מעוררת השראה

חברת המועצה מיריי אלטיט מסכמת תקופה ושוקלת את המשך הדרך בפוליטיקה. בראיון אישי היא חושפת את דעתה על איתן קסנטיני ויוחאי יפרח, שולחת מסר לנבחרי הציבור שמתחזקים דפי פייסבוק פעילים ומסרבת בכל תוקף להתייחס לתומר גלאם, איתמר שמעוני ומה שבניהם/מילן מועלם

 

צנועה מצד אחד, נמרצת מנגד: חברת מועצת העיר מיריי אלטיט מסכמת ארבע שנות עשייה ויש הרבה מה לסכם. מי שהובילה מהפכות בצהרונים, התמודדה עם תלונות ההורים, דאגה למעמד האישה, לקייטנות וגם להקמה ההיסטורית והחשובה של מרכז ההורות נמצאת בצומת דרכים. אלטיט עדיין לא מוכנה להכריז על מועמדות למועצת העיר הבאה אבל מה שבטוח, אם וכאשר היא תחליט לרוץ, היא תהיה אחת מהמועמדות המחוזרות ביותר. 

אלטיט נבחרה למועצת העיר ברשימה המשותפת עם איתן קסנטיני. מאז היו השניים לחברי מועצה פעילים ודומיננטיים עד שלפני מספר חודשים פרש קסנטיני. בראיון פתוח מסכמת אלטיט את התקופה שעברה עליה וגם שולחת מסרים ליוחאי יפרח, מסרבת לדבר על גלאם ושמעוני ומחבקת את החברים מהאופוזיציה. 

זו הקדנציה הראשונה שלך כחברת מועצת העיר אשקלון, איך לדעתך חברי מועצת העיר נתפסים בעיניי הציבור ובעיני הדרג המקצועי ברשות ?

“רוב הציבור לא מכיר את תפקידי חברי המועצה ולא מודע ליכולת ההשפעה שלנו על החיים בעיר בה אנו מתגוררים. חברי המועצה, חברי הקואליציה והאופוזיציה הם נבחרי ציבור לכל דבר ועניין. הם הגורם הקרוב ביותר, פיזית ומהותית לקהל הבוחרים. הם אמורים להביא את הקולות “מלמטה למעלה” ולייצג בצורה האותנטית ביותר את האינטרסים של בוחריהם. להוציא חברי מועצה המשמשים כסגנים בשכר לראש הרשות, כל יתר חברי המועצה אינם מקבלים כל תמורה עבור השתתפותם בפעולות הרשות המקומית או בוועדות הרשות המקומית”.

איך באה לידי ביטוי מערכת האיזונים והבלמים בין הדרג המקצועי לדרג הנבחר?

“במערכת השלטון המקומי יש שני דרגים של בעלי תפקידים: הדרג הנבחר והדרג המקצועי. בין שני הדרגים האלה יש מתח טבעי. נבחרי הציבור מתווים את המדיניות בדבר כיווני הפעולה ברשות המקומית ומעצבים את דגשיה, בעוד הפקידות הבכירה אמורה לתרגם את המדיניות למתווה של ביצוע. ההפרדה בין קביעת מדיניות לביצועה איננה חד משמעית. הדרג המקצועי משפיע על החלטות הדרג הנבחר באמצעות חוות הדעת והמידע שהוא מספק לקראת גיבוש ההחלטה ובפרשנות שהוא נותן להנחיות מדיניות כלליות בשלב הביצוע. כנבחרי ציבור אנחנו מבקשים להבטיח יישום קרוב ביותר לרוח הההחלטות שלנו, ולכן אנו לא מסתפקים בהתוויית מדיניות בקווים כלליים ועוסקים גם באופן שבו ההנחיות מתורגמות לשפת הביצוע”.

לפני שנכנסת לפוליטיקה המקומית שימשת כיו”ר פורום הורים בית ספרי וכנציגה בנהגת ההורים העירונית, מה השינוי המהותי בין התפקידים כנציגת ציבור?

