המתווך הציל את הרופא

ד"ר פליישמן מצא את עצמו ללא קורת גג פולש לחניון בבניין מגורים בעיר מיואש לגמרי. פוסט שהעלה תושב העיר נגע לליבו של המתווך נתנאל מכלוף שיצר קשר עם מספר חברים ואלה החליטו לשכור עבורו דירה למשך שנה. "נתנאל וחבריו הם המלאכים שלי" 

קשה לראות רופא בישראל ישן על מזרן רעוע כשמסביבו כמה מזוודות, ארגז עם מזון מקופסאות שימורים וכמה ספרים.כל החיים שלו ארוזים בכמה ארגזים והוא שהיה רגיל להיות בצד השני של המיטרס מוצא את עצמו זרוק ברחוב.

אחרי שנים של עבודה בבתי החולים בישראל, מצא את עצמו ד"ר פליישמן מתקשה להסתפק בקצבת הביטוח הלאומי ועבר לחניון של בניין עם תחילת החורף. "אני אדם פטריוט ובגלל אנשים לא טובים הגעתי לאן שהגעתי,זה לא נעים לי המצב הזה אבל אין מה לעשות" הוא מודה בייאוש.

הדיירים באחד הבניינים הסמוכים לחוף הים  באשקלון נתקלו בחודש האחרון  באחת מחניות הבניינים יושב אדם מבוגר, מוקף בכל מיטלטליו – מזוודות, חפצים אישיים, ארגזים ומזון.זה לא היה עוד הומלס שיגרתי שכולם רגילים לראות. מדובר בד"ר דניאל אדוארדו פליישמן, שעלה לישראל מארגנטינה בשנת 1988, הוא שימש כרופא בכמה בתי חולים ובבית הסוהר באשקלון, יצא לפנסיה,כשכספו אזל הוא עבר להתגורר במסגרת מוגנת עד שגם שם הסבירו לו שהוא לא יכול להמשיך את שהותו.בשבועיים האחרונים ועם תחילתו של החורף עבר להתגורר בחניה מאחר שקצבת הביטוח הלאומי לא הספיקה לתשלום שכר הדירה שלו.ד"ר פליישמן לא האמין שהוא יגיע למצב הזה.הוא גרוש ויש לו גם שלושה ילדים בחו"ל אבל הוא מעדיף שהם לא ייחשפו למצבו.

"קר פה מאוד בלילה אין שירותים,אין מקלחת, אין שקע לחמם מים לכוס תה, אני הולך לשירותים למעלה, בקפיטריה. מקלחת אני עושה אצל מנהל הבניין שמרחם עליי. הכסף שאני מקבל מביטוח לאומי עף- אין לי איפה לבשל וזה יקר לאכול בחוץ, ואלה העובדות. היום גנבו לי בתחנת הרכבת באשדוד את הטלפון ואין לי אפשרות אפילו לדבר עם חברים"

שולמית יחזקאל, חברת ועד הבית בבניין שבחניה שלו מתגורר ד"ר פליישמן, סיפרה שמכריו מודאגים. "הרופא הזה הוא אדם חיובי מאוד.  במשך ארבע-חמש שנים,הוא התגורר בדירה שכורה ופתאום ביום בהיר אחד, אני לא יודעת מה קרה, מצא את עצמו ברחוב ולכן הוא נאלץ לבוא לפה. נתנו לו מחסה חודש, ניסינו לעזור. אנחנו מאוד מודאגים למצבו הבריאותי וגם לכבודו כאדם ומבקשים עזרה: תצילו את האדם הזה, שמישהו יבוא, יציל אותו. עירבנו את הרווחה, רשויות, אף אחד לא קם ועוזר. זה עצוב. אנחנו מפחדים למצוא פה גופה בבוקר.העובדה שנתנאל מצא עבורו השבוע  בית חיממה לנו מאוד את הלב"

drflishman1תושב העיר,אבי שמעיה, נחשף למצבו של הד"ר "עירבנו את הרשויות, אף אחד לא קם ועוזר. זה עצוב. אנחנו מפחדים למצוא פה גופה בבוקר.הרשויות לא ממש סייעו לו והחלטתי להעלות פוסט ברשת החברתית", מספר שמעיה.לדברי הפוסט הזה הצליח לרגש הרבה אנשים.אבל היה אחד שהפוסט נגע לליבו והוא החליט לקום ולעשות מעשה.ליהודי קוראים נתנאל מכלוף, מתווך נדל"ן בעיר שקרא את הפוסט, שיתף עם חבריו, הגיע למקום ובדק את כל האפשרויות לסייע לו."אני מבין את הרופא הזה מאוד.לא קל להזדקן עם פנסיה במדינת ישראל.כשחלב עולה 7 שקלים וכיכר לחם 6 שקלים היא אפשר להתקיים בכבוד מפנסיה בסיסית", אמר נתנאל שהגיע לחניון ביום שלישי.

"קראתי  על המקרה בפייסבוק. ישבתי עם חברים במסעדה והחלטנו שמשלמים לו את השכירות בשנה הראשונה, להכניס אותו, עוד היום, שתהיה לו קורת גג שיניח את הראש בצורה מכובדת. אמרנו לעצמנו שלא מחכים לרווחה, פשוט באים ועושים את זה ודואגים לאדם שהוא בגיל של סבא שלי. זה עצוב מאוד. שבן אדם זרוק בחניון. השגתי לו מפתח לדירה ברחוב העוגן, בעל הדירה הוא בחור נהדר בשם אבי, ללא צ'קים וללא ערבים. שלפחות יהיה לו למשך שנה מקום מגורים עד שיעזרו לו"

נתנאל הגיש לד"ר פליישמן את המפתחות לדירה, זה היה רגע מרגש ואופטימי בכל הסיפור הקשה הזה."נתנו לי תקווה לשנה,אני מקווה שהכל יהיה בסדר ואפתח דף חדש"

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה:

מדובר בתושב העיר בן 66, תושב חוזר, רופא במקצועו, שלא עבד בצורה מסודרת וכיום מתקיים מקצבת נכות בלבד.לדבריו, הוא התגורר עד לפני כחודשיים במסגרת מוגנת, אך סולק משם בשל בעיות הסתגלות.בעקבות פרסום הפוסט אתמול ניסינו לאתרו כל הערב, ללא הצלחה. היום שוחחנו עם מפרסם הפוסט שאף הגיע עמו לשיחה באגף.לדבריו, הוא יעבור להתגורר ביחידת דיור בעיר, בתיווך של מתווך שהביע עניין במצבו.נמשיך לעמוד בקשר עמו, לשם בירור זכויותיו ודאגה לצרכיו.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

הגיע הזמן. החל ממחר שוטרים באשקלון

Share this on WhatsApp הגיע הזמן*החל ממחר: עשרות שוטרים ופקחים יגיעו לאשקלון להגברת האכיפה*ראש העיר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.