אשקלון פוסט - הכותרות

מהשב"כ לקומה 4?

ויקטור בן עמי רוצה להיות ראש עיריית אשקלון הבא . הוא ממוקד מטרה  ויודע מה הוא רוצה לשנות בעיר / קצין  השב"כ  לשעבר  לא אוהב להפסיד בקרב. ההפך, הוא אוהב לכבוש יעדים ולתת ל'אויב' להרים דגל לבן.  היעד, הפעם : קומה 4  / אילת טפירו

מה מניע יוצא שב"כ,איש מודיעין ברמ"ח אבריו וכיום איש עסקים מצליח מאוד לשים את הכל בעדיפות שנייה  ולרוץ מחוג בית אחד  לשני, במטרה לשכנע את התושבים שהוא מבין כל המועמדים הכי ראוי להנהיג את העיר . ויקטור אומר 'שרק טובת העיר עומדת לנגד עיניו' ואפשר בהחלט להאמין לו.'אני חי ונושם את העיר וחש שהתושבים כאן ברובם מתוסכלים ורוצים שמישהו מבוגר אחראי ועם ראש פתוח וצעיר ישיט את הספינה '

לויקטור בן עמי אין בכלל ספק שאם הוא יצליח לנטרל את אנשי ההון מהשלטון  הכסף יישאר בקופה הציבורית והמרוויחים העיקריים יהיו תושבים. "זה פשוט קטסטרופה מה שקורה כאן יש בעיר  לא מעט אנשי הון שפונים למועמד לפעמים אפילו יותר ומשקיעים בו.כמו טוטו מהמרים על כמה קבוצות .לשמחתי התושבים מבינים את הבעייתיות שבדבר.אני יודע שאני בתחרות הזאת 'עוף מוזר', אותי אף אחד לא יקנה בכסף, באתי לנצח את הבחירות האלה ואני לא רוצה תקציבים לא מן אללה ולא מן עבדללה, אני מגיע עם הכסף של ויקטור בן עמי , סיוע פה ושם של חברים במסגרת החוק וזהו, אני יודע שבבחירות הקודמות היו מועמדים ששפכו מיליונים אבל כולנו יודעים מה ההשלכות.

 מדברייך משתמע שהכסף מנצח.אם כך מה הסיכוי שלך?

יש שיטה שצריך לפצח אותה, זה לא קל אבל זה אפשרי.אני בא ומשקיע  מההון הפרטי שלי.החלטתי שרווח מעסקה או שניים אני מעביר לצורך מימון הבחירות.

לא יותר פשוט להשקיע את הכסף בעוד פרויקט ולישון בשקט…

אני רוצה להנהיג את העיר אשקלון כי באמת איכפת לי.אני לא מסתכל על ההשקעה שלי שאם לא אנצח – כהפסד. אני יודע שאם לא הייתי עושה , הייתי מרגיש תחושת פיספוס.  המצב היום בעיר לא  מאפשר לנו לשבת בצד.זה לא מספיק אחראי.אני אשקלוני ציוני וזאת לא קלישאה.אני מבחינתי עושה את המקסימום, יוצא לי להפגש עם עשרות תושבים ביום ותאמיני לי שלמרביתם נמאס מהשיטה.אם מישהו אמר שהקהל בעתיקות זה מאה אחוז בוחרים של איתמר או שהקהל ברמת אשכול זה מאה אחוז תומר גלאם אז אני אומר לכם שזה לא נכון בעליל.התושבים  גם שם רוצים לראות משהו חדש.

אתה די מעורב בנעשה בעיר.אי אפשר לשנות ולהשפיע מבחוץ?

אני אכן מעורב בהרבה תחומים בעיר באופן טבעי ביותר ואם שמים במבחן את הכישורים שלי, הקשרים, הניסיון והיכולת מול האחרים אני אומר בצניעות שאני הכי ראוי.פעם חשבתי שבגלל שאכפת לי אוכל לשנות מבחוץ .זה לא ממש עובד ככה.אני מסכים שהרבה נרתעים מלהזדהות או להיכנס לפוליטיקה כי זה 'גועל נפש' אבל אני אומר שזה לא חייב להיות כך.אפשר לעשות את הדברים אחרת.לצערי מתמודדים מכשילים את עצמם לפני שהם נבחרו.

למה?

