תובעת 2 וחצי מליון ש"ח

תביעת מיליונים נגד קופ"ח כללית ובי"ח קפלן: כשלו בביצוע ניתוחים קיסריים ובתיקונם

בת 30 שילדה בגיל 23 את שתי בנותיה בניתוח קיסרי בבית חולים קפלן ברחובות, תובעת את ביה"ח ואת קופת חולים כללית, לאחר שנאלצה לעבור מאז שני ניתוחים לתיקון הניתוח הקיסרי השני וצפויה לעבור ניתוח נוסף. כמו כן קיים חשש כי לא תצליח להיכנס לעולם להריון. כך עולה מתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בראשל"צ באמצעות עורכי הדין ריטה שולמן ואליאור רוזנווסר.

מהתביעה עולה כי  חודשיים לאחר לידת בתה הראשונה בניתוח קיסרי בבי"ח קפלן, י'  נכנסה להריון ולמרות בקשתה מרופא קופת החולים להפסיק ההיריון, היא לא זומנה לוועדה להפסקת הריון. זאת, למרות שעל פי הספרות הרפואית אשה  שילדה  בניתוח קיסרי, צריכה להמתין כשנה וחצי עד ללידה הבאה, על מנת למנוע סיבוכים עתידיים לעובר והן לאם.  

לפני 7 שנים י' ילדה בלידה מוקדמת בבית חולים קפלן את בתה השניה בניתוח קיסרי דחוף עקב רעלת הריון קשה. במהלך הניתוח נפתחה הצלקת הניתוחית מהניתוח הקיסרי הקודם ובוצעה תפירה מחדש בצורה כושלת. לאחר  שחרורה מבית החולים חזרה עוד באותו ערב למיון עם דימום, כאבי בטן, 40 מעלות חום, צמרמורות וזיהום בכליות.

שנתיים לאחר הלידה,  עקב התמשכות הכאבים אושפזה בית חולים קפלן וצוין כי צלקת הרחם (הניתוח הקיסרי) לא תקינה עקב היעדר רצף בין צוואר הרחם לרחם. לכן נאלצה לעבור ניתוח נוסף בבי"ח קפלן לשחזור הדופן של הרחם אך הניתוח בוצע שוב בצורה כושלת.  4 חודשים אחר כך  בקופת החולים כללית המליצו לה לבצע ניתוח תיקון שני במספר בבי"ח קפלן אך היא סרבה לשמש "שפן ניסיונות" של רופאי קפלן ופנתה לבית חולים שיב"א.

לפני כשלוש שנים עברה בשיב"א  ניתוח מוצלח לחיבור צוואר הרחם לרחם, אך כנראה תצטרך לעבור ניתוח נוסף.

רופא מומחה מטעם התביעה – ד"ר אלכסנדר קונדריאה, מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה וכירורגיה משקמת של רצפת האגן במרכז הרפואי וולפסון, ויושב ראש החברה הישראלית לאורוגניקולוגיה, המומחה קבע כי במקרה זה מתישהו בין הניתוח הקיסרי הראשון לשני, נפרדו שני צדי החתך. המומחה ציין בחוות דעתו כי רופאי קפלן סטו מניהול רפואי סביר בניתוח הקיסרי בו נצפתה פתיחה שלמה של הצלקת הניתוחית הקודמת על הרחם ובוצעה תפירה שלה בלא הטריית השוליים. המומחה הוסיף כי הרופאים טעו בהמשך  כשלא בוצעה תפירת הצלקת הפתוחה שוב ללא הטריית שוליה ולכן נכשלה. המומחה קבע כי "במידה והניתוח הקיסרי השני היה מבוצע בצורה נכונה, היו סיכויים גבוהים שי'  לא הייתה נזקקת לניתוחים נוספים, עד כה-שניים במספר, ונמצאת בפני ניתוח שלישי".

עורכי הדין ריטה שולמן ואליאור רוזנווסר  טוענים בין היתר  בתביעה בהסתמכות על מומחה רפואי מטעמם, כי רשלנות הקופה כרורה בכך שלא הסבירו לתובעת ובעלה את הסיכונים והסיבוכים בהריון בסמוך לניתוח קיסרי ולא וידאו שאכן פנתה לוועדה להפסקת הריון.

לטענתם רופאי קפלן  התרשלו בין היתר בכך שסטו מסטנדרטים רפואיים,  החליטו החלטות שגויות וגרמו לכך שהתובעת נזקקה לניתוחים מתקנים מיותרים, סיבוכים כתוצאה מכך וכאבים כרוניים מהם סובלת עד היום. בנוסף חשפו את התובעת בעקבות הניתוחים המיותרים וסיבוכיהם לסיכון גבוה בכניסה להריון חדש.

מאז הניתוח הקיסרי השני י' לא הצליחה לחזור לעבודה סדירה. לפני הניתוח י' עבדה בעבודה פיזית בטיפול בקשישים ובגלל היעדר השכלה מתאימה ומצב בריאותה, היא מתקשה למצוא עבודה וגם  מתקשה לתפקד כרעיה וכאם לבנותיה.

י'  תובעת לקבל פיצוי של עד כ-2.5 מיליון ₪ בגין אובדן השתכרות , עזרת צד  ג', כאב וסבל, הוצאות רפואיות ועוד.

טרם הוגש כתב הגנה.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

מפסק לקוי

Share this on WhatsAppנורה במכונה להלחמת מתכות סימנה כי המכונה מושבתת, אלא שלרוע מזלו של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.