משה אטיאס מתמודד לראשות עיריית אשקלון

תחת הסלוגן "לא יעצרו אותי" הכריז השבוע חבר המועצה משה אטיאס על התמודדות לראשות העיר /אילת טפירו

חברי מועצה, עיתונאים ותומכים הגיעו השבוע  למסעדת "פרנקו" באשקלון, שם הכריז חבר המועצה משה אטיאס על התמודדותו לראשות העיר בבחירות הבאות. באירוע נרשמה נוכחות פוליטית מרשימה כאשר סגן ראש העירייה לשעבר אפי מור נכח במקום, גם הרב יעקב אביטן הנחשב לדמות אהובה ומוערכת במיוחד בעיר הגיע להצהרתו של אטיאס. חבר המועצה לשעבר חי דהרי כיבד את האירוע בנוכחותו. גם מי שנחשבים למועמדים בולטים למועצת העיר הבאה, דורון נקשרי ומייק אטדגי הגיעו לתמוך באטיאס. מתמודדים בולטים נוספים הם שבתאי שאל ושמואל נמסטזה שהגיעו להביע תמיכה.

אטיאס נשא נאום קצר ובו נימק את הסיבות להחלטתו לרוץ לראשות העיר. "הבנתי שרק כאשר אתה בראש הפירמידה אתה יכול לשנות באמת", סיפר לנוכחים. "עמדתי במטרות שהצבתי לעצמי בתחילת הקדנציה, אבל עם יד על הלב ציפיתי ליותר". את הסיבות לכך שלא עמד בחלק מהמטרות הוא ייחס למצבה של הפוליטיקה בעיר. "כולם יודעים שמעולם לא חיפשתי קרדיט, אבל חלק מהדברים שרציתי לקדם נעצרו בעיקר בגלל פוליטיקה. כשאני אהיה ראש עיר אני אקדם ואטפח את השותפים שלי, כי ההצלחה שלהם היא גם ההצלחה שלי, וחשוב מכך- של אשקלון". לקול מחיאות כפיים הכריז אטיאס, "לא יעצרו אותי בחינוך, לא יעצרו אותי בספורט, לא יעצרו אותי ברווחה".

אטיאס(34) נחשב לחבר מועצה בולט וכאחד  שהולך עם האמת שלו עד הסוף. הוא נבחר כראש סיעת הצעירים  והפתיע  כאשר הצליח לזכות  בשני מושבים למועצת העיר. הישגיו הבולטים הם הקמת מרכז הצעירים והשגת היתר למרכז צעירים חדש שייבנה בקרוב. בנוסף דאג  לגידול משמעותי במתן מלגות לסטודנטים באשקלון, פתיחת האירועים בחינם לכלל התושבים, העברת החלטת מועצה על הקמת כפר סטודנטים באשקלון ועוד.

 

אטיאס ציין כי עברו עליו חמש שנים לא קלות."כל מי שמכיר אותי יודע שעברו עליי חמש שנים לא קלות".הוא הבהיר  בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי נדהם מהעסקנות שמתנהלת סביב חברי מועצת העירייה. "לא האמנתי שיש עסקנות סביב חברי מועצה. לא האמנתי שדבר טוב שאתה רוצה לקדם – שמים רגליים.

כל העת עמדתי על עקרונותיי ובסופו של דבר הבינו מי זה משה אטיאס. זה התחיל בראשית הקדנציה  כשנבחר איתמר שמעוני,זה לא סוד שהיו הרבה  בעיות ובכל זאת הצלחתי עם האמת שלי לעשות למען הציבור למרות ששמו לי רגליים.. ציפיתי בקדנציה הזאת לקדם הרבה יותר…למרות זאת הצלחתי לקיים מופעים,הגדלנו את שכר  המלגות תוך שאני מדלג על כל המכשולים.לימים כשקרה מה שקרה עם שמעוני ותומר נבחר לראשות העירייה התחברנו מאוד.היו הרבה נושאים שראינו עין בעין .ההתחלה הייתה טובה מאוד.אבל לצערי יועצים ועסקנים הובילו למתח בינינו.

 

ראינו איך החלטות נופלות כדי ש'חס וחלילה' לא אקבל  קרדיט.

בכל אופן, חשתי תחושת אכזבה .ביני לבין תומר נוצר פער  שגרם לי לחשוב שבסופו של יום מי שמושך בחוטים זה ראש העיר ולא חבר המועצה ולפיכך החלטתי להתמודד לראשות העירייה.כואב לי הלב לראות את העיר במצבה הנוכחי.אני מגיע נקי כפיים וטהור.אשקלון היא הבית שלי, כאן נולדתי וכאן אני אמות. כואב לי הלב לראות אנשים בגילי עוזבים אותה.

 

לראות מה עושים לה. כואב לי הלב ו לראות אנשים בגילי עוזבים אותה

  • כל אחד שקורא את השורות האלה יודע איזה פוטנציאל מטורף יש לעיר הזאת, כל אחד שקורא את השורות האלה יודע שאפשר להפוך את אשקלון לעיר הכי טובה בארץ.
    אנחנו נצליח. יש פה תושבים נהדרים, אנשים מקסימים, זה אפשרי וזה יקרה
  • אני שומע בעיר הרבה בדיחות על זה שכל אחד עכשיו מחליט שהוא רץ לראשות העיר. האמת, זה דווקא לא רע – זה אומר שלהרבה אנשים איכפת מאשקלון
  • וברצינות, השקעתי המון מחשבה לפני שקיבלתי את ההחלטה הזאת ולא הייתי עושה את זה אם הייתי מרגיש שיש מישהו אחר שמסוגל לעשות טוב יותר ממני עבור העיר. כשאני מסתכל על הרשימה של המועמדים, אני רואה כאלה שלא ראויים להנהיג את העיר המדהימה שלנו, וכאלה שכן ראויים אבל לא מנוסים במערכת הזו, וכמו שהדברים נראים כרגע – אין להם סיכוי אמיתי לנצח את הבחירות
  • אני מכיר את המערכת הזו מבפנים, אני מנוסה, אני נקי, אני נלחם, אני מזיז. אני יכול, ואני אצליח. לא יעצרו אותי.

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

הקואליציה של גלאם מתרחבת

Share this on WhatsAppמרחיבים את הקואליצייה.גם שס"ג , הבית החברתי , מיריי אלטיט , סופה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.