ילדי אשקלון-תעופו על זה

בשורה לילדי אשקלון – לראשונה, מרתון קיץ ליזמים צעירים של משרד הכלכלה והתעשייה!

"לעוף על יזמות"  – משרד הכלכלה והתעשייה מכריז על פתיחת קורס קיץ 2018 לבני נוער בתחומי יזמות, חדשנות ועסקים

בני הנוער תושבי האזור מוזמנים לקחת חלק בפעילות קיץ יחידה מסוגה במהלך החופש הגדול בה ילמדו על עולם היזמות העסקית, יפתחו חשיבה יצירתית וייפגשו עם יזמים ויזמיות

משרד הכלכלה והתעשייה יצא הקיץ ביוזמה חדשה להפעלת קורס ליזמים צעירים – קורס בן 32 שעות אקדמיות, לקבוצות נוער בחטיבות ביניים ובתיכון במהלך החופש הגדול

מהרו להירשם! מספר המקומות מוגבל!

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "היזמות והחדשנות הן מפתח להמשך שגשוגה של הכלכלה הישראלית, והתוכנית הייחודית לבני הנוער נועדה לתמרץ אותם ליזום וכן לתת להם את הכלים המקצועיים והליווי הנדרש לממש את הפוטנציאל ולהצליח"

 משרד הכלכלה והתעשייה יוצא במיזם חדש לבני הנוער לחופש הגדול: קורסי  קיץ מרתוניים, במסגרתם יחשפו הנערות והנערים, מעשרות ישובים ברחבי הארץ, לזירת החדשנות, היזמות והעסקים בישראל.

בני הנוער מאשקלון מוזמנים להירשם להשתתפות בפרויקט, באמצעות אתר הרשות, את המידע ניתן למצוא באתר משרד הכלכלה והתעשייה.

במסגרת הקורס ילמדו בנות ובני הנוער , במסגרת מרתון של שבוע ימים, חשיבה יצירתית, כיצד עובד עולם היזמות ומה הם הכלים בעזרתם יוכלו גם הם להפוך ליזמים ויזמיות. מטרת הפרויקט, המופעל לראשונה, הנה לתת לבני הנוער, החולמים כבר היום להפוך ליזמים, להיחשף לעולם זה לראשונה.

בין התכנים בקורס: מיתוג, פרסום במדיות השונות, יחסי ציבור, גיוס הון לעסק, התנהגות צרכנים, רישום פטנטים, פיתוח מוצרים, תכנון עסקי, הכנסת סרטוני שיווק ועוד.

על הקורסים:

הקורסים יפעלו במתכונת של קבוצות קטנות בנות 15-25 משתתפים ומשתתפות ויתקיימו החל מהשבוע הראשון של יולי עד לשבוע השלישי של אוגוסט, בסבסוד משרד הכלכלה והתעשייה. כל קורס ימשך שבוע ימים, 32 שעות אקדמאיות, בשעות הבוקר או אחר הצהריים. מנחי הקורסים יהיו מדריכים מטעם חברת יעדים.

הקורסים נועדו לחשוף בני ובנות נוער בעלי זיקה טכנולוגית לשיח היזמות ולגרות את אלו השואפים להשתלב בעולם היזמות בעתיד, ללא חסמי כניסה כלכליים. התכנים הנלמדים חושפים את התהליכים החשובים והמרכזיים שבהקמת מיזם ומעניקים  כלים ומיומנויות רלוונטיות לעולם היזמות החדשני, בעזרתם יוכלו בני הנוער להגשים את הרעיונות והחלומות שלהם. בנוסף להרצאות ולסדנאות המעשיות בקורס, יבקרו המשתתפים בסניפי מעו"ף של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ויפגשו עם יזמים ויזמיות.

טעימה מהתכנים שילמדו בקורס:

  • ישראל כמדינת הזדמנויות: חשיפה ליעדים של הכלכלה הישראלית – חדשנות ועסקים בישראל, הכרות עם תכונות היזם, הבנת יכולתו של הפרט להשפיע על עתידו האישי ועתיד המדינה, הבנת האפשרות לפיתוח מיומנויות אישיות והכרת חוזקות וחולשות.

-חשיבה יצירתית ותכנון כבסיס ליוזמה העסקית.

-נושא בדיקת היתכנות והתנהגות צרכנים, במסגרתו יחשפו להכרות עם סיפורי הצלחה וכשלון לצורך הבנת גורמים ומניעים, התנהגות בשוק תחרותי.

-הכרות עם שלב התכנון העסקי לרעיון היזמי.

-מפגשים עם יזמים ויזמות, במסגרתם יכירו בני הנוער את מרכזי מעו"ף, תהליכי פיתוח של יוזמות ועסקים חדשים, התמודדות עם דילמות ואתגרים ועוד.

-יום בנושא חשיבות השיווק והפרסום להפיכת היוזמה לעסק, הכולל הכנת סרטון שיווקי.

-יום סיום קורס שבמהלכו יבצעו הכנת פרזנטציה (פיצ') לגיוס הון ויתקיים אירוע מסכם, בסופו יוענקו תעודות סיום למשתתפים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה.

נעמה קאופמן פס, המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה: ""הנוער של היום – היזם של המחר! משרד הכלכלה והתעשייה מסייע להכשיר את הנוער המצוין במדינת ישראל כך שיקבל כלים מקצועיים אמיתיים למימוש רעיונות, יזמות וחדשנות לכדי עסק אמיתי ויוביל את העולם העסקי בעתיד".

 

פרטים באתר משרד הכלכלה והתעשייה

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

ממשיכים את דרכו של אבי

Share this on WhatsAppבמהלך ערב גיבוש של קרן 'יעלה ויפרח' ע"ש עו"ד אבי יפרח ז"ל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.