אשקלון פוסט - הכותרות

מלהק החלומות

נחרדתם מהסדרה 'מראה שחורה' ? רעדתם מווסטרוולד? בספר הביכורים "המפענחת ומלהק החלומות", נדב כהן מאשקלון ידחוף אתכם צעד נוסף לעבר התהום. ספר שיטלטל אתכם ויגרום לכם לחשוב עליו שעות רבות אחר כך.

כשבוחנים את ההבדלים בין דור הx לדור ה Y עולה מסקנה אחת ברורה: כל מה שנחשב היום מדע בדיוני הולך להיות מנת חלקינו בעתיד. העתיד הקרוב. נשמע מפחיד? קודר? המציאות, כך נדמה מצליחה להדביק את הקצב. תסמכו על הדור הצעיר או לפחות תתפללו שהם יודעים מה הם עושים.

נדב כהן, 31, מאשקלון עבד כצלם בתכנית "האח הגדול". כבוגר מכללת ספיר ללימודי קולנוע וטלוויזיה, תרגם את החוויה שלו לתסריט ומשם נולד הספר. השנה 2022 . רוב האנשים בעולם מובטלים. במקום לצאת לעבודה אנשים נאלצים לרכוש "סימולציות חלום". גיבור הספר פז לוק, שליהק את מיטב הדמויות המובילות לתכניות ראליטי, פרש מהטלוויזיה. באחד הלילות החל לפקוד אותו סיוט ששב והופיע. כדי להתמודד עם הסיוט ובניסיון לשלוט בו לוק מפתח גלאי ל"ליהוק חלומות". הגלאי מאפשר למי שחלם חלום לחזור מנטאלית חזרה אל החוויה של החלום. מה קורה כשהגלאי מתגלגל לידיים הלא נכונות? מהי מערכת "DREAM-VISION" ואיך מטשטש הגבול בין מציאות, דמיון וחלום? לא נעשה לכם ספולייר. תקראו בעצמכם.


כהן, יליד קיבוץ שדה יואב. בגיל 6 עברה משפחתו לאשקלון ומאז הוא מתגורר בעיר, אוהב אותה, כואב אותה ובעיקר רוצה להעשיר את חיי התרבות שלה. לא רק באמירה, יש לו תכניות. הוא עשה את המסלול המוכר של בית ספר נוף ים, מקיף א', צבא וכאמור למד במכללת ספיר והתמחה בתסריטאות. כשהיה נער הצטרף לקן הנוער העובד והלומד בשכונת אפרידר שם פגש את זהר, קומונרית שבאה להדריך וכעבור שנים הפכה לאשתו ואם שני ילדיו. השניים מתגוררים בדירה בברנע. כהן בעצמו חולם הרבה וזוכר המון פרטים מהחלומות שלו. כשהוא מקיץ הוא יודע לנתח את החלום ולומר מה קשור לחיי היום יום שלו ומה נותר לתעלומה הזאת שקוראים לה פיענוח חלומות. "ספרים עוסקים בעיקר ברגשות, מתארים חוויה בזמן מסוים", מספר כהן. "במותחן ובמדע בדיוני יש הרבה יותר מקום להפעיל את הדמיון."

כהן, שוחר תרבות, מרגיש, כמו רבים שבאשקלון אין מספיק חיי רוח (חילוניים). השבוע ביקר בפאב בשדרות שערך ערב הקראת שירה למבלים. "מצחיק שאני צריך לנסוע לשדרות כדי לצרוך תרבות. אני מחפש כרגע פאב, או מסעדה בעיר שיסכימו לארח ערב הקראה. במקביל אני מפתח סדנה שתחשוף תהליכי כתיבה עד להוצאת ספר. חשוב לי שלתושבים באשקלון יהיו אלטרנטיבות לבילוי ולהעשרה".


 לכבוד שבוע הספר 'בלעדי לגולשי אשקלון פוסט'

ניתן לרכוש את הספר 'המפענחת ומלהק החלומות' ב 50 ש"ח בלבד (במקום 72 ש"ח).

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

עונת החתונות

Share this on WhatsAppל"ג בעומר כבר מאחורינו ועונת החתונות כבר כאן. בחירת שמלת הכלה היא …

תגובה אחת

  1. אלי

    ספר פשוט מרתק, ממליץ בחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.