סודות מקצועיים לניקוי שטיחים בבית

ניקוי שטיחים הינה פעולת ניקיון אותה מומלץ לבצע באופן קבוע, סדיר ורציף על מנת להבטיח לעצמכם מראה מבריק של השטיח ועל מנת לשמור על איכויותיו לאורך זמן. פעולת ניקוי שטיחים בבית חייבת להיעשות בהתאם לסוג השטיח, כאשר סוג השטיח משפיע ברוב המקרים על סוג חומרי הניקוי וההקצפה בהם רצוי לעשות שימוש.

ניקוי שטיחים בבית – מהיכן מתחילים?

פעולת הניקוי של השטיחים השונים המצויים בסביבת המגורים חייבת להיעשות במספר שלבים, כאשר השלב הראשון והבסיסי ביותר הינו שלב סילוק האבק המצוי על גבי השטיח. שלב זה מיושם באמצעות מכשירים שונים של שואבי אבק, כאשר את פעולת השאיבה יש לבצע משני צידיו של השטיח. בטרם פעולת השאיבה אנו ממליצים לכם לנער היטב את השטיח (רצוי לעשות זאת מחוץ לבית) ובמידה ועומדת לרשותכם האפשרות לאוורר את השטיח אנו ממליצים לכם לתלות אותו על גבי מתקן ייעודי למשך מספר שעות. בעבר הרחוק היו נוהגים לחבוט בשטיחים באמצעות מוטות פלסטיק ייעודיים, אך כיום מכשירי שואבי האבק המתקדמים יותר יכולים לשאוב בצורה המיטבית ביותר את חלקיקי האבק המצויים בשטיח ולכן פעולה זו הינה מיותרת.

הסרת כתמים וסימנים מהשטיח

לאחר שביצעת ביסודיות את פעולת שאיבת האבק מהשטיח, הגיע שלב הסרת כתמים משטיח, כאשר שלב זה מיושם באמצעות חומרי קרצוף שונים המשווקים ברשתות העשה זאת בעצמך. את תכשירי הניקוי השונים חשוב לרכוש בהתאם לסוג השטיח העומד לרשותכם ובהתאם להיקף סימני הלכלוך הנוקשים והכתמים אותם תרצו להסיר מהשטיח. בהתאם להוראות הניקוי המופיעות בתווית תכשיר הניקוי, חשוב להפקיד על פעולת ההברשה וההקצפה ולהסיר את החומר לאחר מספר דקות באמצעות מטלית לחה. כמו כן, ישנם כתמים מסוימים אותם ניתן להסיר באמצעות ניקוי שטיחים בחומץ, כאשר החומר הפעיל בחומץ ידוע ביכולותיו להסיר סימני לכלוך מסוימים מסיבי השטיח.

ומה בנוגע לאחסון השטיח לאורך ימות השנה?

רבים מאיתנו נמנעים מהצבת שטיחים בסביבת המגורים במהלך חודשי הקיץ ולכן קיימת חשיבות רבה לאופן אחסון השטיחים לאורך ימות השנה. את השטיחים מומלץ לאחסן בצורה מגולגלת ולעטוף אותם באמצעות בדים שונים השומרים על אחוזי לחות אשר אינם מזיקים לסיבי השטיח. כמו כן, חשוב לפתוח את השטיח המגולגל אחת לחודש – חודשיים ולנער אותו היטב ואף לשאוב ממנו אבק באמצעות מכשיר שואב אבק וזאת על מנת למנוע הצטברויות של אבק בשני צידי השטיח לאורך תקופת אחסונו.

ניקוי שטיחים במפעל

בנוסף לפעולות התחזוקה של השטיחים אותן ניתן לבצע בבית, אנו ממליצים לכם אחת לשנה –שנתיים לשלוח את השטיח שלכם לניקוי יסודי ומקצועי באמצעותה של חברה לניקוי שטיחים. חברות מובילות בתחום ידאגו לאסוף את השטיח מביתכם, להעבירו למפעל הניקוי העומד לרשותם ולהשיב לכם את השטיח לאחר מספר ימים כאשר הוא מוברש, מוברק ונקי במיוחד.

 

נכתב באדיבות: אשר שטיחים – ניקוי שטיחים בפריסה ארצית

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

תלמידי מקיף א' הלכו לקלפי….

Share this on WhatsAppתלמידי מקיף א' באשקלון הכריעו במדגם הבחירות, רוב מוחץ לרשימת הליכוד עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.