מפני שמאחורי כל מתמודד עומד 'פישון'  שמזרים לו כסף וכך אתה צריך להתחיל את הקדנציה עם מינוס של שני מיליון לפחות , וזה מדרון חלקלק שמכניס את הקופה הציבורית למינוס חסר אחריות.לצערי מדובר בשיטה אבל כפי שאמרתי בהתחלה-אני אפצח את השיטה הזאת והוכיח שאפשר אחרת.יצא לי לדבר עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, ועם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת ועם ראש עיריית נס ציונה שהצליחו לפצח את השיטה  והם מצליחים .זה רק מוכיח לי שהדרך שלי נכונה ואני אנצח.

בן עמי לא אומר במפורש אבל בין דבריו ניתן להבין שהוא היה רוצה לראות תקשורת אובייקטיבית יותר בעיר."יש כאלה שעשו סקרים על המועמדים לראשות העירייה ולא הכניסו אותי לסקר. אני מבין את השיקולים שלהם אבל הציבור לא וזה לא הוגן וחבל.באותה הנשימה אני יכול לומר לך שבכל מקום שאיפשרו לי להתמודד אני ממוקם בכל המקומות צפוף למעלה וזה מצוין בהתחשב בעובדה שאני לא ראש עירייה מכהן, מעולם לא התמודדתי בעבר לראשות העירייה ולא כיהנתי כראש עירייה. אנחנו ממוקדי משימה ומכווני מטרה וההישגים נכרים בשטח.גרף החשיפה שלנו בעלייה מתמדת וככל שנגיע ליותר רבדים בעיר כך נגיע לתוצאות טובות יותר.העיר משוועת למנהיגות אחרת ."

יש איזה פרויקט למען העיר שאתה עובד עליו?

אני יכול לגלות לך שהצלחתי לגייס קרן אמריקאית ישראלית לטובת אשקלון.אותה קרן, הסכימה  להשקיע מאה מיליון ש"ח בפארק לתעשיות עתירות ידע , אני עובד על גיוס כספים לשחזור העיר הכנענית בפארק הלאומי.מדובר בשני פרויקטים גדולים שלקחתי על עצמי לפעול לקידומם

 הקמפיין שלך הוא קמפיין שונה, נראה שלטים שלך ברחובות העיר?

אולי מעט מאוד.אני חושב שכולם שבעו מהיחצנות הראוותנית.אנשים מבינים שמוכרים להם תעמולת בחירות ותו לא. היום הציבור רוצה תוכן.אני עושה את המקסימום להביא את האיכויות לתושבים

אתה בטח מודע למחיר ולהשלכות של להיות נבחר ציבור.שאלת את עצמך למה לי?

כפי שאמרתי אני אשקלוני ציוני. זאת עיר שאני אוהב ילדיי גדלו כאן, מדובר בעיר בעלת פוטנציאל מדהים.אני  לא מוכן לוותר על מה שאשקלון יכולה להיות ומי שמונע את זה אלו הם  מי שניהלו את העיר בשנים האחרונות ואני לא רוצה לפקס  את הביקורת  על הקדנציה האחרונה.לצערי לא רק שראשי ערים מחויבים לבעל המאה ולא לאשקלונים, היכולת  לפתח את העיר הולכת ומצטמצמת.העיר במינוס ובחוב עצום.אין לי ספק שיהיה קושי גדול  לנהל עיר, אני אביא לפרויקטים האלה כסף.זה לא הגיוני שמחצית מתקציב העיר אנחנו בחוב , מדברים על 400 מיליון ₪ חוב.מישהו  כאן שדד את  הקופה.בקדנציה האחרונה תומר ואיתמר הכניסו עובדים שעלותם מסתכמת  במאות אלפי שקלים בחודש.מדובר בשורה של ראשי עיר שמתנהלים כמי שחייבים לבעל המאה וככה זה נראה.

בן עמי יהיה בחודש הבא בן 55.הוא גרוש ואבא לשלוש בנים.בן עמי שימש בתפקיד בכיר מאוד בשב"כ ונחשב לאחד שביצע שורה ארוכה של תפקידים מבצעיים משמעותיים.

בין  היתר זכה  בפרס ראש הממשלה-  פרס שהוענק ליחידה שלו.בן עמי הוביל את הלחימה בשנותיה הקשות  בהנהגת החמאס."אני גאה

לומר שהעשייה שלי הביאה לכניעה של החמאס.

