אשקלון פוסט - הכותרות

מחממים למשפחות השכולות את הלב

מעיריית אשקלון באהבה למשפחות השכולות

תלמידי כיתות יא' בבית הספר מקיף ה' דרכא היו אלו שמסרו את השי לחג מעיריית אשקלון לכ-300 משפחות שכולות/אשקלון פוסט, צילום:יוסי את עוזי

כמידי שנה החלה השבוע חלוקת שי לחג הפסח מעיריית אשקלון לכ-300 משפחות שאיבדו את היקר להם מכל, השי ניתן באמצעות תלמידי שכבת יא' מבית הספר מקיף ה' דרכא שעושים זאת בהתנדבות מלאה.

למבצע החלוקה קדמו הכנה ושיחות  הסברה בקרב התלמידים ע"י מחנכות הכיתה, היועצת והרכזת החברתית בבית הספר, אודות הפרויקט, הרגישות הנדרשת בהגיעם לבית המשפחה השכולה וחשיבותו במיוחד בימים אלו לפני חג הפסח ויום הזיכרון .

את ברכת הדרך ליציאה לחלוקה קיבלו התלמידים המשתתפים בפרויקט בטקס מרגש שנערך בבית יד לבנים במעמד מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, סגני ראש העיר, הרב יעקב אביטן ומיריי אלטיט, מנהלת האגף למשאבי אנוש, מלכה גרשון, מנהלת המחלקה לפרוייקטים ואירועים, אסנת שובל, מ"מ יו"ר 'יד לבנים', יעקב מושיאשווילי, חברי ועד 'יד לבנים', בת שבע דורון ושלמה קבסה, הורים שכולים, מנהלת בית הספר, הגב' דליה רחמים, רכזת השכבה, יועצת ומחנכי הכיתה.

סגן ראש העיר, הרב יעקב אביטן בירך את התלמידים על ההירתמות לפרויקט חשוב זה והסביר ברגישות גדולה את משמעות הגדולה של הנקישה בדלת עבור המשפחות, עוד הוסיף כי ההגדה מדברת על ארבעה בנים ולמשפחות השכולות ישנו כיסא ריק נוסף  בליל הסדר עבור הבן שלא יחזור לעולם.

מ"מ יד לבנים, יעקב מושיאשווילי, שאיבד את בנו, בירך את התלמידים והודה להם על שיתוף הפעולה ועל הפרויקט המיוחד והייחודי לאשקלון.

בת שבע דורון, אם שכולה וחברת ועד 'יד לבנים', שיתפה את התלמידים בסיפורה האישי כאמא שאיבדה את היקר לה מכל ואיך החיים משתנים מרגע הנקישה על הדלת שבישרה על הגרוע מכל. עוד הוסיפה כי בני הנוער המגיעים לביתה עושים עבודת קודש למען המשפחות.

מנהלת בית הספר מקיף ה' דרכא, דליה רחמים שיתפה את הקהל בשיר שכתבה, 'הקופסא', על אחיה שנהרג ועל הרגעים הקשים שהגיעו לביתם קצינים עם קופסא ובה דרגות הקצין ושאר הדברים האישיים שלו, עוד הוסיפה ש"כאחות למשפחה שכולה, אני נרגשת שתלמידי כיתה יא' מבית הספר שלי משתתפים בפרויקט ומבינים את החשיבות שלו".

את הפרויקט מלווה המחלקה לפרוייקטים ואירועים עירוניים בניהולה של אסנת שובל שציינה כי הפרויקט הינו בעל חשיבות גבוהה בשל הרגישות שבו. התלמידים מגיעים עם השי לכל משפחה ומשפחה, הגעתם של בני הנוער למשפחות מעניקה תחושה טובה וגורמת לתחושת חיות כשההורים מספרים, פותחים אלבומים ומשתפים את בני הנוער בסיפור על יקיריהם שנפלו למען המדינה.

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

סערה כואבת

Share this on WhatsApp כ-400 אלף שקלים לתושב העיר שנפגע לאחר שרכבו החליק בסערת חורף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.