"תדאגו להורים, תצביעו לגמלאים"

תחת סיסמה זאתהשיקה השבוע יו"ר ארגון הגמלאים שרה זכריהאת קמפיין הבחירות שלה. "אחרי שנים של עשייה,הילדים יודעים טוב מאוד מי דואג להורים שלהם" / אתר אשקלון פוסט

השבוע השיקה חברת המועצה שרה זכריההמכהנת כיו"ר ארגון הגמלאים העירוניאת קמפיין הבחירות שלה.=שרה ציינה כי בכוונתה להתמודד לקדנציה נוספת במועצת העיר וכי בכוונתה לגייס גם את הילדים לטובת העלאת רמת החיים של הוריהםעוד מציינת זכריה כי בעצם הדאגה לגמלאים היוםגם הדור הצעיר מבטיח את עתידו ודואג ליום בו הוא יזדקן.
כיום העיר אשקלון מונה כ-150,000 תושביםכאשר 17,500 מהם הם גמלאים ומתוכם 4,500 הינם סיעודייםארגון הגמלאים העירוני משרת כיום אוכלוסייה של כ-10,000 גמלאים פעיליםמאז נכנסה שרה זכריה לכהן כיו"ר ארגון הגמלאים העירוני,=היקף הפעילות של הארגון ומספר חבריה השתנו ללא היכרמספר החברים בארגון צמח בצורה דרמטיתזכויותיהם ורווחתם של הגמלאים הוצבו בראש סדר היום המקומי.

במסגרת ארגון הגמלאים העירוני מתקיימים כיום 60 חוגי העשרה בשעות הבוקר והערב ובהם משתתפים 2,500 גמלאים באופן קבוע מידי שבועביניהם חוגים ללימוד שפותברידג', שחמט, טניס שולחן, טאיצ'יריקודי בטן, ריקודי שנות ה-60 ,ריקודי עם, מקהלת "הגמלאים הצעיריםעם מנהל מוסיקלי ותוקם מקהלה לשירים בשפת הלאדינושרים ומנגנים בטיילתה"גמלאטרון"–תיאטרון הגמלאיםמופעים והרצאות בנושאים יעודיםבריאות תזונהמועדון הסרט הטוב הכולל הרצאה בנושא הסרט המוקרןערבי זמר עברי ועודישנן גם סדנאות להכרה והפעלה של הטלפון הניידסדנאות להעצמה בגיל השלישילימודי מחשבאסטרולוגיהמיסטיקהנטורופתיה,לימודי תנ"ךמחשבת ישראלכריכת ספריםריקודים סלונים לעולים מחבר העמיםמועדון סריגה אמנותיתשש מכללות שונות (לאזרחים הוותיקיםלדוברי ספרדית ,לדוברי רוסית ולדוברי צרפתית), מכללה ליהדות עם קורסים ללימוד תנ"ךמחשבת ישראל וקבלהפעילות חברה ותרבות בשפות העוליםגמלאים לומדים בבתי הספר התיכוניים כתלמידים לכל דברחברי התקשורת משדרים מידי שבו בטלוויזיה בערוץ הקהילתי YES ו– HOT עיתון הגמלאון האיכותי המופץ בדיוור ישיר לבתי חברי הארגוןפעילויות רבות עם הנכדים בטיוליםבבריכה העירוניתבפעילות באחלקרחבילוי בשייט וריחוף בכדור פורחבנוסף בארגון קיים מערך מתנדבים ובו אלפי גמלאים שמתנדבים בכל מוסדות הציבור בעיר במגוון תפקידי ותאמינו או לא הרשימה עוד ארוכה.

לצד הרחבת הפעילותדאגה זכריה גם להוביל שני הישגים משמעותייםבניית בית הגמלאי שהועבר לאישור הוועדה המחוזיתואישור התיקון לחוק העזר העירוני בו יוכלו לחנות גמלאים מעל גיל 67 חינם בכל רחבי העיר אשקלון. "לאחר חבלי לידה ארוכיםאנחנו יכולים לברך על המוגמר – זהו רגע היסטורי לגמלאיםחוק העזר העירוני יעניק לחבריי הגמלאים את האפשרות לחנות בסמוך למוקדים מרכזיים מבלי שיאלצו לשלם על כךוזאת בשל הצורך המהותי שלהם בשל נסיבות רפואיות וגילם המתקדם המקשים עליהם להתנייד למרחקים ארוכים יותראני מודה לראש העיר בפועלמר תומר גלאםעל שהיה הרוח הגבית בהוצאת חוק זה לפועלעל האישור להעלותו במועצת העיר ועל הגיבוי והמחשבה על ציבור הגמלאים בעירתודתי נתונה לחבר הכנסת תושב העיר חברי הטובסגן שר האוצראיציק כהןשסייע רבות בשחרור החסמים מול משרדי הממשלה הרלוונטיים.המרוויחים =94גדולים הם ללא ספק גמלאי העיר אשקלוןשיזכו לעוד הטבה באיכות חייהם המשתפרת משנה לשנהאמשיך לפעול בכל המישורים לטובת חיים טובים יותר לגמלאים באשקלון".
כעת כאמורשרה זכריה מתכוונת להמשיך לדהור קדימה ומסתמנת כמי שתגדיל את כוחה במועצה. "אנחנו מתחילים להתכונן לבחירות והתגובות שאני מקבלת באמת מחממות את הלב", אומרת זכריה. "הגמלאים היום באשקלון יודעים שיש להם קול חזק במועצת העיר שדואג לזכויות שלהםחשוב מכךהגמלאים יודעים שיש להם כתובת ומענה לכל פנייה באשר היאוזו ההצלחה האמיתית שלי".
זכריה מסבירה כי הפנייה דווקא לילדים אינה במקרה. "הגמלאים עצמם מגיעים אלינו ומפיצים את הבשורה בכל מקום בעיר יש עדיין גמלאים שלא מכירים את הארגון ולעיתים זה נובע מכך שהם אינם מחוברים לרשתות או למקומוניםלכן חשוב לי מאוד לפנות אל הקהל הצעיראל הילדים שבאמת רוצים לדאוג להורים שלהם שיהיה להם טובכדי שההורים שיצאו לפנסיה וכל כך עוזרים לילדים שלהם יהיה בית חם בו יוכלו להכיר חברים חדשיםלהעשיר את הידע שלהם וכן את עולמם התרבות וליהנות מחוגים וטיולים ועוד אינספור פעילויות שאנו עושיםכל החיים אנחנו ההורים דואגים לילדיםהגיעה העת שגם הילדים ידאגו חזרה להוריםבנוסףחשוב להדגיש שהמהפכה שנעשית היוםתשמש גם את דור העתיד  אותם ילדים יצטרפו בעתיד למעגל הגמלאים ועליהם להבטיח את עתידם".
השבוע כבר הגיעו גמלאים רבים יחד עם ילדיהם שהתנדבו לסייע במערך הבחירות. "הרצון של כולם להירתם למשימה הוא פשוט לא ייאמןמצעירים ועד מבוגריםכולם רוצים לקחת חלקאין לי ספק שבכוחות משולבים נצליח להגדיל את כוחנו במועצת העיר ולהיות כוח משמעותי יותרכשנדאג לדור המייסדים שלנוהעתיד של אשקלון ייראה טוב יותר".
שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

לזכרו של הרב יוסף שרביט זצוק"ל

Share this on WhatsAppבשעה טובה:הושלם הבניין מעל ציוני של   הרב הראשי לאשקלון וחבר  בית הדין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.