נפתחה המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד

תהליך הפתיחה ההדרגתי של בית החולים הושלם היום, עם פתיחתה של המחלקה לרפואה דחופה, שתשרת כחצי מיליון מתושבי אשדוד והסביבה.שעה בלבד לאחר הפתיחה פונו לבית החולים שני פצועים מפיצוץ שארע באשדוד

בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד נפתחההיום (שלישי) המחלקה לרפואה דחופה. בכך, מסתיימת תקופה במהלכה החלו לפעול המחלקות השונות באופן הדרגתי ובית החולים פועל  כיום במתכונת מלאה. בין המחלקות בבית החולים ניתן למצוא חדרי מיון, מערך יולדות, חדרי ניתוח, מחלקות כירורגיה, פנימית, ילדים, אורטופדיה, גניקולוגיה, קרדיולוגיה, בדיקות דימות ומרפאות חוץ. שעה בלבד לאחר פתיחת המיון פונו לבית החולים שני פצועים, בעקבות פיצוץ שארע באשדוד.

המחלקה לרפואה דחופה, בראשותה של ד"ר דברה ווסט, נבנתה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומצוידתבמכשור הרפואי המתקדם ביותר. צוות המחלקה מורכב מרופאים מומחים ומתמחים, מצוותי סיעוד בעלי ניסיון רב ברפואה דחופה ומכוחות עזר וסיוע, שנבחרו כולם בקפידה. המחלקה ערוכה להעניק מענה מיידי לכל צורך רפואי דחוף, כמו גם טיפול רפואי ראשוני. הצוותים עברו תהליך הכשרה מתמשך שמאפשר להם להעניק למטופלים טיפול מקצועי מקיף, אדיב, זריז ויעיל.

לדבריה של ד"ר ווסט, "בשמונת החודשים האחרונים צוות המחלקה לרפואה דחופה עבד סביב השעון על מנת להיערך לפתיחת המיון. השאיפה שלנו היא לייעל ככל שניתן את התהליכים במחלקה עצמה ובין המחלקות השונות. האני מאמין שלנו הוא שצריך לטפל בכל מטופל כאילו הוא בן משפחה, והדגש במהלך הטיפול הוא גם על ההיבט הרפואי וגם על ההיבט החוויתי של המטופל. נערכנו מראש לכל תרחיש שהצלחנו להעלות בדעתנו ואנחנו מקווים ומאמינים שנצליח להתמודד עם כל דבר, ויחד עם זאת נשאף תמיד לייעל ולשפר את הטיפול על כל היבטיו".

בתכנון המחלקה לרפואה דחופה הושקעה מחשבה רבה, שמטרתה לאפשר לצוותים להעניק טיפול בתנאים הטובים ביותר, תוך שמירה מרבית על כבודם ופרטיותם. כך למשל, מיטות הטיפול במחלקה מופרדות זו מזו באמצעות קירות, במקום וילונות.המחלקה תאויש במומחה ברפואה דחופה לכל אורך שעות היממה, כדי לתת לצוות המטפל את הגיבוי המקצועי הטוב ביותר עם קליטת המטופלים.

המחלקה צפויה לשרת כחצי מליון מתושבי אשדוד והסביבה, כאשר מבוטחי כל קופות החולים יוכלו לקבל בו טיפול רפואי שוויוני. במסגרת המלר"ד פועלות מספר יחידות מתמחות, ובכל אחת מהיחידות צוות בעל הכשרה מתאימה לתחום: מיון ילדים – לילדים עד גיל 18, מיון נשים – לטיפול דחוף בתחום רפואת הנשים ומיון יולדות – לטיפול בנשים מהשבוע ה-22 להריונן.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

מקיף ד' באשקלון:גאווה לעיר

Share this on WhatsAppמנהלת בית הספר מקיף עירוני ד' באשקלון , שרה מצרפי, יכולה בהחלט …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.