אשקלון פוסט - הכותרות

מוקי, במי אתה בוחר?

אטיאס הבטיח לדאוג לבעלי החיים- וסחף את הרשת

 המועמד לראשות העירייה משה אטיאס לא מפסיק להפתיע- השבוע הוא התייחס בפוסט בדף הפייסבוק שלו לנושא בעלי החיים והבטיח כי יטפל בנושא ברגישות הנכונה- וזכה לחיבוק חם מהגולשים. "חמלה היא ערך עליון ואנו מודים לכל מי שמניף את דגל החמלה" מסרה אתי אלטמן מייסדת ודוברת עמותת תנו לחיות לחיות בתגובה לפוסט/ אתר אשקלון פוסט

 מערכת הבחירות באשקלון מתייחסת לנושאים רבים. המועמדים הן לראשות העיריה והן למועצת בעיר מתייחסים לנושאי תעסוקה, נוער בסיכון, נושאים חברתיים, בטחון אישי. כולם כמובן מדברים על טוהר מידות, רבים מהם מדברים על הגרעון התקציבי של עיריית אשקלון, ומתחייבים שבראשותם העיר תלך לעתיד כלכלי איתן. אולם עד כה איש מהם לא התייחס לנושא שמתברר שחשוב לרבים מאתנו. על פניו נדמה כי נושא בעלי החיים, לא ממש עומד בראש סדר העדיפויות של תושבי העיר, אולם השבוע בעוד צעד מפתיע בקמפיין הבחירות שלו, הוכיח המועמד לראשות העירייה משה אטיאס , כי גם האשקלונים מחוברים מאוד להולכים על ארבע- לבעלי החיים.

"אני אוהב בעלי חיים. תמיד אהבתי. אני חושב שזו החובה שלנו לעשות כל מה שאפשר כדי שתהיה גם להם הזדמנות לחיים טובים ונטולי סבל..

בשבועות האחרונים קיימתי פגישות עם מומחים ופעילים בתחום בעלי החיים כדי להבין לעומק את הנושא, מתוך מחשבה שכראש עיר אני ארצה לדאוג גם לתושבי העיר שאין להם זכות בחירה – אלה ההולכים על ארבע", כתב אטיאס בדף הפייסבוק שלו . "כשאהיה ראש העיר, אדאג לימי אימוץ רבים יותר ואפקטיביים יותר, נדאג לפרסם אותם כמו שצריך וניתן, סוף-סוף, את המענה הלוגיסטי לכלבייה העירונית; נביא למצב בו מערך הסירוס של חתולי הרחוב עובד ביעילות, ובמקביל נקים פינות האכלה לחתולים – כרגע יש ממש מעט כאלה בעיר.

כמו הרבה דברים, גם היחס לבעלי החיים מתחיל בחינוך. נדאג לכך שהתלמידים בבתי הספר יעברו סדנאות ופעילויות בנושא. ככל שנשפיע על הילדים בגיל צעיר יותר – כך נבטיח ירידה במקרי ההתעללות בבעלי חיים בעתיד ונקדם ערכים של אהבה כלפי החיות, התנדבות ואכפתיות כלפי חסרי האונים.

יש עוד הרבה מה לעשות – אבל קודם כל, צריך לדאוג לכך שנושא בעלי החיים יהיה על סדר היום באופן קבוע. כן, יש דברים חשובים יותר, אין ספק – אבל קהילה לא שווה דבר אם היא לא דואגת לחלשים ולחסרי הישע שבה, בין אם הם אנשים ובין אם הם חיות"

התגובות כאמור לא איחרו לבוא, "כמי שאוהבת בעלי חיים ופעילה בתחום מחמם את הלב לקרוא פוסט אוהב ומחבק בעלי חיים שהם באמת החברים הטובים של בני האדם" כתבה לילי קידר. אחרים אמרו כי, "בזה הרגע קיבלת את הקול שלי משה", בכלל נדמה כי הגולשים הופתעו מהמועמד שמתייחס לנושא החשוב. מבין 50 התגובות הראשונות 8 גולשים התחייבו כי יתנו את קולם לאטיאס בעקבות הטיפול בנושא. גם הפעילים למען בעלי החיים בעיר התייחסו לנושא, אחת מהן היא רינת עופר שתומכת באטיאס, "מגיע לעיר ראש עיר שדואג גם לחלשים בינינו ולחסרי הקול בין אם הם בני אדם ובין אם הם בעלי חיים", כתבה כתגובה לפוסט,.

 

סנדרה שכטמן מנהלת אדמינסרטיבת של המרכז הוטרינרי של תנו לחיות לחיות, את אלטמן מייסדת ויו"ר תנו לחיות לחיות ומנכ"ל העמותה יעל ארקין הביעו סיפוק רב השבוע מהתייחסותו של אטיאס לנושא. "תנו לחיות לחיות שמחה על העלאת נושא בעלי החיים על סדר היום הציבורי . אין ספק שזה נושא חשוב וראוי , חמלה היא ערך עליון ואנו מודים לכל מי שמניף את דגל החמלה"

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

הקואליציה של גלאם מתרחבת

Share this on WhatsAppמרחיבים את הקואליצייה.גם שס"ג , הבית החברתי , מיריי אלטיט , סופה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.