תמר יוספי:יש למגר את האלימות נגד נשים

 “נשות אשקלון לקחו  חלק במאבק נגד תופעת האלימות כלפי נשים והשתתפו בהצגת יחיד המספרת את סיפורה האישי של אמא לארבעה הנאבקת על חירותה/ אילת טפירו, צילום:תומר שונם הלוי
במסגרת פעילות המשרד לקידום מעמד האישה בעיריית אשקלון צוין בשבוע שעבר היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים באמצעות הצגת היחיד ‘הגט’, בכיכובה של השחקנית נופר בוקר.
 במפגש, שהתקיים בהיכל התרבות, השתתפו כ-250 מנשות אשקלון, ביניהן, מ”מ ראש העיר, סופיה ביילין, חברת המועצה הממונה על קידום מעמד האישה, מיריי אלטיט ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, עו”ד תמר יוספי.  ההצגה ‘הגט’ מתארת את סיפורה האישי של שרי דיסקינד, בתו של רב מקובל, שגילתה כי החיים עם אהוב ליבה הפכו לגיהינום חסר מוצא. הגיבורה יוצאת למסע, מחליטה לשים קץ לאומללות, כשהיא אם לארבעה ילדים, ונאבקת על חירותה.ראש העיר בפועל, תומר גלאם: “מדובר בנושא חשוב וכאוב וחובה עלינו, כחברה בכלל וכבני אדם בפרט, לעורר את המודעות לנושא, להגביר חקיקה ולעודד נשים לפנות לקבלת עזרה. אנחנו, בעיריית אשקלון, פועלים למיגור התופעה ועושים כל שביכולתנו על מנת לאתר מקרים חמורים אלו ולטפל בהם במלוא הרצינות בכל הכלים העומדים לרשותנו. יש לנו את הכח להתריע, לעודד, לחזק ולהשפיע בנושא חמור זה על מנת לפרום את קשר השתיקה, לצמצם את מקרי האלימות ולמנוע את המקרה הבא”.מ”מ ראש העיר, סופה ביילין: “אלימות במשפחה, הטרדות מיניות בעבודה – מקומם בעבר והחברה שלנו הייתה אמורה להיפטר מזה מזמן ולתמיד. זלזול ואכזריות כלפי נשים, אלה סימנים של ברבריות ושל תרבות כושלת. לא נסבול את זה באשקלון שלנו. המאבק שלנו נגד התופעות האלה ימשיך להתעצם”.חברת המועצה הממונה על קידום מעמד האישה, מיריי אלטיט: “כמעט שלא חולף יום ללא דיווחים על אלימות כלפי נשים. התופעה הזאת לא פוסחת על אף שכבה באוכלוסייה ומסתבר שהסכנה הגדולה ביותר לנשים היא בתוך המשפחה. לכן חשוב לציין ולהעלות את המודעות הציבורית. בכוחנו המשותף להוקיע את תופעת האלימות נגד נשים ולייצר הורות שוויונית וחברה שוויונית”.
יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, עו”ד תמר יוספי: “תופעת האלימות סותרת את זכותן של נשים לחיים של חירות ובטחון אישי. ראש העיר, הנהלת העירייה והגורמים המקצועיים עושים מלאכת קודש על מנת למגר את תופעת האלימות בכלל, ואת האלימות כלפי נשים בפרט. ביום זה חשוב לנו שכולנו נשמש כשגרירים, כדי שנסייע לאתר ולזהות את אותן נשים שבסיכון ובסכנה”.
שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

גלאם רוצה את פייזר באשקלון

Share this on WhatsApp ראש העיר אשקלון לראש הממשלה: ״פעל להקמת מרכז הפיתוח ומפעל החיסונים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.