“במשך שנים רבות עמדתי בראש הנהגת ההורים של ביה”ס אמנויות. עשייה יומיומית למען באיי בית הספר ; הורים, תלמידים ומורים לצידם של הורים מתנדבים בחדוות עשיה, תחושת שליחות וסיפוק מלאים. לראות את ילדי בית הספר מכיתה א’ ועד כיתה יב’ ואח”כ כחיילים בצבא הגנה לישראל זו תחושת סיפוק ואושר שאין לי מילים לתאר. משם נולדה הזיקה שלי לחינוך. בין אם הפורמלי ובין אם המשלים. המעבר למועצת העיר אשקלון הוא מעבר שטומן בו הלם תרבות. לכאורה גם במועצת ביה”ס וגם במועצת העיר, אנו פועלים מתוקף בחירתנו על ידי רוב בעלי זכות ההצבעה. ועם זאת, ההבדל המהותי מקורו במגוון האינטרסים. מועצת ההורים / הנהגת ההורים הבית ספרית רואים לנגד עיניהם את באיי ביה”ס כולם; הורים, תלמידים ומורים. ואולם חברי מועצת העיר על פי רוב מיצגים את הסקטורים השונים בקהילה , אותם סקטורים ששלחו את נבחר הציבור לייצג אותם. אני מייחלת לימים בהם נראה את טובת תושבי העיר כולם. ללא הבדל ושיוך לסקטור כזה או אחר. זה הייחוד שלנו כעם ישראל. להיות ערבים זה לזה”.

נכנסת למועצה יחד עם איתן קסנטיני. איך היה שיתוף הפעולה בינכם?

“איתן קסנטיני יסד וגם עמד בראש רשימת דור העתיד ובמשך שנים רבות שירת את הציבור ואף נחשב לחבר מועצה פעיל ומשפיע חרף גילו הצעיר. הכריזמה שלו , והחיבור הבלתי פוסק שלו לשטח ולתושב היוו לו יתרון משמעותי כנבחר ציבור. הייתי חלק מהסיעה גם בקדנציה הקודמת רק שבפעם הזאת כמספר שתיים שנחשב מראש למקום ריאלי . איתן הגיע לקדנציה הזאת, עם ניסיון מוכח לאחר שנים של עשייה ברוכה, היכרות עם השלטון המקומי והכרת תהליכי העבודה של הדרג המקצועי תוך הבנה מוחלטת של המישור הפוליטי על כל מרכיביו וועדותיו. בשל כך חלוקת התפקידים בינינו הייתה מאוד ברורה. איתן היה אמון על כל ההיבטים הפוליטיים סיעתיים, ואילו אני לקחתי על עצמי עם תמיכה מלאה מצידו ופרגון כל העת, תיקים כדוגמת השירות לתושב, נשים וחינוך בלתי פורמלי, לצד חברות בוועדות העירייה השונות. מה שאיפשר לי ללמוד תוך כדי פעילות. החלוקה של תחומי האחריות והסמכות איפשרה שיתוף פעולה מלא ופורה תוך כבוד הדדי וחשיבה משותפת. לא תמיד ראינו עין בעין, אבל תמיד הקפדנו על דיאלוג מכבד ובסופו של דבר מצאנו את שביל הזהב שאיפשר לנו להמשיך ולצעוד יחד.

מה חשבת על ההחלטה שלו לפרוש?

תמיד סברתי שההחלטה של איתן לפרוש לטובת הסכם רוטציה שנעשה על ידו לכאורה עם יוחאי יפרח שהיה חלק מהרשימה , לא תועיל לסיעה , ולראיה שבחודש האחרון הודיע יפרח באופן חד צדדי ומבלי שקיים שיח עם חבריו הטבעיים לסיעה , שהחליט לפרוש מהסיעה ולקחת איתו מנדט שהושג בעמל רב. איתן הוא איש ציבור בכל רמ”ח איבריו. הוא חי את השטח והציבור אוהב ומעריך אותו. אני מאחלת לו שיצליח בדרך בה בחר. אני מאמינה שיבוא היום והוא יחזור לפעילות ציבורית”.

