מפסק לקוי

נורה במכונה להלחמת מתכות סימנה כי המכונה מושבתת, אלא שלרוע מזלו של אחד מעובדי המקום היא עבדה וגרמה לשבר באצבע ובכף ידו , כעת באמצעות עו"ד איל כהן הוא תובע את המפעל.

טעויות קורות לכולנו, בכל מקומות העבודה, זה חלק מהחיים ואחרי הכל כולנו בני אדם. אלא שתושב אשקלון שנפגע ממכונה במפעל שבו עבד בסמוך לקריית גת, אפילו לא טעה. לרוע מזלו תקלה בטיחותית במכונה גרמה לו לפגיעה קשה באצבע. כעת הוא תובע את המפעל, בבקשה לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לו.

בספטמבר 2016, הגיע האיש כמדי יום למקום עבודתו , בה היה אחראי על מכונת הלחמה שמלחימה רשתות ברזל. במסגרת תפקידו, הוא היה מוודא כי מוטות הברזל שמהם הכינו את הרשתות נמצאות במקום הנכון במכונה לפני ההלחמה ובמהלך הכנת רשת הברזל. במועד התאונה, ראה העובד כי המוטות לא הוכנסו נכונה והרשת לא תולחם כראוי ולפיכך היה מקום לעצור את פעולת המכונה ולהסדיר את הכנסת המוטות. העובד לחץ על מתג הפסקת המכונה, וידא כי נורה אדומה שמסמנת כי המכונה אכן הפסיקה עבודה דולקת הכניס את ידו למכונה להוציא את המוטות ולתדהמתו, על אף שהמנורה המעידה על הפסקת פעילות המכונה דלקה, המכונה המשיכה לעבודה ופגעה בחוזקה בכף ידו ובאצבעו.

בעקבות הפגיעה פונה האיש לטיפול רפואי במרפאת "בטרם" שם נקבע כי הוא סובל משבר מעיכה באצבעו בעקבות הפגיעה. בעקבות המקרה הוא נעדר מעבודתו במשך 43 ימים, כמו גם ימים נוספים בהם ביצע טיפולים רפואיים שונים לרבות טיפולי פיזיותרפיה. לאחר הפגיעה אף נקבעו לנפגע אחוזי נכות לצמיתות מהביטוח הלאומי.

"התובע יטען כי התאונה קרתה בשל רשלנותה הבלעדית של הנתבעת ו/או מי מטעמה ו/או פזיזותה ו/או חוסר זהירותה", נטען בכתב התביעה אשר הוגש על ידי עורך הדין איל כהן – ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי מומחים בדיני נזיקין.

כן נטען שם כי החברה התרשלה והפרה בין היתר את חובות הבטיחות החלים עליה ובין היתר כי "סיפקה לתובע מכונה ישנה ו/או פגומה, לא סיפקה לתובע אמצעי מיגון, תחזקה את המכונה באופן רשלני", ועוד שורה של מחדלים נוספים שפורטו בכתב התביעה.

כמו כן טען התובע, כאמור, כי המפעל הפר את חובותיו כלפיו, לרבות חוק בטיחות בעבודה.

בעקבות המקרה תובע האיש פיצויים בגין הוצאות רפואיות, עזרה וסיעוד, הפסדי שכר ופגיעה בכושר ההשתכרות שלו, פגיעה בזכויות סוציאליות וכאב וסבל.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

בחור כארז

Share this on WhatsAppארז שטרית נבחר לתפקיד מנהל אגף ביטחון וחירום יהיה אחראי על מענה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.