טרגדיה:רס"ב גאולה יפת נפטרה בפתאומית

הלם באשקלון.המזכירה הוותיקה של תביעות מרחב לכיש, גאולה יפת לקתה באירוע מוחי.במשך כמה ימים היא נאבקה על חייה, אולם ביום רביעי קרסו מערכות גופה והיא נפטרה .בעלה קצין מג"ב מוערך מאוד נפטר לפני 8 שנים."רק לפני חודש וחצי היא חיתנה את הבן שלה והייתה כל כך מאושרת.עצוב"/ אילת טפירו

מאות אנשים הגיעו השבוע לבית העלמין בשכונת גבעת ציון באשקלון, איש מהם לא האמין שהוא מלווה למנוחת עולמים את גאולה יפת.האישה היפה והאצילית,  זו שידעה להינות מהחיים גם כשאלה לא תמיד חייכו אלייה.

גאולה יפת יצאה רק לפני כשנה לגמלאות.רבים בעיר הכירו אותה .במשך שנים רבות שימשה גאולה כמזכירה  בכירה  של שלוחת התביעות במשטרת מרחב לכיש.

דבר וחצי דבר לא הסגיר את שעתיד להתרחש.ביום חמישי בלילה הגיע בנה לבקר אותה בביתה שבשכונת עין הים בברנע, הוא היה באירוע באזור והחליט לקפוץ לבקר את אימא.הוא פתח את הבית, קרא השמה ומשלא ענתה לו נכנס לחדרה.שם מצא אותה כשהיא מוטלת על הריצפה ללא הכרה. הוא התקשר מיד למד"א. ניידת טיפול נמרץ פינתה אותה במצב קשה לחדר ההלם במרכז הרפואי ברזילי.

הרופאים אבחנו שבץ מוחי בגזע המוח  שגרם לנזק בלתי הפיך. בשל מצבה הקשה הוחלט להעביר אותה בבהילות להמשך טיפול במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע.

אולם לרופאים לא נותר לעשות הרבה בשל ההחמרה במצבה.הרופאים הסבירו לבני המשפחה  את הנזק הרפואי הבלתי הפיך של אימם.לא היה צריך להאריך הרבה במילים.  ילדיה של גאולה הבינו שרק רחמי שמיים יסייעו לאמם האהובה להנצל. בני המשפחה יצאו בפנייה ברשת החברתית  להתפלל לרפואתה. הבת, בר בוסקילה , המתגוררת ביחידת דיור בביתה של האם ארגנה  ביום ראשון  הפרשת חלה לרפואתה של האם."הייתה הפרשת חלה עוצמתית וקשה מאוד.גאולה הייתה אישה אצילית ששמרה מאוד על הפרטיות שלה.להיות בבית שלה בהפרשת חלה , כשגאולה לא נוכחת – זאת סיטואציה קשה מאוד.חסרונה של גאולה הורגש כבר בהפרשת החלה.המשפחה עשתה הכל, אבל כנראה שהקב"ה ידע שגאולה לא תוכל לחיות כשהיא מוגבלת .היא נפטרה עוד לפני שהספיקה להגיע לבדיקה חשובה".

 במרחב לכיש, שם עבדה גאולה במשך שנים רבות,  קיבלו את בשורת האיוב בצורה קשה ובכאב רב."עד עכשיו אני לא מאמינה שגאולה איננה.רק כמה ימים לפני כן שוחחנו בטלפון.גאולה למה קוסמטיקה והיו לה תוכניות לפתוח קליניקה.היא הייתה חברת אמת, אישה נאה מבפנים ונאה מבחוץ,ידעה להינות מהחיים, בילתה, ראתה עולם אבידה גדולה וכאב גדול" סיפרה חברתה.

כל מי שהגיע למרחב לכיש לא יכול היה לפספס את גאולה.אישה נאה, אסרטיבית, אצילית ונעימה.

היא נחשבת לאחת השוטרות הוותיקות במרחב. את דרכה החלה  עוד במרחב 'שמשון' ברצועת עזה . גאולה עבדה מול עשרות תובעים משטרתיים שבמהלך השנים הביאו להליכים משפטיים ולמיצוי הדין עם עבריינים.

יפת היא אלמנתו של לוחם ימ"מ  מוערך שפיקד על יחידת המסתערבים של מג"ב סנ"צ ארז יפת שנפטר ממחלה לפני כשמונה שנים.

אבינועם יחיאל , גימלאי משטרה שעבד עם גאולה סיפר:"גאולה הייתה אישה מהזן המיוחד והיפה.-יפה פנימית ויפה חיצונית היא הייתה עוזרת לכולם, אישה ישרה  תמיד היא עושה הכל על הדרך הישר.הערכתי אותה כל כך והוקרתי אותה על כל מה שעשתה. עבדתי איתה 10 שנים. זו אבידה גדולה. אני עדיין בהלם וכל היום חושב איך בן אדם מלא שמחת חיים נעלם".

חברה נוספת סיפרה:"רק לפני כחודש וחצי  גאולה חיתנה את הבן שלה.החתונה הייתה בקיסריה, היה כל כך יפה ומושלם.גאולה כמו תמיד נראתה מהממת.היא כל כך שמחה לראות את כל החברים.השבוע הייתה אמורה להיות בברית של אחד החברים אבל היא לא זכתה.אבידה גדולה .נזכור אותה אישה יפה, אצילית ומלאת חיים".

יהי זכרה ברוך!

 

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

לזכרו של הרב יוסף שרביט זצוק"ל

Share this on WhatsAppבשעה טובה:הושלם הבניין מעל ציוני של   הרב הראשי לאשקלון וחבר  בית הדין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.