כששמעת שיוחאי יפרח חבר למשה אטיאס ביקשת שיחזיר את המנדט. לא אהבת את ההכרזה שלו בלשון המעטה.

“יוחאי יפרח הודיע על החלטתו לפרוש מהסיעה בבחירות הקרובות בכנס הפעילים של חבר המועצה משה אטיאס תוך שהוא מציין שהוא לוקח מנדט של סיעת דור העתיד , סיעה שעשתה לילות כימים כדי להגיע לתוצאה איתה סיימה את מערכת הבחירות. כפי שכבר התבטאתי בהזדמנויות שונות. מה שניתן בקלות ראש נלקח באותה קלות הדעת. יוחאי אדם חופשי, וככזה הוא רשאי בכל עת , להחליט לפרוש ולהצטרף לרשימה אחרת. אך מוטב היה שהיה עושה זאת מבלי שהוא לוקח איתו מה שלא עבד למענו. וכל זאת, מבלי שחש חובה מוסרית לדון על כך עם חברי הסיעה ולקבל או לא את ברכת הדרך”. 

הוא עידכן אותך בהחלטה?

“יוחאי לא שוחח איתי לפני ההחלטה שלו וגם לא לאחריה. וכפי שכבר אמרתי, מי שעוזב רשימה אחת לטובת האחרת לא מן הנמנע שיעשה זאת גם פעם נוספת. להוציא את ההתנהלות שלו בהחלטה לעזוב ולקחת את המנדט של סיעת דור העתיד , אין לי דרך להביע את דעתי על יוחאי איש הציבור, אני לא פוגשת אותו בעשייה השוטפת בוועדות וגם לא בישיבות למעט הקואליציה ו/או מועצת העיר. איש ציבור נועד לשרת את הציבור כדי שתרומתו תבוא לידי ביטוי ותעמוד למבחן הציבור”.

הכח הנשי

במועצת העיר יושבות היום ארבע חברות מועצה. מבין כולם היא המורגשת ביותר, ומשמעותית יותר מסופה ביילין שמכהנת כסגניתו של תומר גלאם בשכר. למרות זאת, אלטיט לא רואה את היותה אישה מכשול ולהיפך, היא הייתה אחת מחברות המועצה המחוזרות ביותר בתקופת הבחירות. אלטיט והרב אביטן נמצאים ביחסים טובים כך שלא באמת הייתה שאלה למי תחבור בסוף המירוץ, אלא שחודשיים אחרי בחירתו של גלאם, החליטה אלטיט לשנות כיוון ולחזור לקואליציה יחד עם ריקי שי, אחרי מכבש לחצים שהופעל עליהן. ההחלטה של אלטיט להיכנס לקואליציה לוותה בביקורת נוקבת מצד חבריה לאופוזיציה. 

למה החלטת להצטרף לקואליציה של תומר גלאם? 

