איתמר ורויטל שמעוני בראיון זוג

איתמר ורויטל שמעוני בראיון לכבוד השנה החדשה , בטוחים בעצמם יותר מתמיד, אוהבים יותר מתמיד, נחושים יותר מתמיד להתמודד לבחירות ולנצח.מבחינתם, לא קיימת אופציה אחרת.הם מאמינים בציבור, בעצמם , במשפחה שלהם ובעיקר בבורא עולם.ראיון זוגי , אישי וחגיגי/ אילת טפירו

אם איתמר שמעוני היה צריך לבחור כעת שיר ולהקדיש אותו לרעייתו, רויטל, הוא בטח היה מפזם את המילים:”רק שמור לי עלייה , על אור עינייה”

איתמר ורויטל שמעוני משדרים כל העת כי ‘את המנגינה הזאת אי  אפשר להפסיק…’. הם לא היו מזמנים  את השלוש השנים  הללו לחיים שלהם ולא היו מכניסים  אפילו לא בצחוק  סעיף אחד מכתב האישום לבית  שלהם. אבל אם זה כבר קרה ‘כנראה שזה מה שבורא עולם חשב שיהיה לנו הכי טוב לשנים הבאות’ , מאמין שמעוני.”יש לנו זוגיות מדהימה, אבל שום דבר לא הגיע אלינו בקלות.אומרים שהדרך אל האושר רצופה מכשולים.כנראה שזאת דרכינו אבל אנחנו עושים זאת יד ביד” אומרת רויטל כשהיא מדברת בהערצה על בעלה איתמר.

אין ספק כי אחרי הטלטלה שעברו היו רבים שסברו שעדיף להם לשבת בבית ולעסוק בשיקום הפגיעות שספגו ולהתרכז במשפט.היו לזוג שמעוני שיחות רבות בעניין.היו רגעים שהטילו וטו על התמודדות לראשות העירייה והיו רגעים  שסברו אחרת.

מה הניע אותך לחזור? לא אמרת לעצמך אסיים משפט וכשזה יהיה מאחורי אשוב לחיים הפוליטיים.

 איתמר:בהחלט שהיו רגעים כאלה.אבל החיים דינאמיים ועסקתי בסוגייה הזאת רבות בשנה האחרונה. את העניין הזה  בדקתי בשלושה מישורים.המישור הציבורי, המישור המשפטי ומה שקורה אצלי בבית.לשמחתינו, ככל שהדיונים התקדמו ראינו  שהתיק הזה קורס והראיות קורסות.ואני אומר לך בצורה  חד משמעית:המשפט הזה יסתיים בזיכוי.כאן המקום לומר שאני רואה  ששופכים כסף רב על הודעות   ‘אס אם אס’, שמבזבזים מאות אלפי שקלים על   דברים מפוברקים , על הנפצות שאני לא יכול לכהן  וכו’…זה שקר. אני  מתמודד, אני יכול לכהן בוודאות, אנצח את הבחירות ומה שעל הפרק זה שאני אנצח. במישור המשפטי, התיק הולך לזיכוי.אין משהו אחר.אז כשאתה  בודק את זה, רואה  את המצב , זוכה לגיבוי  מהבית , המטפלת של יהלדים  אמרה לי ‘איתמר, אתה צריך להתמודד  בשביל להחזיר  את האמון ואת הכבוד. הילדים שלך רוצים  את שהיה להם.אבא שהם האמינו ומאמינים לו.אבא זה לא הסיפורים שסיפרו להם.עברנו תקופה קשה מול גל הכפשות אכזרי וזאת ההחלטה הכי טובה שעשינו.מה גם שקיבלתי את ברכת הדרך ואת הגיבוי המלא מרויטל”.

 

רויטל, בטח הסובבים אותך אמרו לך:’איך אפשרת לו וכו’?.אחרי הכל, את זאת שהייתה בחזית וספגה אולי יותר מכולם.

