אינטל קריית גת גייסה השנה מעל ל-300 נשים לעבודה בהייטק, מתוכן אשקלוניות/ מערכת אשקלון פוסט

 אינטל גייסה השנה מעל ל-300 נשים למפעל בקריית גת, כך חשפה החברה בכנס WIN לקידום נשים בהייטק שערכה בעיר. בסך הכול גייסה חברת ההייטק הגדולה בישראל מאות נשים השנה, שהיוו 30% מהגיוסים החדשים. בכנס המיוחד השתתפו מנכ"ל החברה, יניב גרטי; המנכ"לית לשעבר, מקסין פסברג; ומנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני.

 "נשים בהייטק מתמודדות עם אתגרים רבים ומורכבים, אך זו לא סיבה לוותר", אמרה בלה אברהמס, סמנכ"לית קשרי ממשל, תקשורת ואחריות תאגידית באינטל ישראל. "חברות שישכילו לגייס יותר נשים גם יצליחו יותר לאורך זמן".

 סיפור ההצלחה הנשי של אינטל הוא לא מקרי. החברה הציבה לעצמה יעד גלובלי להעלות את מספר הנשים המועסקות בה, ואף הקצתה למהלך עשרות מיליוני דולרים. בישראל הוקם צוות מיוחד לטובת העניין. הצוות איתר מקומות בהם ניתן להגיע להרבה נשים, כמו מכללות, כנסי משתחררים ותכניות עתודה של הצבא, יצר עמן קשר והביא אותן לסיורים במפעל בקריית גת. הצוות גם פנה לנשים שהיו מעוניינות לעבוד, אבל לא נמצאו בשוק העבודה. חלק מאותן נשים נפגשו עם עובדות ומנהלות באינטל, כדי להבין איך העבודה מתנהלת.

 החברה גם השיקה קמפיין גיוס שהיה כולו בלשון נקבה ודיבר בדיוק על אותם חסמים ייחודיים המונעים שילוב נשים בהייטק. הנשים שהביעו התעניינות זכו לליווי צמוד בהליך הגיוס, כולל הכנה לראיונות, אימון אישי ועוד. באינטל סירבו פשוט להשלים עם העובדה שמקבלים יותר קורות חיים של גברים ופעלו אקטיבית כדי להגדיל את מספר המועמדות, תוך שיתוף פעולה של המנהלים.

 כיום, 22.5% מעובדי אינטל ישראל הן נשים. בנוסף, נשים מהוות 33% מההנהלה הבכירה של חברת ההייטק הגדולה בישראל, 19% מכוח האדם הטכנולוגי, 15% מהמשרות הבכירות בארגון ו-40% מהנהלת המפעל בקריית גת.

"בשנה האחרונה ראינ=E5 התקדמות גדולה מאוד בגיוס הנשים", התגאתה יהודית ימפולסקי, סמנכ"לית משאבי האנוש של אינטל ישראל. "אינטל העולמית שמה לה למטרה להגדיל את מספר הנשים המועסקות בחברה ובישראל ואנחנו בהחלט מובילים בתחום הזה".

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות איילת יקיר טפירו

קרא גם:

שרה הרשימה את השר

Share this on WhatsAppשר האוצר משה כחלון על שרה זכריה: "התרשמתי מהמסירות שלה לנושא הגמלאים" …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.