זיוה וולך הלכה לעולמה

זיווה וולך, אשת חינוך , מייסדת בית ספר לאומניות מי ומי שקיבלה את התואר “יקירת העיר” לשנת 2012 נפטרה לאחר מחלה ממושכת/ איילת טפירו

זיווה וולך, מדמויות החינוך היותר בולטים באשקלון ומי שהטביעה את חותמה כמנהלת בית ספר לאומניו נפטרה.בשנים האחרונות, למעשה מאז פרשה לגימלאות וולך לא הייתה בקו הבריאות. היא כמעט ולא יצאה מביתה.השבוע חשה שלא בטוב. אמבולנס שהגיעה לביתה שבשכונת אפרידר החיש אותה לבית החולים. זה היה ריטואל שבשיגרה אלא שהפעם היא לא חזרה משם. למרות שוולך לא יצאה מביתה, תמיד הגיעו תלמידים לשעבר, מורים ומכרים לבקר אותה. בראיון שהעניקה לפני כשנתיים ל’אשקלון פוסט’ סיפרה:”תמיד באים לבקר אותי חברים וחברות.תלמידים וקולגות. באים מרצונם,שולחים אליי פרחים בחגים,יוצאים איתי למסעדות,תמיד מתקשרים.אני לא לבד,אבל עדיין-אני כל כך מפחדת מהשלב הבא שכנראה יהיה לשבת בכסא גלגלים.העצמאות והשליטה שהכי מאפיינים ומניעים אותי עלולים להיגזל ממני.נפלתי והשבר ברגלי שלא התאחה כראוי אילץ אותי לעבור ניתוח ומאז קשה לי ללכת יותר מכעשרה מטרים,ולכן רוב הזמן אני בבית.זה לא כיף.אין לי סבלנות אפילו לסיים ספר”.
באשר לתפקידה כמנהלת בית ספר לאומניות אמרה אז וולך:”נולדתי מנהלת.כשמינו אותי לראשונה לתפקיד,לא היו לי שום חששות או הסתייגויות.היה לי ברור שאנהל בצורה הכי טובה,ושיש בי את הידע,הכלים והאיכפתיות לקדם תלמידים ולהביא אותם ואת כל בית הספר להשגים מרשימים.שאני רוצה ומסוגלת לעשות זאת,לא מהמקום של להרשים ולצבור תהילה לבית הספר כמו שעושים היום,אלא מהמקום של להכיל כל תלמיד,לבנות אותו,להרגיש אותו,להכיר אותו,ולפתח את הפוטנציאל הגלום בו.נחשבתי כמנהלת קשוחה ולא אחת הרעמתי בקולי גם על המורים וגם על התלמידים,אך מעולם לא עם הערות מרושעות אלא ממקום בונה וחיובי.
כמנהלת הייתי יושבת ימים כלילות לבדוק את מבחניי התלמידים,ואלה רק חיכו לקבל את המבחן בחזרה כדי לקרוא את ההערות החיוביות שנתתי להם ולבסוף לקבל את החתימה שלי.
הייתי נכנסת לכיתות באקראי כדי לנהל עם התלמידים שיחות חולין על שלומם ותחושתם בבית הספר,וכבדרך אגב הייתי בודקת מה החומר הנלמד ומתרשמת מרמת הידע שצבר התלמיד מחומר הלימוד.הייתה לי גם שיטה שהמצאתי – הייתי יושבת עם היומן,מחברת התלמיד,והמבחן שלו כדי להצליב נתונים-מה בתוכנית הלימוד,כיצד יושמה במחברת  והאם רמת הידע תאמה במבחן את החומר הנלמד”.
שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

גלאם רוצה את פייזר באשקלון

Share this on WhatsApp ראש העיר אשקלון לראש הממשלה: ״פעל להקמת מרכז הפיתוח ומפעל החיסונים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.