רחוב 'דוד רזיאל' משנה את פניו

בתוך חמישה חודשים רחוב 'דוד רזיאל' משנה את פניו / מערכת אשקלון פוסט, צילום:אלדד עובדיה

הפרויקט, שעלותו נאמדת בלמעלה משישה מיליון שקלים, ישפר משמעותית את השטחים הפרטיים הפתוחים והגינות בשכונה. ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "זו רק בשורה אחת מיני רבות בתחום שיקום השכונות הוותיקות"

פרויקט הפיתוח הסביבתי ברחוב 'דוד רזיאל' יוצא לדרך: השבוע נערך כנס הצגת התוכנית לוועדי הבתים המתגוררים ברחוב זה במעמד ראש העיר בפועל, תומר גלאם, מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, סגן ראש העיר הממונה על הרווחה, רמי סופר וסגן ראש העיר הממונה על איכות הסביבה, יורם שפר.

כזכור, לפני מספר חודשים זכו עיריית אשקלון ואיגוד ערים לאיכות סביבה בקול קורא של המשרד להגנת הסביבה בנושא פיתוח סביבתי והרחוב שנבחר על ידי המשרד, בהתאם לקריטריונים, הוא רחוב 'דוד רזיאל' בשכונת 'רמת אשכול'.

על פי הקול קורא, שההשקעה בו נאמדת בלמעלה משישה מיליון שקלים, הפרויקט ישפר משמעותית את השטחים הפרטיים הפתוחים והגינות בשכונה, יגביר את מעורבות התושבים בנושאי איכות סביבה וגינון קהילתי ויתרום לתחושת הקהילתיות של התושבים.

כמו כן, במסגרת הפרויקט הייחודי תותקן בכל הכניסות של הבניינים שנבחרו תאורה חסכונית באנרגיה, דבר שיביא לצמצום עלויות החשמל של ועד הבית באותם בניינים בעשרות אחוזים, כמו כן, בגינות המשותפות לבתים יותקנו מערכות השקיה ממוחשבות, מערכות צל, הצללות וכן צמחייה חסכונית במים, המותאמת לאקלים העירוני.

ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "אנחנו מביאים היום בשורה של ממש לתושבי שכונת רמת אשכול. לעומת עבודות קודמות שנעשו ברחוב, הפעם יזכו הבניינים למתיחת פנים משמעותית ובסיומה ייהנו תושבי הבניינים מסביבה מטופחת, ירוקה ומתקדמת. זו רק בשורה אחת מיני רבות בתחום שיקום השכונות הוותיקות, כפי שאנו מתחילים בשכונת 'רמת אשכול' וב'שמשון', בהמשך נגיע לשכונות נוספות ולמתחמים נוספים".

מ"מ ראש העיר, סופה ביילין: "שכונת  רמת אשכול הינה אחת השכונות הוותיקות בעיר, הזוכה כיום לשיפור משמעותי, כולנו תקווה כי בקרוב תושבי השכונה יוכלו ליהנות מסביבה מטופחת".

סגן ראש העיר הממונה על הרווחה, רמי סופר: "אני שמח לראות שהפרויקט המבורך הזה צובר תאוצה וקורם עור וגידים לרווחת תושבי השכונה. בסופו, כפי שהצגנו בפניהם, ייהנו דיירי הבניינים מפיתוח וטיפוח סביבתי ומשיפור לטובה באיכות חייהם. נמשיך לעשות זאת בשכונות נוספות בעיר".

סגן ראש העיר הממונה על איכות הסביבה, יורם שפר: "מדובר בקול קורא חשוב ומשמעותי שלא רק התושבים בשכונת רמת אשכול ייהנו ממנו אלא כלל תושבי אשקלון. פרויקט זה משלב את הפיתוח הסביבתי של המרחב הציבורי בשכונה ותורם לנושא התייעלות אנרגטית שאנו מקדמים בתנופה בשנים האחרונות".

עבודות הפרוייקט יחלו במהלך החודש הבא וצפויות להסתיים בעוד כחמישה חודשים. ב-26.11.17 ייערך הפנינג חגיגי להשקת הפרוייקט לכל תושבי השכונה.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

שרה הרשימה את השר

Share this on WhatsAppשר האוצר משה כחלון על שרה זכריה: "התרשמתי מהמסירות שלה לנושא הגמלאים" …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.