רפלקסולוגיה

בס"דהשתקפות כפות הרגליים
בשבוע שעבר הסברנו מהי הרפלקסולוגיה ומאיזו תקופה היא הייתה ככלי עיקרי בחיינו, במבט ראשון כאשר אנו מביטים על כפות הרגליים הם נתפסות אצלנו כיחידה אחת, למרות שהן מורכבות מכמה פרטים, הדרך הטובה שלנו לבחינת כפות הרגליים היא להפריד את התופעות שמתגלות לנו תוך כדי התבוננות כמו בין חלקי פאזל מפוזרים בכדי להתבונן ולנסות להרכיב אותו מחדש , כפות הרגליים הן הבסיס של הגוף שלנו, והן אלה שמשפיעות עליו והן אלה שמושפעות ממנו, "הגוף משתקף בהן והן משתקפות בו"

בטיפול רפלקסולוגי נפתחים קשרים וחסימות, ואז מתחדשת הזרימה האנרגטית שבין הכפות לגוף, ומופרשים אנדורפינים המקלים על סבל וכאב וכך מתחדשת הנטייה הטבעית של הגוף לאיזון מחדש, הגוף עובר ריפוי טבעי והוא מסוגל: לסלק פסולת ורעלים שהצטברו, יכולת חיסון עצמי, שחרור מתחים שנספגו בגוף ובנפש. כמו כן, בטיפול רפלקסולוגי אין התערבות חיצונית כמו החדרת חומרים או גופים זרים. 

יתר לחץ דם

ליתר לחץ דם יש מימד כרוני ומימד של סימפטום, שהוא קשור למתחים, לחוסר/עודף פעילות, גנטיקה וכן ישנם גורמים נוספים, זהו חוסר איזון כללי שקיים בגוף.

הוא מהווה גורם סיכון משמעותי, יתר לחץ דם הינו המצב בו לחץ שמופעל על דפנות כלי הדם מצוי בטווח בו עשוי להיגרם נזק לכלי הדם, לתחלואה ותמותה ממחלות לב וכלי דם, למרות שהיא לא מלווה בתסמינים בולטים ברוב המקרים המחלה עלולה לגרום לנזקים רבים באברי הגוף השונים וזו הסיבה שזכה לכינוי "הרוצח השקט". 

אדם עם יתר לחץ דם יפנו אותו לבדיקות של תפקודי כליות, לב ובלטות התריס.

יתר לחץ דם הינו מצב של עודף בגוף, עודף של אדרנלין ומתחים ולמתח יש תכונה שהוא נספג במערכות הגוף, וכך קורה שהאיברים פשוט פועלים תחת מתח פנימי.

יתר לחץ דם לרוב מתאפיין ברגליים חמות ואדומות.

בטיפול רפלקסולוגי אנו נעבוד על השתקפות האיברים ומערכות שמשתקפים לנו דרך כפות הרגליים וכך נביא את המטופל למצב של איזון בגוף והנפש, אנו נטפל במערכת כלי הדם והלב, כליות ומערכת השתן, בלטות התריס ומערכת הורמונאלית, מקלעת השמש, שרשרת המקלעות מערכת העצבים.

כאשר אדם נמצא במתח אנו נמצא שמערכת הלימפה מאוד רגישה, המטרה שלה היא לעזור לו וכאשר היא בפעולה של גיוס אנו נמצא אותה רגישה. (לא שיש בעיה בה, אלא שמע' החיסון מתגייסת לטובת הגוף שנמצא בחולשה).

למתחים יש נטייה לשקוע באיברים ובמיוחד בנקודות שמהוות צמתים בגופינו (שכן הצמתים קשורים לגוף נפש- דילמות של האדם עם עצמו).

לעומת זאת יש לנו לחץ דם נמוך, כאשר יש יתר לחץ דם נמוך זה מסכן את האדם, זה מעיד לנו על חסר בגוף, חוסר אנרגיה, חוסר ויטליות, אנמיה (גורם עיקרי לנמוך) וכפות הרגליים שמתאפיינות קרות וחיוורות.

מטרת הטיפול להביא את המטופל לטיפול מרגיע שיעלה את רמת הפראסימפטטית בגוף ויעלה את רמת החיסון. וכן להגיע למצב של רוגע ושלווה.

 "אין הרפלקסולגיה מרפאה, ואין הרפלקסולוג מרפא, אלא

הגוף מרפא את עצמו באמצעות הטיפול הרפלקסולוגי".

זהבה עמוס רפלקסולוגית בכירה


 

 

 

 

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

תלמידי אורט הנרי רונסון מציגים – חסד של אמת

Share this on WhatsApp ביוזמת צוות המורים בבית הספר "אורט הנרי רונסון" הגיעו תלמידים שהשתתפו באזכרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.