הם הרימו דגל לבן וכדי שתביני את המשמעות, לתפוס את הפעילים שלהם זה כמו למצוא 'מחט בערימה של שחט'.

את תחילת השירות החל כמפקד בשריון בחטיבה7. הוא נלחם במלחמת לבנון הראשונה –'שלג אחד'. למרות שהוצע לו קידום השתחרר בדרגת סרן.

ויקטור גדל בעכו.לאשקלון הוא הגיע במסגרת שירותו הצבאי והתאהב בעיר."נולדתי בעכו.ברגע שהתגייסתי לצבא נפרדתי מהעיר, גדלתי בשכונות של פעם . גם אני ראיתי ביוב זורם וגם שחקתי גולות לידו , ואני לא מתבייש- ההפך.כילד תמיד הייתי ילד רציני ה'סמן הימני' הייתי פחות משוחרר, אלקטרוניקה  ומחשבים 37-  יחידות בגרות, שזה כיתת המופת של היום. בשנת 88 הייתי אמור לעבוד בשב"כ באיו"ש .היו 17 נפקדים מאשקלון ואמרתי 'אין דבר כזה, אני מביא אותם' . זה היה מחזור מאי.מה שזכה לכינוי מחזור 'מאו, מאו' כולם היו מאשקלון. הגעתי לעיר והתאהבתי"

בן עמי בעל תואר ראשון במדעי המדינה ובעל תואר שני במדיניות ציבורית אותם סיים בהצטיינות.

לפני כשמונה שנים פרש בן עמי מהצבא והקים חברה לבניה ואנרגיה ירוקה.הוא הבעלים והמייסד של 'הבית הירוק – חברה לבניה ואנרגיה ירוקה בע"מ'. מייד עם החלת הרגולציה בישראל בתחום האנרגיה הסולארית, בשנת 2008, זיהה בן-עמי הן את המודל המאפשר רווח כלכלי גם ללקוח הסופי, והן את הפוטנציאל האקולוגי והתרומה לשמירה על איכות הסביבה. השילוב הזה של 'Win-Win Situation' בפן הפיננסי, והאידיאולוגיה למען עולם ירוק ובר קיימא לדורות הבאים, הניעו אותו  לדבריו להקים את חברת הבית הירוק.

