ניקוי ריפודים לרכב

ריפודים לרכב נוצרו בשביל להגן על הריפוד המקורי של המושבים ולספק אלטרנטיבה נוחה וזולה .

ריפודים אלו, למרות שנוצרו כדי לעמוד בפני קרינת השמש ואף אמורים להיות עמידים לכתמים מתלכלכים לא אחת ממיץ שנשפך לאחד הילדים או מזון שומני אשר נפל עליהם.

לצורך ניקוי כתמים אלה יש צורך בניקוי ריפודים מקצועי לרכבכם אשר יודע להוריד כתמים קשים מכל סוג של בד.

הסיבות אשר בעטיין מתלכלכים ריפודי הרכב

1.אבק- כמו כל סוגי הבד סופגים ריפודים אלה אבק רב ובניקוי מקצועי אפשר להוציא אותו מסיבי הבד.

2.סניטריה- כמו שבוודאי ידוע לכם, היות ורוב שעות היום האוטו עומד בשמש ובחום רב, יש סוגי חיידקים אשר מתפתחים כתוצאה מכך. לכן חשוב מאד לבצע ניקוי של הבדים בו כדי לסלק את כל החיידקים ולמנוע סכנה ליושבים ברכב.

3.כתמים מאוכל – עם הזמן או בעקבות חומר שנשפך ולא נוקה כראוי נוצרים כתמים בריפוד הרכב ואם לא מטפלים בהם בזמן הם יכולה להתפשט ולהוות מפגע בריאותי ואף כתם מכוער על הריפוד.

באם החלטתם לנסות ולנקות את ריפודי הרכב בעצמכם, הנה כמה טיפים אשר יכולים לעזור לכם במלאכה:

 

  1. שאבו תחילה את הריפודים – יש לקחת שואב אבק ופשוט לשאוב את כל הלכלוך מהריפוד של הרכב כולל שערות של בעלי חיים אשר נוטות להידבק לסוגי בד מגבונים
  2. הכינו מבעוד מועד חומר ניקוי אשר מתאים לניקוי ריפודי רכב. יש כאלה אשר דוגלים באיכות הסביבה ויעדיפו להשתמש בחומר ניקוי טבעי אשר מורכב פעמים רבות ממים,לימון חומץ ומלח.
    פעמים רבות שילוב נכון של חומרים אלו יכול להסיר בקלות כתמים רבים.
  3. לאחר שהכנתם את חומר הניקוי יש לקחת מברשת ולהרטיבה בחומר זה. יש להבריש את ריפוד הרכב היטב לניקוי הכתמים העיקשיים ביותר.
  4. לאחר הניקוי, יש להסיר את הריפודים ולהניח אותם להתייבש. זכרו, אם תשאירו את הריפודים בתוך האוטו ספוגי מים , ישנו סיכוי רב להיווצרות עובש עליהם!
  5. שלב אחרון – במקרה וישנם ריחות רעים באוטו כתוצאה מכתמים בריפוד, יש לפזר עליהם אבקת סודה לשתייה, להשרות אותה במשך כמה שעות ואז לשאוב אותה באמצעות שואב אבק.

כאמור, ישנם מקרים בהם יכולים בעלי הרכב לטפל בבעיות מסוג אלו בצורה קלה אשר לא לוקחת יותר מידי מזמנם ולא נדרשת מהם רמת מיומנות גבוהה כדי לנקות את האוטו.

בכל מקרה אחר בו הרכב נמצא במצב מוזנח, הריפודים מלוכלכים ומעלים ריח רע, יש להיוועץ באיש מקצוע אשר יודע לתת פתרון מקיף וכולל לבעיה אשר תחזיר לכם את הריפוד למצב המקורי שלו.

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

ממשיכים את דרכו של אבי

Share this on WhatsAppבמהלך ערב גיבוש של קרן 'יעלה ויפרח' ע"ש עו"ד אבי יפרח ז"ל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.