“ההחלטה להצטרף לקואליציה אותה הרכיב ראש העיר תומר גלאם היא החלטה ראציונאלית שנבחנה בכובד ראש בהתייחס לכך שמדובר בשלטון מקומי ולא בכנסת ישראל. הצטרפתי למועצת העיר אשקלון, מתוך רצון להוביל יחד עם נבחרי הציבור, שקיבלו את אמון התושב לקדם ולשפר את איכות החיים שלנו בעיר. השתלבתי כממונה וחברה בוועדות הרשות בתחומים בהם מצאתי עניין וסברתי שהניסיון, הידע והמפגש היומיומי שלי עם הציבור יועילו לקידום ושיפור מתמיד. חרף האירועים אתם נאלצנו להתמודד כנבחרי ציבור ותושבים, המשכתי בעשייה ועשיתי לילות כימים בשיתוף פעולה עם עובדי הרשות המסורים כדי למלא אחר ההתחייבויות שלי כנבחרת ציבור. לאחר תקופה קצרה יחסית באופוזיציה, החלטתי לחזור ולמלא אחר השליחות הציבורית שלי מתוך הקואליציה. שליח ציבור ברשות המוניצפלית מתקשה עד כדי לא יכול לייצג את הציבור שבחר בו מתוך ספסלי האופוזיציה. היכולת להוביל, להשפיע, לקדם ולהשמיע את קולם של התושבים נמצאת בקואליציה מטבע הדברים. ואני, כמי שכל חיי התנדבתי למען הקהילה על כל גווניה לא ראיתי את עצמי ממשיכה את דרכי הציבורית מספסלי האופוזיציה. הברירה בין להיות חברת מועצה ומייצגת ציבור באופוזיציה, נוטלת יכולת להוביל ולהשפיע, אל מול האפשרות של להמשיך ולכהן כחברה במועצת העיר ממקום בו ניתן להמשיך את שהתחלתי עם כינונה של המועצה הנוכחית, היא האפשרות בה בחרתי להמשיך את דרכי. לאחר פגישה עם רה”ע תומר גלאם ולאחר שהתרשמתי מעל לכל ספק, שהוא מקדם בברכה את הצטרפותי, החלטתי לחזור למקום ממנו אמשיך לפעול למען התושבים במלוא העוונה, הנאמנות, המסירות ושיתוף הפעולה.חזרתי להתנדב בכל אותם תחומים שמהווים בעיניי כמחוללי שינוי, מנוף למוביליות חברתית ומקור השפעה לדור ההווה ולילדי המחר. מבלי לשכוח ולזנוח את משמעות היותי אישה, אם ורעיה שרואה חובה מוסרית לקדם נשים ולהעניק להן הזדמנות שווה בתעסוקה, בחינוך, בפוליטיקה ובקהילה. אני רואה בהזדמנות להיות שליחת ציבור זכות גדולה.

החברים שלך לאופוזיציה לא ממש אהבו את הצעד הזה.

“חבריי לאופוזיציה נותרו חבריי גם כשהחלטתי לחזור לקואליציה. לכל אחד יש את מסד השיקולים שלו ואת תפיסת עולמו באשר לתפקידיו של נבחר הציבור שעושה לילות כימים בהתנדבות על מנת שנוכל להמשיך ולגור כאן תוך שאנחנו שואפים כל העת להיות אוכלוסיית מופת. היכולת להשפיע, לקדם, להוביל, ליזום ולהשפיע נמצאת בספסלי הקואליציה. מי שרואה ביכולת הזאת את תכלית העשייה הציבורית, לא יסתפק בחברות באופוזיציה. אלא יצטרף לעשיה ויתקן בכל האמצעים שעומדים לרשותו את מה שבר תיקון. ובכך יתן את תרומתו לקהילה ולתושב”.

יש קושי בלהיות אישה במועצת העיר? 

“אין לדעתי כל קשר בקשיים שניצבים בפני נבחר ציבור או פוליטיקאי כפי שבחרת לקרוא לזה. לא חשתי בשום שלב מיום כניסתי למועצה ועד עצם היום הזה, מופלת לרעה ו/או ממודרת בשל היותי אישה.

סביב שולחן המועצה, בוועדות השונות ובממשק עם הדרג המקצועי ברשות מתקיים דיון עינייני ומקצועי. ובאם ישנם אי הסכמות ו/או פערים מעת לעת הם פועל יוצא של השקפות עולם והמתח התמידי שהתקיים, מתקיים ויתקיים בין דרג פוליטי לבין דרג מקצועי, ולסוגיית המגדר אין ואסור שתהיה השפעה כל שהיא על כך.מדובר בהתנהלות בין בני אדם ולא בין גבר לאישה. הייצוג הנשי במועצת העיר אשקלון משקף את מצב האומה בכל מה שנוגע לאחוז הנשים בפוליטיקה. 

