אשקלון פוסט - הכותרות

רב יאשיהו פינטו מונה לרב הראשי של הקהילה היהודית במרוקו

מדובר במעמד של שופט בית המשפט העליון ובמעמד דיפלומטי.הרב קיבל את ברכתו של מלך מרוקו."אנו בפתחו של עידן חדש"אמר הרב בהתרגשות.כבוד גדול/ אתר אשקלון פוסט

התרגשות בקרב קהילת 'שובה ישראל' באשקלון ובעולם כולו.בטקס מרשים ומרגש שנערך בבית הכנסת 'בית אל' בקזבלנקה בנוכחות של מאות אנשים מונה במוצאי שבת הרב יאשיהו פינטו.לאבי אבות בתי הדין של הקהילה היהודית במרוקו. הרב התקבל בשירה, צהלולים , ריקודים.הוא הגיע לבמה שכולם שרים 'תורת אמת נתן לנו…" בטקס השתתפו, בין היתר, בכירים מן הממשל המרוקני, שהגיעו בהנחיית מלך מרוקו לכבד את הרב. במהלך הטקס נערכה תפילה מיוחדת לכבודו של מלך מרוקו..

לציין כי מינויו החדש של הרב פינטו, שנעשה מקנה לו כאמור מעמד של שופט בית המשפט העליון במרוקו ומעמד דיפלומטי.הרב פינטו מוערך מאוד בממשל מרוקו והמלך מוחמד השישי פעל אישית לביצוע המינוי. הרב ישהה חלק משמעותי מזמנו במרוקו, לצד פעילותו בישיבת שובה ישראל המחזיקה מוסדות במדינות רבות בעולם כולו..התרגשותו של הרב הורגשה בזמן שנשא דברים והתייחס לתקופה הקשה שהחלה לפני כעשור בישראל.הרב פינטו ציין כי הקדוש ברוך-הוא העמידו בניסיון, והוא לא ידע מה צופן עתידו – והנה הוא עתה הוא זוכה למעמד המכובד: אבי אבות בתי הדין של הקהילה היהודית במרוקו. הרב פינטו פתח את דבריו במילים:"זה היום עשה השם נגילה ונשמחה בו' הוא הודה למלך מרוקו, מוחמד השישי, על הכבוד הגדול ועל הסיוע העצום שהוא מעמיד לרשות הקהילה היהודית במרוקו.באותו מעמד הודה לאחיו מנחם פינטו, שסייע במשך חודשים וטיפל בכל ההליכים למינויו ואף סייע בהכנת הטקס ובדאגה לקהילה. כמו-כן הודה הרב לשלמה סרז' ברדוגו, נשיא הקהילה, עם תרומתו לקהילה במרוקו ועל הסיוע שהעניק לרב לקראת מינויו, וכן לג'ו בנעמי, החבר בהנהלת הקהילה.הרב פינטו אמר כי מעתה הקהילה היהודית במרוקו תצא לדרך חגדשה."אנו נפעל בכל כוחנו, שכל הרצונות של הקהילה יוגשמו.אנו נדאג לקהילה ולאנשיה, הן כלכלית והן לצרכיה הרוחניים והדתיים, ולשמור על מעמדם של הבכירים בה.עידן חדש ומבורך מתחיל במרוקו".

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

סערה כואבת

Share this on WhatsApp כ-400 אלף שקלים לתושב העיר שנפגע לאחר שרכבו החליק בסערת חורף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.