זה האיש

אלי יפרח יו"ר חברא קדישא באשקלון , האיש שהצליח בעבודה סזיפית להפריח את בית העלמין בעיר ולחולל מהפכה של ממש , משיק את ספרו השני:האיש אליהו חלק ב'. ספר חובה בכל בית/ אשקלון פוסט

האיש  שחולל מהפכה  בבית העלמין באשקלון משיק את ספרו השני :'האיש אליהו חלק ב' העוסק באקטואליה בפרשת השבוע.יפרח מנסה בסיפרו להעביר לקורא באמצעות זכרונות   מהבית בו גדל והערכים שספג מהוריו –הרב יצחק יפרח זצ"ל ואימו הצדקת איז'ה   מסר עיקרי: להיות אדם טוב יותר,פחות לשון הרע, יותר הכרת הטוב והכי חשוב לדעת לכבד את ההורים.

האיש אליהו חלק ב"  כמו הקודם נכתב  בקפידה רבה  והוא מוקדש להוריו של יפרח: הרב יצחק יפרח זצ"ל שנולד וגדל בחבל בוגמז' שברומי הרי האטלס במרוקו, לא הרחק מהעיר הגדולה מראקש, נצר לשושלת רבנים , למד תורה מאביו הרב שלמה יפרח זצ"ל והוסמך לרבנות ע"י הרב שלמה אבן חמו זצ"ל שעצמותיו עלו בקדושה ממרוקו והוטמנו במושב עוצם. ולאימו הצדקת איז'ה יפרח.באזכרתה שנערכה בחודש האחרון (ראש חודש אדר) סיפר אלי:"במהלך כל ימיה נהגה אמא ז"ל לכנס את כולנו, כל בני המשפחה, ולערוך לנו סעודת ראש חודש מידי חודש בחודשו, גם עד גיל שיבה ועד זקנה, כשהייתה קשישה ותשושת כוח, המשיכה במנהגה הקדוש. כדרכן של נשים צדקניות, הייתה אמא מרבה להדליק נרות למעלתם של הצדיקים ע"ה, ובפרט הייתה מזכירה את שמו של הצדיק הקדוש רבי דוד ומשה זיע"א. כמו כן הייתה אימא מייחדת קופות מיוחדות לצדקה ולגמילות חסדים ולזכרם של הצדיקים כדוגמת רשב"י- והייתה אמא מטילה שם מטבעות מידי חודש בחודשו, תכף ומיד לקבלת השכר החודשי. כל הפקידות זכו ממנה לברכה, גם את מדינת ישראל והביטוח הלאומי הייתה מברכת על הקצבה החודשית שקיבלה מהם". עוד סיפר אלי בהתרגשות כי אימו החליטה לקרוא שמו אליהו, לאחר שזכתה לגילוי של אליהו הנביא זכור לטוב בחלום לילה שחלמה".

אלי שגדל בבית צנוע בשכונת רמת אשכול, ספג מהוריו את אהבת האדם ואהבת הארץ.יחד עם זאת  ידע עוד בילדותו ששמו מחייב אותו."בדרכו של אליהו הנביא, השתדלתי אני הקטן – האיש אליהו, לצעוד ולפסוע, לחדש מעט ממה שחנן אותי הקב"ה בתורתו, חידושי תורה מזווית אקטואלית ונעימה המתייחסת לענייני הדור והשעה ברוח הימים שאנו נמצאים"

אלי יפרח מנהל את חברא קדישא 15 שנים.מאז נכנס לתפקיד הוא חולל במקום מהפכה של ממש הן בתחום המקצועי והן ביחסי האנוש המצוינים שלו לעובדים ולמשפחות שפוגשות אותו לרוב בשעתם הקשה בה איבדו את היקר להם מכל.יעידו על כך אגב מאות  מכתבי התודה והערכה המונחים מידי יום על שולחנו.

אלי לא רוצה לדבר על התקופה שקדמה לכניסתו לתפקיד. "ברוך השם, אני חושב שהשם הטוב של המקום מדבר בעד עצמו.אני לא רוצה לדבר על העבר, אבל היום אנחנו בהחלט במקום טוב. הכל השתנה בכל הבחינות, נראות בית העלמין, התחושה של העובדים במקום וכמובן, הכי חשוב, היחס שמקבלות המשפחות"

על הספר אמר יפרח:מדובר בספר ששקדתי עליו זמן רב.הקורא יוכל למצוא פירושים ותובנות מחיי היום יום לפרשת השבוע.בסופו של דבר כל מה שכתוב בתורתנו הקדושה נכון לימנו אנו.אנחנו רק צריכים לדעת ליישם את הוראות היצרן.כל תקווה שהספר יזכה להצלחה גדולה בדיוק כמו קודמו:האיש אליהו"

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

שופינג ברשת

Share this on WhatsAppאז כבר מזמן שרובנו עברו לשופינג אונליין, כי בינינו – למי יש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.