כל התקופה שאחרי שהתפוצצה הפרשה  זה לא איתמר שהכרתי.לא רק הוא, אף אחד מהמשפחה שלנו לא היה אותו דבר וזה טבעי.מאז, ברוך השם התחזקנו, התגברנו, התחשלנו. לא יכולתי לראות אותו מחוץ לעשייה הציבורית.כשנושא הבחירות לראשות  העירייה עלה שוב על הפרק , לא יכולתי שלא לאפשר לו.העשייה הציבורית היא זאת שמחייה את איתמר וממלאה אותו.שואלים אותי אם לא קשה לי גם לעבוד וגם לגדל חמישה ילדים ובעל שלרוב לא נמצא בבית?ואני אומרת ‘הכל בסדר’ .לפני שהכרתי את איתמר היה לי חבר שהיה מסיים לעבוד מוקדם ובשעה 16:00 כבר היה בבית.אמרתי לעצמי שאני רוצה גבר עסוק וזה מה שקיבלתי.גבר עסוק מאוד וככה טוב לי.אני עסוקה בעניינים שלי.עובדת כעובדת סוציאלית, בעבודה שרחוקה שנות אור מהפוליטיקה,יש לי את המטופלים שלי והכל בסדר.

 

את נראית אישה חזקה שהכל מאחורייה.לפחות החלק הקשה.זכור לך רגע אחד קשה במיוחד?

הבנים שלי.כל מה שקשור בפגיעה בילדיי והיו לא מעט כאלה רגעים-  קשה לי.אני זוכרת שבחדשות אמרו ‘נעצרה דמות בכירה’.בכלל לא חשבתי לכיוון של איתמר. כשהגעתי לחקירה אמרו לי:’בעלך חשוד באונס’.אמרתי לחוקר:’אדוני, כנראה התבלבלת’ יכולים להגיד עליו הכל .אבל אנס?אני מכירה אותו ואין ולא יהיה דבר כזה.וברוך השם , גם באישום הזה איתמר זוכה.

הכי קשה  היה לי זה לתת תשובות לילדים, הם קטנים, אני זוכרת שהייתי בנסיעה ברכב  עם  אלעאי ואז הוא אומר לי:’אימא,  מישהו מהכיתה אמר לי ‘אבא שלך אנס’. הרגשתי שהלב מחסיר פעימה. עצרתי  מיד את הרכב וישבתי לשיחה של שעה. אמרתי לו, בן אהוב שלי,  אם אבא היה עושה טעות קטנה בעניין הזה לא הייתי נשארת ולא היית מאפשרת להמשיך.הסברתי לו שיש גורמים אינטרסנטים שלא רוצים שאבא יצליח.זאת הייתה שיחה לא קלה בכלל.אני לא מאחלת לאף הורה לעמוד בכזה ניסיון”.

הזכרתם את הילדים.לקחתם בחשבון שקבלת ההחלטה לשוב ולהתמודד על ראשות העירייה תחשוף אותם שוב לרמת הכפשות ברמה כזאת או אחרת?

שאלה כירורגית שקשה לי לענות עליה.אבל אנחנו  בראיון חג ועליי להיות שקוף. ההתמודדות לא פשוטה.לא מזמן הילדים קיבלו הודעות לווטסאפ מחברים וגם לאשתי דואגים לשלוח כל מיני סרטונים והודעות.מנסים לשבור מתוך הבית, לחדור כמה שיותר פנימה.דיברנו על כך רבות.ישבנו ושוחחנו על כך  עם הילדים.הם חזקים והיום מבינים יותר אבל הם רק ילדים.לקחנו זאת בחשבון , זה חישל אותנו כמשפחה אבל לפי כמות האיומים – העוצמות של ההכפשות רק ילכו ויתגברו אבל אנחנו חזקים.

ועדיין.מערכת הבחירות השנה טעונה מתמיד . קשה לנטרל את הילדים מההכפשות, אס אם אס או סירטונים שמופצים.חשבתם על ההשלכות?

