תלמידי אורט הנרי רונסון מציגים – חסד של אמת

 ביוזמת צוות המורים בבית הספר "אורט הנרי רונסון" הגיעו תלמידים שהשתתפו באזכרה של חלל בית הספר אנדרש גוטמן ז"ל, שעלה  לישראל ואיש ממשפחתו לא נותר בחיים.  

 

 

תלמידי ביה"ס השתתפו באזכרה ל"חלל בודד" אנדרש גוטמן ובכך התחילו מסורת נוספת בביה"ס. מסורת שמבטאת את הערכים עליהם מושחתת עבודת החינוך בביה"ס, ערכים של ערבות הדדית, אהבת האדם וחיזוק הקשר לארץ ולמדינה.  אנדרש גוטמן עלה מהונגריה עם הוריו שני ניצולי שואה, שהכירו לאחר השואה והתחתנו, בשנת 1964 כשהיה בן 10 הוא עלה לישראל והמשפחה השתכנה באשקלון. גוטמן החל ללמוד בבית הספר תגר (רונסון בשמו הנוכחי), ושם הצטיין בעיקר בלימודי פיזיקה ומתמטיקה. באחת האזכרות לפני מספר שנים, אף ספד לו אחד מחבריו,  וכינה אותו "הגאון המתמיד שהפליא בהערותיו". גוטמן התגייס לחיל השריון, ובחופשות מהצבא עזר לאביו בעבודתו במוסך, הוא נפל במלחמת יום הכיפורים. 

הטרגדיות המשיכו לפקוד  את המשפחה, ואחותו היחידה מירי נפטרה לפני כתשע שנים ממחלה קשה. לאחר ששכלו גם את בתם השנייה, נפטרו הוריו של גוטמן. לפני מותו של האב הבטיחה  לו נועה נגר-הלוי, אחת המורות מבית הספר "אורט הנרי רונסון", כי תדאג לכבד את זכרו של בנו, ולהנציח אותו בצורה מכובדת כל שנה. ואכן בערב יום הכיפורים נערכה  כמו בכל שנה, אזכרה מכובדת מעל קברו בבית העלמין בגבעת ציון באשקלון, כאשר עשרות תלמידים מבית הספר ששמעו את סיפורו של גוטמן הגיעו לכבד את המעמד, כמו גם לא מעט מורים מבית הספר. "מה שהיה מאוד יפה ומרגש  באזכרה השנה, זה שרבים מחבריו של גוטמן, סיפרו לתלמידים שלנו את סיפור הגבורה שלו, ואת סיפור חייו" סיפרה נגר –הלוי. "לאחר שבתו נפטרה אמר לי אביו של אנדרש 'היטלר ניצח אותנו, את המשפחה' עניתי לו שממש לא, ואני מבטיחה לו שבכל שנה תיערך לבנו אזכרה מכובדת. אני משתדלת לעמוד בהבטחתי, והמעמד היה מכובד ומרגש".

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות admin

קרא גם:

עוד גל בדרך

Share this on WhatsApp ראש העיר, תומר גלאם, לתושבים: "אפשר למנוע את הגל השני; הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.