זמן לומר תודה

8 שנות כהונה כמנכ״ל החברה הכלכלית (חכ״ל) הגיעו ביום א׳ לסיומן, עת נערכה מסיבת פרידה למנכ״ל החכ״ל היוצא גלעד אורן תחת הסימן: ״זמן לומר תודה״. בין המברכים היו ראשי העיר לשעבר בני וקנין ואיתמר שמעוני, ראש העיר בפועל תומר גלאם, אימו של אורן ואישים נוספים. את הערב הנחתה אביטל אסייג במוזיאון החאן אשקלון ובהשתתפות כ-150 אורחים.בחודשים האחרונים דובר המון על גלעד אורן מנכ״ל החברה הכלכלית היוצא. וקנין כראש עיר מינה את גלעד אורן לתפקיד לאחר בחירות 2008. רבים שאלו במי מדובר והאם ״הילד הזה יוכל באמת לבצע את התפקיד״, אך אורן הוכיח לכולם כי נולד לתפקיד. כשסיים בני וקנין את הקדציה שלו בשנת 2013, החלו לחשושים רמים על זהות המחליף של אורן בחכ״ל. גבות רבות הורמו כשהתברר כי שמעוני בחר להשאיר את אורן בתפקידו.
מסקירת שמונה השנים של גלעד אורן כמנכ״ל החברה הכלכלית ניתן למנות השגים כגון גלי הגירה חיובית של אוכלוסייה איכותית לאשקלון, פיתוח תשתיות בשכונות מצפה ברנע, רמת כרמים, הרצוג, נווה ים ד', ברנע ב' ג', מונטיפיורי החדשה, פארק אלון ועוד, שאיפשרו ליזמים רבים לבנות אלפי יחידות דיור ועל ידי כך לקלוט את עשרות אלפי התושבים, אשר בחרו לקבוע את מקום מגוריהם בעיר. בשנים האחרונות, בנתה החברה הכלכלית עשרות גני ילדים ובתי ספר יסודיים חדשים, שיפצה עשרות גנים וכיתות והכל בסטנדרטים גבוהים מאד. דבר זה לא היה מקובל בתקופה שקדמה לה, בה תכנון והבינוי של מוסדות החינוך לא היו בתחום אחריותה. בנוסף נבנו בשכונות השונות מתנ"סים, בתי כנסת, שוק עירוני חדש ומתקדם, פותחו כבישים רבים ברחבי עיר, המדרחוב העירוני שופץ, החל תהליך פיתוח מואץ של רצועת החוף ולאורכה נבנו מזרקות, פארקים וטיילות, והחברה קידמה את פיתוח אזורי התעשייה הצפוני והדרומי ולמעשה סיפקה את שירותי הבינוי והפיתוח לתושבי העיר בשנים אלו.
אחד התחומים אותם לקחה החברה הכלכלית קדימה הוא תחום האירועים. הוקמה חטיבת אירועים שמקיימת אירועים לאורך כל השנה ובינהם פסטיבל ׳דרום עולה׳, עדלאידע שהפכה למבוקשת בישראל והורחבו טקסי יום הזיכרון ויום העצמאות, שהפכו לאירועים מעוררי כבוד וגאווה מקומית וכל אלו במקום היפה ביותר, מול הים והשקיעה. 
לפני כשנה וחצי הובילה החברה הכלכלית את החתימה על הסכם הגג הגדול ביותר במדינת ישראל. ההסכם כלל 33,000 יח"ד חדשות, מאות אלפי מטרים של שטחי תעסוקה אשר מבוצע היום הלכה למעשה בשכונת הרצוג ובעיר ימים. בתקופה הקרובה ייצא לדרך המכרז לסלילת כביש כניסה נוסף לעיר מצפון, דבר שישדרג משמעותית את איכות החיים של התושבים בצפון העיר ויתפור את בעיות התנועה.
בין המשתתפים באירוע בפרידה מאורן, ניתן היה לראות נוכחות כמעט מלאה של חברי המועצה הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, יזמים, קבלנים, אנשי עסקים, עובדי עירייה ועובדי החברה הכלכלית וחברים קרובים של גלעד.

לסיום, הודה אורן לאחר נאום נרגש למשפחתו, לראשי העיר לשעבר בני וקנין ואיתמר שמעוני, לאפי מור, לחברי הדירקטוריון של החכ״ל, לחבריו ובעיקר לעובדי החברה הכלכלית אשקלון.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

אחלקרח באשקלון

Share this on WhatsAppלראשונה בדרום: 'אחלקרח' באשקלון – משטח החלקה על קרח אמיתי/האירוע הגדול של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.