רשות המסים במבצע ביקורת באשקלון ובסביבה:

 בעל העסק לשיש לא ידע.. הוא לא ידע!

"לא ידעתי שצריך להוציא קבלה כי לא הייתי סגור על ההזמנה הזו…"

 בביקורת בעסק לעבודת שיש בקריית גת, נמצא שהתקבל סכום של 1,000 ₪ כמקדמה על עבודה בסך 7,000 ₪ שלא נרשמה בספרים. תגובת בעל העסק: "לא ידעתי שצריך להוציא קבלה כי לא הייתי סגור על ההזמנה הזו, להבא אוציא קבלה".

 המקרה אירע אתמול, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק באשדוד, אשקלון, קרית גת, קרית מלאכי ושדרותאשר כלל 183 ביקורות, מהן עלה כי ב- 12 מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה אשקלון, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

 בחנות לחומרי בניין באשקלון נמצאו שני שיקים דחויים בסך 35,000 ₪ שלא נרשמו בספרים. מנהל החנות בחר להשיב בכפל ביטחון: "השיק של ה-30,000 ₪ זה שיק ביטחון והעבודה לא בוצעה עדיין. לגבי השיק של ה-5,000 ₪, זה שיק ביטחון כי בעל המקצוע מקבל את החומר".

 בביקורת בחנות פיצוחים באשקלון נמצא שאין סרט קופה פנימי. בעל העסק השיב בתגובה מהסרטים: "אני לא מוציא סרט, אני רק מדווח את הדוח למנהל החשבונות, לא ידעתי שצריך סרט פנימי". במכון שמיעה נמצא שיק בסך 3,700 ₪ שלא נרשם בספרי העסק. תגובת מנהל המכון: "הלקוח החזיר את המכשיר ולא החזרתי את השיק ללקוח. זאת טעות שלי למרות שהחתמתי אותו על ההחזרה".

 

בחנות הלבשה בשדרות נמצאו רישומים ביומן בסך 4,000 ₪ שלא נרשמו בקופה. תגובת בעלת העסק: "אני מסרתי את הרישומים שלי לרואה החשבון וביומן זה אני רושמת ביחד עם דברים אישיים שלי".

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

זה האיש

Share this on WhatsAppאלי יפרח יו"ר חברא קדישא באשקלון , האיש שהצליח בעבודה סזיפית להפריח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.