יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, במפגש עם מאות תושבי אשקלון:

"ממשלה צריכה לעסוק בשאלה – מה יהיה פה עוד חמש שנים? זה מה שניהול מדינה צריך להתעסק מהבוקר עד הערב. אבל בממשלה הזו אף אחד לא עובד בזה"

אני מכיר את נתניהו יותר מעשרים שנה – קרה לו משהו. הוא לא היה כזה. הוא עוסק בעצמו במקום באזרחים. הוא תוקף את כל מה שמחזיק אותנו ביחד. אנחנו הקמנו את המדינה הזאת כעם אחד ואנחנו נצליח להצעיד אותה קדימה כעם אחד. מי שמפרק את זה, בעיני הפסיק להיות פטריוט"/ אשקלון פוסט

ביום חמישי שעבר, הגיע יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, לביקור באשקלון, ונפגש עם מאות תושבי העיר שמלאו את האולם במלון "הרלינגטון". הכנס, שהתקיים בזכות ארגונו של מטה המפלגה בעיר בראשותו של המועמד לראשות העיר, עו"ד אבי עייש, וראשת סיירת השטח באזור, רונית יובל, פרט לפיד בפני הנוכחים את תכניותיו לעתידה של מדינת ישראל.

בפתח דבריו, אמר לפיד: "נזכרתי איך בצוק איתן הגעתי לאשקלון, נכנסתי לאחד המקלטים והיה חם נורא. ישבו שם אימא והילדים והזיעו. שאלתי למה אין מזגן אז הם אמרו שאין מזגנים בכל המקלטים האלה. תוך שבוע כשר האוצר היו מזגנים.

מה שאנשים לא מבינים, אלו האנשים שהצביעו 'יש עתיד' ב-2013, השיגו את כל זה. זה לא אני שמתי את המזגנים במקלטים, אתם עשיתם את זה. זה הרעיון בפוליטיקה. זה המהות של פוליטיקה שעובדת בשביל הדברים הטובים. היא יכולה לשנות חיים של אנשים. כשהיא רעה היא משחיתה ומקולקלת, כשהיא טובה, פוליטיקה היא הדבר הכי נכון בעולם.

ישראל היא מדינה מופלאה. אין בוקר שאני לא קם גאה להיות ישראלי. יש לנו את הצבא הכי טוב, הכי מוסרי והכי יעיל בעולם. יש לנו כלכלה מרתקת, יש פה חדשנות ויזמות ושכל אינסופי. יש פה בעיקר אנשים מדהימים. אבל יש חור בטנק הדלק. יש תקלה והיא המערכת הפוליטית שלנו. הפוליטיקה הישראלית מקולקלת, מושחתת, עסוקה רק בעצמה. בממשלה לא אכפת להם כבר משום דבר חוץ מעצמם.

בממשלה לא זוכרים מה התפקיד שלהם. ממשלה צריכה לעסוק בשאלה – מה יהיה פה עוד חמש שנים? זה מה שניהול מדינה צריך להתעסק מהבוקר עד הערב. אבל בממשלה הזו אף אחד לא עובד בזה.

יותר משלוש שנים אין שר חוץ. סמכויות משרד החוץ חולקו בין שישה שרים שונים שאף אחד מהם לא יודע מה השני עושה. ההסברה הישראלית מחולקת בין חמישה שרים שונים שאף אחד מהם לא יודע מה השני עושה. למה? מסיבות פוליטית. נתניהו לא רוצה למנות שר בכיר כי זה יגרום למריבות בין שרים אחרים. הכול פוליטי וזה גורם לנו נזק.

למדינת ישראל יש סיפור לספר. אנחנו הצודקים בסכסוך עם הפלסטינים. רק שאף אחד לא נמצא שם בחוץ כדי לספר את הסיפור, כי הם מתעסקים בפוליטיקה ובעצמם במקום לנהל את מדינת ישראל".

לאחר מכן הוסיף לפיד: "אני לא משונאי נתניהו. אבל אני אומר לכם כמי שמכיר אותו יותר מעשרים שנה – קרה לו משהו. הוא לא היה כזה. לא יודע מה, לא תפקידי לברר. חקירות, משפחה, לא יודע. העובדה היא שהוא עוסק בעצמו במקום לעסוק באזרחים. העובדה היא שהוא תוקף את כל מה שמחזיק אותנו ביחד. משטרה, בית משפט, האופוזיציה.

הם לא רוצים מדינה מאוחדת, הם לא רוצים עם אחד. הם הגיעו למסקנה שהכוח הפוליטי שלהם זה הפיצול בינינו. אם חצי עם ישנא את החצי השני הם ינצחו.

אנחנו הקמנו את המדינה הזאת כעם אחד ואנחנו נצליח להצעיד אותה קדימה כעם אחד. אין לנו שום ברירה אחרת אלא להיות עם אחד. מי שמפרק את זה, בעיני הפסיק להיות פטריוט".

לבסוף פירט לפיד מדוע נכון שהוא ומפלגתו 'יש עתיד', ינהיגו את מדינת ישראל: "הגיע הזמן שנצא לדרך חדשה. יש לי היום יותר ניסיון ממה שהיה לנתניהו כשהוא מונה לראש הממשלה בפעם הראשונה.

אני נפלתי וקמתי. בעבודה קשה אנחנו כבר תקופה ארוכה האלטרנטיבה היחידה. עד שלא נפלת באמת אין לך את מה שצריך, אין לך את הקשיחות הדרושה בשביל לנהל מדינה.

אני מביא ערכים, אני מביא תכניות מסודרת בנושאים הביטחוניים הכלכליים, בזירה הבינ"ל בחינוך וברווחה, שעוסקת במה שחשוב לציבור הישראלי, ואני מביא כוח שאני יודע איך מפעילים אותו. וזה הכול מהמקום שאתה נופל וקם".

לאחר הכנס אמר המועמד לראשות העיר אשקלון ורמ״ט יש עתיד בעיר, עו״ד אבי עייש:

"היה לנו הכבוד לארח את יו״ר 'יש עתיד' יאיר לפיד באשקלון, מי שמוביל באומץ, ביושרה ובנחישות, את האג'נדה הראויה לישראל. המאבק שלו בשחיתות השלטונית מדבר אלינו האשקלונים, שידענו טלטלה בעניין זה, והגישה שלו בענייני מדינה ובטחון, שחשוב לנו לא פחות בגלל הקרבה לעזה, הינה תקיפה כשצריך ומתונה כשצריך. אני שמח וגאה גם שלפיד רואה עין בעין איתי את הצרכים של העיר בעניין הערב בה כאזור עדיפות לאומית א׳ ובעניין הטבות המס, ואנו סומכים עליו שיפעל בעניין זה בכנסת הזאת וגם בכנסת הבאה. מאות של אשקלונים התייצבו לשמוע את לפיד ובאו פתוחים להשתכנע. ביניהם ליכודניקים, דתיים וימניים. הרושם הוא כי אלו קיבלו מענה והפנימו שיאיר לפיד, הוא לעיתים ימינה מהממשלה הזאת והחליטו להצטרף למטה. בע״ה הפעם נשנה את העתיד לטובה, הן של המדינה והן של אשקלון״.

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

אפשר להחנות

Share this on WhatsAppלראשונה באשקלון: תתאפשר חניה באדום-צהוב בימי המנוחה ביוזמת ראש העיר, תומר גלאם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.