אני בוחרת לראות את חצי הכוס המלאה ומהמקום הזה, אני רואה עליה מתמדת של אחוז הנשים במועצת העיר ובכנסת ישראל. עליה כמותית ואיכותית כאחד. ביחס לכמות הנשים במועצת העיר אשקלון, אישה מכהנת כממלאת מקום ראש העיר, אחד מהתפקידים שניתנים למי שנמנה על חבר הנהלה מקבל שכר. העובדה שהגידול המתמיד באחוז הנשים בקרב חברי מועצת העיר הוא קטן ולא משביע רצון משום שהוא אינו מהווה ייצוג הולם של חלקי הציבור, אינו נובע לדעתי מקשיים או חששות , שהרי יותר ויותר נשים נמצאות היום במוקדי קבלת החלטות, ויותר ויותר נשים עובדות כמנהלות בכירות והן משולבות בשוק העבודה ועושות חייל ביכולת המדהימה שלהן לשלב בין הלב לבין השכל הישר לכדי ריקוד הרמוני ומאוזן. ההחלטה האם להיות נבחרת ציבור או אשת עסקים מובילה ומשפיעה בקהילה העסקית או אשת חינוך, מדע , טכנולוגיה או עקרת בית, נובעת מתחומי עניין של האדם בנקודת זמן בחייו. והיא תלויה לא אחת במבנה אישיות ומסע חייו.

את כל חיי הבוגרים ביצעתי בהתנדבות תוך שירות הציבור. בעבורי זו בחירה טבעית לכאורה , להוציא את כל המימד הבינאישי וההתנהלות הפוליטית שאני כנראה לעולם לא אצליח ללמוד או לרצות להיות חלק ממנה.

אני מאמינה, ליתר דיוק אני יודעת, שאפשר גם אחרת . וחרף השם הרע שיצא לה לפוליטיקה, היא עדיין ברת ביצוע ברוח ימי קדם. בענווה הנדרשת על פי העקרון “דע מאין באת, להיכן אתה הולך ובפני מי כל אדם ללא הבדל צפוי לתת את הדין”.

הגשימה חלום: המרכז להורות יצא לדרך


הרגע הגדול של אלטיט היה בתחילת ספטמבר, כשחברת המועצה הצליחה סוף סוף להניח את המרכז להורות בראש סדר העדיפויות של ראש העיר. גלאם רצה את אלטיט במועצה והיא דרשה את המרכז להורות, המקום עליו חלמה אלטיט מהיום בו נכנסה למועצת העיר.

חלמת והצלחת להגשים את המרכז להורות. איך הרגשת בערב ההשקה?

ברמה האישית אני שמחה מאוד על השקת המרכז להורות הראשון באשקלון. חלום והבטחות אין קץ הגיעו אל יעדם בברכתו של ראש העיר תומר גלאם, שהבין את הצורך האמיתי שבהקמת מרכז שישרת את ציבור ההורים מרגע הפיכתם להורים ועד אין סוף. ערב ההשקה היה ערב מרגש במיוחד. האורחים שהגיעו אליו הם תמהיל של כל הגורמים שיחד איתם נעניק לציבור ההורים כלים לחיים משפחתיים מיטביים.

ערב ההשקה הוא יריית הפתיחה. העבודה האמיתית תחל בימים הקרובים בהם נצא בקול קורא למנחי קבוצות מאשקלון והסביבה, נקבע הרצאות בתחומי הדעת השונים, נקים קבוצות הדרכה שיפעלו בכל רחבי העיר ובנוסף לעברית , ניתן יהיה לקבל הדרכות בשפות נוספות כדוגמת הרוסית, האמהרית והאנגלית. ההדרכות ינתנו למגזרים השונים, לעולים וותיקים, למשפחות עם צרכים מיוחדים, להורים צעירים, וותיקים, מבוגרים ואחרים. תוך מתן מענה מלא ושיוויוני לכל מבקשי השירות בכל מקום וזמן שיבחרו”.

הצלחת להשיג את כל מה שרצית בתקופה בה את חברת מועצה? 