"איכות החיים שלנו נפגעת כל יום.יש לנו את חברת החשמל, קצצ"א וכו' האנרגיה שמופקת מהם יוצרת זיהום אוויר קשה.אנחנו יודעים שבאשקלון כל שנה מתים מאות אנשים ועוד אלפים חולים וזה לא מעניין אף אחד. למשל תחנת הכוח הפחמית בחדרה קיבלה תאריך סיום  להפעלתה אבל את האשקלונים אפשר להמשיך להרוג". בן עמי מציין גם השפעתה הקשה של אסדת הגז."מדובר באסדה הנמצאת בין אשקלון לאשדוד, כל יום היא שופכת לים כ800 קוב של נוזל עם חומרים רעילים שבסופו של דבר מתנדפים ומגיעים לחוף. הם מרעילים את הדגה, אותנו, והחמור ביותר שמפעל ההתפלה אמור להתפיל 'מי ים' בל בפועל הוא מתפיל נפט , אין לו מסוגלות לעשות זאת והמשמעות היא להרעיל את הציבור. זה מה שקורה שבתמורה ל'נזיד עדשים' סוגרים עניינים. זאת הסיבה שנולדה האג'נדה שלי להתמודד על ראשות העירייה.מוכרים את הבריאות שלנו בגלל אינטרסים ועניינים אישיים.לאן הגענו?עד מתי?", שואל בן עמי  ומוסיף: "אני משתייך לקבוצה שפועלת מאזור חיפה ועד אזור אשקלון, ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה כשהמטרה המשותפת שלנו היא להרחיק את אסדות הגז מהחופים. אין לנו התנגדות לפעילות עצמה, אבל אנחנו מתנגדים לאופן שבו זה מתבצע כרגע. אם נסתכל על הפעילות של 'תמר', אז אחרי כל שאיבה יש פליטה של 800 קוב נוזל רעיל ליום. יש שם שני רעלנים מרכזיים, 'קונדנסט' ו'בנזן', ומדובר בנזק משמעותי שהולך ומתפשט בים ומתחיל להגיע אלינו. המטרה היא לגרום לכך שהאסדות יועברו פנימה והפעילות שלהן תתרחק מאזור החוף. ונחנו דורשים להעיף אותן 120 קילומטר מערבה כדי שלא נגיע למצב שנשתה מים שלא סוננו בצורה מיטבית כי המסננים לא אמורים לסנן מתכות כבדות. אם המתכות הללו יגיעו למי השתייה שלנו, הן יגרמו לנו נזקים משמעותיים.גם הצנרת אשר מובילה את הקונדנסט ומונחת ביבשה ובים מהווה סכנה. יבוא והיא תדלוף מסיבות כאלה ואחרות, כבר היו דברים מעולם. אם תהיה פגיעה בתוך הים – המים יזדהמו. הקונדנסט הוא נדיף ועולה כלפי מעלה, ופרט לזיהום הים הוא יוביל לנזק סביבתי עצום ופגיעה בבני אדם. הגז הוא נכס מבחינה כלכלית למדינה ולאנשי ההון, אבל הוא ממש לא ירוק ובהחלט מסוכן ואפשר להמשיך להשתמש בו, אבל לא להזרים אותו דרכנו. אפשר לעשות מכלי אגירה בתוך הים פנימה, ומי שירצה יוכל לרכוש אותו מהם…אשקלון מתפתחת. מה שהיה נכון עבורה לפני 70 שנה כבר לא נכון ואפילו מסוכן היום. אם למשל פעם קצא”א היה מרוחק שנות אור מהעיר, אז היום תושבי שכונת אגמים שותים את הרעל הזה עם קשית. גם בעניין הזה צריך לפעול, להרחיק את קצא”א ולדאוג שתחנת הכוח תשתמש ברכיבים ירוקים ולא מזהמים. יש היום מודעות לעניין הזה, ואנחנו כבר יודעים איזה נזק זה גורם, אז למה לא לקדם שימוש בחומרים ירוקים?! האנרגיה הירוקה לא מנוצלת בארצנו בצורה מיטבית. יש הרבה מה לעשות, אבל בינתיים אנחנו בעיקר מזהמים"

אם יש משהו שמדיר שינה מעיניו של בן עמי זה נושא החינוך בעיר. "זו השנה החמישית ברציפות שרק עשרה אחוזים  מבין זכאי הבגרות במתמטיקה ניגשים בחמש יחידות.אני שואל את עצמי, איך זה מסתכרן עם מדינה שהולכת כולה לכיוון הטכנולוגיה.לא יכול להיות שרק שבעה אחוז יהיו מסוגלים ללמוד במוסדות אקדמאיים.אסור שיקרה מצב כזה.

מה הפתרון?

להביא לאשקלון יותר  מורים ריאליים כי  זה חסר.בכלל קיים חוסר בהוראה ריאלית פיזיקה מתמטיקה ומחשבים.אני מציע בראש ובראשונה  לתגבר כאן את ההוראה הריאלית.

החינוך  צריך להיות במקום ראשון, כי בסוף חינוך מתקשר עם רווחה  ואנו רואים זאת בתוצאות בחינות המייצב. חובה עלינו לתגבר ולסייע לכל התלמידים שמצבם הסוציואקונומי נמוך.שוחחתי עם מנהלת מאחד מבתי הספר התיכוניים בעיר ונחרדתי לשמוע שהגיעו לחטיבה תלמידים שאינם יודעים קרוא וכתוב.שר החינוך חייב להתערב במה שנעשה כאן ולסייע.מה שאותי מעציב עוד יותר זה שאני מסתובב בשעות הערב ליד הגנים הציבוריים, ואני רואה ילדים בני 12 ו13 עם נרגילות ובירות.אז נכון שיש את אורלי פולט עם סיירת  הורים אבל עם כל הכבוד זה לא מספיק.העיר גדלה. מבזבזים כאן מליונים על הופעות.אני לא נגד 'גוד טיים' אבל  אני יודע שבמשפחה אם יש ילד חולה קודם כל אני דואג לתרופות ואחר כך נופש לתאילנד.כל אחד מאתנו יודע מה סידרי העדיפויות.קודם בריאות, חינוך ואחר כך מותרות.אני אומר שמי שמנהל את העיר שילמד קודם לנהל את הבית הפרטי שלו.מזלזלים בתושבים שאומרים להם 'לחם ושעשועים'".

