מדוע אנשים שולחים פרחים אחד אל השני?

הענקת פרחים היא אחת הדרכים הפופולאריות ביותר כיום להביע חיבה, אהבה, להתנצל ואף לאחל מזל טוב על אירועים שונים. יופיים של הפרחים, הצבעוניות שלהם וריחם העדין הופכים אותם למתנה מושלמת עבור כל מאורע כמעט, ומעלים חיוך כמעט בקרב כל אדם. לפניכם כל מה שצריך לדעת על הענקת פרחים – מנין הגיע המנהג הזה, אילו פרחים כדאי להעניק לאיזה אירוע ועוד.

מהיכן הגיע המנהג של הענקת פרחים?

מזה אלפי שנים, משתמשים בני האדם בפרחים על מנת לתקשר ביניהם. ישנם אלפי סברות וסיפורים שונים על מעמדם של הפרחים בתרבויות של עמים שונים לאורך השנים. כך, למשל, ביוון העתיקה שימשו הפרחים כחלק בלתי נפרד מהקשר בין האדם לאלים, וכמו כן, כדרך לגיטימית להביע אהבה. בדומה לכך, בתרבויות רבות נשאו הפרחים מגוון משמעויות סימבוליות ודתיות, ובסין ובמצרים, למשל, נחשבו הפרחים לצמחים בעלי סגולות מרפא. ישנן גם עדויות המוכיחות שמנהג הענקת הפרחים היה חלק משמעותי ביותר מהתרבות האירופאית עוד בימי הביניים. בתקופה הוויקטוריאנית היה מאוד נהוג באירופה לתקשר באמצעות פרחים – הן בכל הנוגע לעניינים רומנטיים, והן כדרך לגיטימית להעברת מסרים ספציפיים, שנשענו לרוב על ריחו של פרח מסוים.

כיצד משמש אותנו המנהג של הענקת פרחים כיום?

כיום, תופסים הפרחים מקום נכבד בתרבות האנושית, כמעט בכל מקום בעולם. בדרך כלל, אנשים מעניקים פרחים האחד לשני כדי לסמל רגשות של חיבה, כדי לציין מאורעות משמחים ואף כמתנות לאירועים משמעותיים בחיים כמו לידה, נישואין, ימי הולדת ועוד.

אילו פרחים כדאי להעניק לאילו אירועים?

ישנו מגוון רחב ביותר של זני פרחים שונים, כאשר חלקם מותאמים יותר לאירועים מסוימים וחלקם מתאימים יותר לאחרים. כך, למשל, הענקת זר ורדים לרוב תיתפס כמחווה רומנטית במיוחד, והיא נפוצה יותר בקרב בני זוג או כאקט של חיזור. אם אינכם בטוחים במשמעות של הפרחים אשר אתם מעוניינים להעניק, תמיד ניתן להתייעץ עם אדם מהתחום או לחפש את המשמעות הספציפית של הפרח שבחרתם באינטרנט.

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

ממשיכים את דרכו של אבי

Share this on WhatsAppבמהלך ערב גיבוש של קרן 'יעלה ויפרח' ע"ש עו"ד אבי יפרח ז"ל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.