“תושבי אשקלון על נבחרי הציבור שלה, עברו שנה פוליטית לא פשוטה, תהפוכות שמשפיעות עלינו עד היום. זו שנת “טלטלה” שחייבה את כולם לחשב מסלול מחדש, בניסיון להחזיר ככל שניתן בפרק הזמן הקצר שעוד נותר, את אמון הציבור בנבחריו. הקהילה באשקלון היא קהילת חוסן, למודת משברים בעיקר ביטחוניים, והחוסן האישי והקהילתי שלה הם שמאפשרים לה להתלכד ברגעי משבר ולצעוד קדימה לעבר המטרה. לעתיד כלכלי, חברתי, חינוכי ואישי שמשתפרים כל העת. קשה עד כדי בלתי אפשרי לקדם, להשיג ולהטמיע תהליכים בהם אתה מאמין.ישנם מספר תהליכים שנמצאים בשלבי גיבוש כאלה ואחרים אני מקווה שעד תום הקדנציה נוציא כמה מהם אל הפועל. הגיע העת שכנבחרי ציבור נגלה אחריות ונקדיש את מירב הזמן לתהליך ולא נתמקד בתוצאה המהירה שנראית לעיין ומאפשרת תשומת לב תקשורתית או פוסט חוצב לבבות. הגיע העת לכבד את האינטיליגנציה של התושב. וכל בר דעת ירים את ידו בעד סוגיות שמחייבות תהליך עומק של איסוף נתונים, עיבודם, גיבוש תכנית עבודה ברת קיימא, הטמעה, ומדידה מתמדת”. 

את מתכוונת להמשיך לקדנציה נוספת?

“נכון לעת הזאת, ועד שאודיע אחרת, אני ממשיכה את דרכי הפוליטית. אני מאמינה שאפשר גם אחרת. חרף כל הקשיים והאתגרים שאני ניצבת מולם אני בוחרת להמשיך הלאה. כשם שעשיתי כל חיי. עוד בימים והשנים בהן שמשתי כיור פורום ההורים של ביהס “אמנויות”. וכחברה בהנהגת ההורים הבית ספרית. לצד ההנאה וחדוות העשייה לא אחת התמודדתי עם קשיים אך בחרתי להמשיך ולנוע אל היעד הבא מועצת העיר אשקלון בשאיפה לתרום ולהשפיע בקרב תושבי העיר כולם ולא רק במסגרת מערכת החינוך ממנה אני באה”. 

באיזה מצב נמצאת אשקלון היום?

“חוסנה ויחודה של העיר טמונים בתושבים שחיים בה ובתמהיל המנהיגים שמובילים אותה. תושבי אשקלון הפגינו איתנות, חוסן אישי, סולידריות חברתית ומעורבות קהילתית מיום הקמתה ועד עצם היום הזה. באשר ליחוד ו/או היחודיות של העיר, זו סוגיה שהגיע העת לברר אותה עד תום , ובהתאם לכך להוביל תכנית רב שנתית למיתוג העיר תכנית שתבוא לידי ביטוי כחלק מנרטיב עירוני כולל שישתקף בתשתיות, בבינוי, בחינוך הפורמלי והמשלים, בקהילה, בתעסוקה, בגנים הציבוריים, במוסדות הציבור ובתיירות לכדי הטמעה והפנמה של כלל תושבי העיר באשר לזיהוי היחודיות של העיר אשקלון ביחס לערים מקבילות בארץ ובעולם. ופשוט להתחיל לכתוב את הסיפור ולספר אותו באופן שישתקף בכל דבר ומקום”. 

את מאוד אמוציונלית ולא מסתירה את זה בישיבות מועצה.

” העובדה שהאמוציות שלי באות לידי ביטוי בישיבות המועצה נובעת מהאכפתיות שלי והשאיפה לפעול בשיקול דעת חרף הקושי שטמון בכך. לחברות בקואליציה יש משמעויות והאחת מהן היא המשמעת הקואליציונית אליה מחוייבים כל חברי הקואליציה הן ברשות המקומית והן בכנסת ישראל.