ויקטור בן עמי בטוח בעצמו. הוא מביא לציבור את ויקטור בן עמי נטו ."עם כל הכבוד לכל המועמדים כל אחד סוחב איתו נספחים.אני לא מחוייב לאף אחד.איתמר שמעני יודע שציבור הבוחרים שלו יקבל את מספר 2 שלו.ואני אומר כבר עכשיו למספר 2 , אם אתה כזה טוב אז בוא ותתמודד.תן לציבור הבוחרים להחליט.התושבים לא רוצים מספר 2 חלש, הם רוצים ראש עירייה חזק. יש מועמדים שירוצו עד הסוף כמו:רוני מהצרי, תומר גלאם שיש לי יכולות הרבה יותר גבוהה מהם להצעיד את העיר. בנוגע לאבי עייש, הייתי רוצה לשאול אותו כמתמודד סידרתי, מה אתה עשית למען העיר בשלושים שנה האחרונים?אני יוזם.עשיתי זאת לאורך כל השנים וללא קשר לבחירות.

עבדת בשב"כ בתפקידים תובעניים, כעת אתה רוצה להיכנס למשרה שהיא תובענית לא פחות.מה הילדים  שלך אומרים?

כשעבדתי בשב"כ העבודה הייתה קשה.הייתי מגיע בשעות מאוחרות קרוע מעייפות ואז באמצע הלילה אני מקבל טלפון ואני יודע שמאותו הרגע נגמרה לי השינה, אני יורד לסלון ועובר למצב 'הנחייה' תוך כדי שיחה אני מקבל החלטה לצאת למבצע, דופק הלב מואץ ואני יוצא… זה תפס אותי פעמים רבות  ואז כשאני חוזר שוב לעיר שלי, לאשקלון בשעה 4 לפנות בוקר , עדיין חשוך, אבל יש גם סדקים של אור , ושקט, כולם ישנים והלב שלי מתרחב, אני אומר לעצמי, ויקטור, הם ישנים טוב בגלל מבצע שעשית, הם אפילו לא יודעים שהיה צריך להיות אירוע חריג באותו לילה, אבל זה גורם לי לנחת.הידיעה הזאת שמנעתי פיגוע ועוד בעיר שלי…הילדים שלי גדלו לתוך זה. כשהמורה שלה את הבן שלי מה אבא שלך עושה? הוא אמר לה: 'אבא שלי מדבר עם הערבים הטובים ואחר מדבר עם הצבא שלנו כדי להרוג את הערבים הרעים…' הוא לא ידע בדיוק מה אני עושה, אבל אני דאגתי להיות מעורב, בכיתה של שלושת ילדיי אני הייתי תמיד בוועד ההורים, יזמתי אירועים,הם גדלו לתוך סביבה שלא שואלים מה יוצא לי מזה, אלא מה אני יכול לתת וזאת מנהיגות ולכן זה טבעי להם שאני רוצה להיות ראש עיריית אשקלון הבא. גם מהם יש לי תמיכה מלאה".

ויקטור גדל בעכו.לאשקלון הוא הגיע במסגרת שירותו הצבאי והתאהב בעיר."נולדתי בעכו.ברגע שהתגייסתי לצבא נפרדתי מהעיר, גדלתי בשכונות של פעם . גם אני ראיתי ביוב זורם וגם שחקתי גולות לידו , ואני לא מתבייש- ההפך.כילד תמיד הייתי ילד רציני ה'סמן הימני' הייתי פחות משוחרר, אלקטרוניקה  ומחשבים 37-  יחידות בגרות, שזה כיתת המופת של היום. בשנת 88 הייתי אמור לעבוד בשב"כ באיו"ש .היו 17 נפקדים מאשקלון ואמרתי 'אין דבר כזה, אני מביא אותם' . זה היה מחזור מאי.מה שזכה לכינוי מחזור 'מאו, מאו' כולם היו מאשקלון. הגעתי לעיר והתאהבתי"

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

מה יהיה נהגים??

Share this on WhatsApp באשקלון אירעו בעשור האחרון 240 תאונות במעורבות רכב כבד בשנת  2019 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.