מאובטח או לא מאובטח? זאת השאלה

כאשר מתגברת הדרישה להעביר את אתר האינטרנט לפרוטוקול מאובטח, חשוב לא להישאר מאחור. על מנת לבצע את המעבר בהצלחה וללא פגיעה בהישגי האתר, כדאי להתייחס לכמה נקודות חשובות המובאות לפניכם במאמר זה

באחרונה הכריזה ענקית החיפוש גוגל על שינוי בדפדפן שלה, דפדפן הכרום. השינוי מתייחס לפרוטוקול של האתרים המוצגים, כך שבעדכונים הקרובים של הדפדפן יחלו להופיע סימני אזהרה אדומים לצד כתובות האתרים שאינם פועלים על פרוטוקול מאובטח HTTPS.

מהי המשמעות של שינוי זה? כאשר הגולש המצוי מבצע חיפוש בגוגל הוא ככל הנראה יעדיף שלא להיכנס לאתרים שנראים לו לא אמינים, מחשש לגניבת מידע או להונאה מסוג אחר. ההתראה החדשה של גוגל בדפדפן כרום, שבו משתמשים גולשים ישראלים רבים, תסמן אתרים שנותרו בפרוטוקול הבלתי מאובטח HTTP כאתרים שאינם אמינים ובטוחים לשימוש, וזה בהחלט עשוי לאיים על רבים מן הגולשים ולמנוע מהם להקליק על כתובת האתר. מכך עולה שאם אתר האינטרנט שלכם לא עבר לפרוטוקול מאובטח, אתם עלולים לאבד תנועת גולשים משמעותית, וזוהי בהחלט אינה תוצאה רצויה.

אז אם כבר העברתם את האתר לפרוטוקול מאובטח, אין לכם סיבה לדאגה, אך אם טרם עשיתם זאת, מומלץ לעשות זאת בהקדם. לפניכם כמה טיפים למעבר חלק ונכון לפרוטוקול מאובטח:

הפניות מכתובות ישנות לחדשות

בעת מעבר לפרוטוקול מאובטח יש לוודא שקיימת הפניה קבועה מסוג 301 מכל כתובת ישנה לכתובת חדשה ב-HTTPS. חשוב להימנע משרשור הפניות (הפניה לדף המפנה לדף אחר וכן הלאה).

עדכון קישורים פנימיים ותגיות קנוניקל

יש לתקן את כל הקישורים הפנימיים באתר כך שיובילו לכתובות הדפים המעודכנות. בנוסף יש להקפיד על עדכון תגיות הקנוניקל בדפי האתר כך שיצביעו על הכתובות החדשות.

זמני תגובה

לפני המעבר ל-HTTPS כדאי לתעד את מהירות התגובה של דפי האתר, וזאת על מנת להשוות בינה לבין מהירות התגובה של הדפים לאחר המעבר לפרוטוקול המאובטח. אנחנו כמובן נרצה לוודא שמהירות התגובה לא עלתה באופן משמעותי בעקבות המעבר.

הוספת נכס חדש ב-Google Search Console

מיד לאחר העברת האתר ל-HTTPS יש לפתוח נכס חדש ב- Google Search Consoleהמתייחס לכתובת האתר המעודכנת, וכך המערכת תתחיל להפיק נתונים על האתר החדש.

יצירת מפת אתר XML חדשה

מפת אתר XML מסייעת לגוגל להבין את סדר העדיפויות באתר – אילו דפים חשובים יותר ואילו פחות. מובן מאליו כי לאחר המעבר לפרוטוקול מאובטח יש לעדכן את מפת האתר כך שתכלול את כתובות האתר החדשות ולהעלותה לחשבון ה-Google Search Console החדש שפתחנו.

סבלנות…

שימו לב כי לאחר שביצעתם את כל הנדרש למעבר לפרוטוקול מאובטח, ייקח לגוגל זמן לעדכן את תוצאות החיפוש בכתובות החדשות. מומלץ לעקוב אחר הופעת האתר בתוצאות החיפוש ולוודא כי הכתובות מוחלפות בהדרגה לשביעות רצוננו.

העברת אתר לפרוטוקול מאובטח הופכת להכרחית יותר ויותר, ולכם אסור להישאר מאחור. עם זאת, חשוב לזכור כי מעבר לקוי ל-HTTPS עלול לפגוע בביצועי האתר ובדירוגיו, ועל כן יש לבצע זאת בחוכמה ובזהירות. אתם מוזמנים להתייעץ עם חברת קידום אתרים או ללמוד בעצמכם בקורס SEO מקיף ואיכותי מבית סאו סימפל.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

בהצלחה דפנה

Share this on WhatsAppמנהלת אגף תרבות, נוער וספורט החדשה: דפנה עמירה ביטון תהיה אחראית על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.