לא תמיד המשמעת הקואליציונית מתיישבת עם תפיסת העולם שלי כפרט אך האחריות כלפי הקבוצה שאני חלק ממנה מחייבת אותי לישר קו. האמור לא בכל מחיר ומטבע הדברים לכל נבחר ציבור יש את הקווים שלו מהם לא יסכים לחרוג ועליהם לא ירים את ידו. הישיבה שלי סביב שולחן המועצה אינה מגדרית וגם לא סקטוריאלית. אני משתדלת לראות את טובת הכלל וגם כשאני מזהה אינטרסים שונים אני עושה כל מה שניתן על מנת למצא בקרב בעלי האינטרס (אותם שמייצגים סקטורים שונים בחברה) את המכניזם המשותף על מנת שתמצא הדרך להגיע להסכמה רחבה ככל שניתן. זה כרוך בשיקול דעת , איפוק והמון המון סובלנות. עד היום לא מצאתי את הנוסחה שתסייע בעדי לנטרל את הרגש ולפעול אך ורק מהשכל. זה שילוב של לב עם שכל ישר”. 

סופר מאמא

מעבר להיותה חברת מועצה, מיריי היא אם לשלושה, ואשת קריירה במשרה מלאה. היום שלה מתחיל השכם בבוקר ומסתיים בשעות הקטנות של הלילה שבטווח נכנסים גם עבודות הבית, בילוי עם הילדים ובן הזוג, הפעילות בועדות השונות והעבודה ממנה היא מתפרנסת. בין לבין היא מצליחה להכניס גם ישיבות קואליציה, פגישות עם תומר גלאם ופגישות עם תושבים. 

“בשום שלב אני לא שוכחת את היותי אמא לשלושה ילדים מדהימים שהם כל עולמי ומקור הכח והאהבה שבי.

הזיקה לחינוך נובעת מהרצון הבלתי פוסק לייצר בעבורם חברה טובה יותר. למען הסר ספק, אני חייה חיים מלאים , שמחים ומאוד מאתגרים. בחרתי להיות נבחרת ציבור ואני לומדת כל יום מחדש איך לשלב בין הדברים תוך שאני נהנת מכל דבר בו אני נוגעת. לעיתים יותר ולעיתים פחות. יש לי המון תמיכה ופרגון מבית.

זה כמעט בלתי אפשרי להיות נבחר ציבור ללא תמיכה ורוח גבית מהתא המשפחתי ממנו אתה יוצא. 

אני מתנדבת מזה שנים רבות. ילדיי נולדו למציאות הזאת. בן זוגי מפרגן לי ומאפשר לי להיות מי שאני. אני מלאת הערכה לתמיכה הבלתי מסוייגת הזו. זה לא מובן מאליו ואני מודה על כך בכל יום מחדש. ההחלטה בדבר העתיד שלי בפוליטיקה היא החלטה שלי תוך התחשבות במכלול של דברים בתוכם ולפני הכל המשפחה שלי. בני ביתי מבינים היטב שדבר אינו בא על חשבון או במקום האחר. אלא מוצאים יחד את הדרך שטובה לנו , לכולנו , על מנת להמשיך להתנהל בו זמנית בעולמות מקבילים. כשיש לכך תמיכה מבית , זה הופך גם את הקשה לפשוט יותר וגם את הבלתי אפשרי לאפשרי”. 

כמה מהנעשה בפוליטיקה את לוקחת איתך הביתה בסוף כל יום?

“כמובן ששום דבר ממה שקורה במהלך היום בעיקר בפוליטיקה לא נשאר מחוץ לדלת. הרבה מהדברים נכנסים איתי הביתה והמחשבות כולל גם השיחות מלוות אותי על פי רוב עד השעות הקטנות של הלילה”.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

הצלילה האחרונה של אופיר

Share this on WhatsApp אופיר ורובל צלל ביום שישי בחופי אשקלון. דווקא שם, במקום שכה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.