ד כהן בכתב התביעה כי "התאונה אירעה בשל רשלנותה הבלעדית של הנתבעת ו/או מי מטעמה ו/או פזיזותה ו/חוסר זהירותה. שבין היתר, לא דאגה לקיים כניסה נפרדת למשרד אתרי הבניה…לא דאגה לסגור את הכניסה הבלתי בטיחותית של האתר למעבר….לא דאגה להציב שילוט אזהרה בדבר כניסה בלתי בטיחותית בכניסה לאתר הבניה כמתבקש בנסיבות אלו אלא רק בחוכמה שלאחר מעשה".

לזכותה של החברה ייאמר, כי לאחר המקרה היא ערכה תחקיר פנימי והסיקה מסקנות כמתבקש – כמו שציין עו"ד כהן בתביעה. כמו כן דיווחה החברה על המקרה לגורמים הרלוונטיים, ואף הקימה גרם מדרגות בטיחותי שלא בדרך המסוכנת. "יצוין כי 'בחוכמה לאחר מעשה' סגרה הנתבעת את המעבר המסוכן על מנת למנוע הישנות מקרה נוסף" ציין עו"ד כהן בכתב התביעה.

בהמשך טען עו"ד כהן כי לתובע נגרמו וירמו בעתיד הוצאות רפואיות, צער כאב וסבל וכן הפסד שכר לעתיד ואובדן זכויות סוציאליות.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

בחור כארז

Share this on WhatsAppארז שטרית נבחר לתפקיד מנהל אגף ביטחון וחירום יהיה אחראי על מענה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.