רויטל ואני ביחד עם אנשי מקצוע שמלווים את הילדים בחנו את כל האפשרויות  וכל הכלים העומדים לרשותינו שיסייעו למזער נזקים.עלתה גם אפשרות שחודש לפני הבחירות רויטל והילדים יצאו מהעיר ויתנתקו מכל הרעשים שמסביב. אבל במחשבה שניה האופציה הזאת ירדה מהפרק.בכל זאת מדובר בתחילת שנת הלימודים והחלטנו שלא לשבש להם את השיגרה.אנחנו חזקים, אנחנו מאוחדים, אנחנו מאוד קרובים.ברוך השם, הבית שלנו הוא בית שומר שבת. כל בוקר אנו  קמים לנץ.מדברים כל הדרך לבית הכנסת.השבת מוקדשת נטו לילדים.וביום ראשון יוצאים לעין הסערה…

זכורה לך שיחה עם אחד הילדים שבמהלכה נשברת?

זה היה באותו יום שבפרקליטות הודיעו שקיבלו החלטה שלא להגיש כתב אישום. ואז אלעאי ניגש אליי ואמר לי: ‘אבא, אז  זה לא  נכון מה שאמרו…נכון שאתה לא אנס. אמרתי לו ‘לא.אבא לא אנס’. ואז הוא חיבק אותי ומאוד שמח.ואז הוא שאל עוד שאלה.ואמר לי :’אבא, עכשיו אתה תוכל לחזור לעבודה בעירייה?’ אמרתי לו ‘עדיין לא’. זה קטע ששבר אותי.בכיתי.זה גרם לי לאי נוחות .אך יחד עם זאת, זה משהו שסלל בי כיוון חשיבה שעליי לחזור ”

ועם ההחלטה חוזרות ההכפשות, רויטל מקבלת הודעות, הילדים גם. זה פצע שנפתח כל פעם מחדש?

עד לפני שבועיים זה פצע שנפתח .אבל הזמן רק מחשל והיום אנחנו צוחקים עליו.

בשלב זה רויטל שולפת סרטון וצוחקת. ‘ הפיצו סרטון מסויים וביקשתי מאיתמר שיעשה חיקוי…אנחנו משפחה חזקה ומגובשת. וכוחינו באחדותינו.עברנו את פרעה, נעבור גם את זה…

למדת להתגבר עם ההתמודדות מול רויטל , מול המשפחה?

כאשר סיימתי את כל החקירות וחזרתי הביתה זה היה  ביום שישי. לא דיברנו.במוצאי שבת אחרי שהילדים עלו לישון ישבנו לשיחה עד אמצע הלילה.סיפרתי לרויטל הכל.לא החסרתי מילה ממה שחקרו אותי .הוצאתי הכל. רויטל האמינה לי.בסופו של יום, היא  ראתה שלא פיספסתי כלום והדבר הזה החדיר אמון. לשאלתך, יש פצע, אבל קשה לפתוח אותו. רויטל  מחושלת, חזקה, אין אישה כזאת בעולם. היא הייתה בחודש השביעי להריונה,  היא באה כל יום לכל מקום, היא הייתה חזקה, ידעה את האמת, לא האמינה לשמועות את זה אני אומר  לזכותה.אשת חיל אמיתית. אין כמוה”.

רויטל: איתמר , המשאית עם המדליות נתקעה בכביש 6…?

איתמר:”אני זוכר שהחזקתי לה  את היד  בחדר לידה. אומרים שאישה בלידה, זה זמן טוב לבקש  בקשות.החזקתי לה את היד  חזק ואמרתי לה, רויטל , תבקשי , תבקשי , זאת שעת רצון גדולה מאוד. בתקופה זו נולדו יוסף ויאיר. מדברים שבקרוב תהיה לנו עוד בת.הלוואי.אני אומר לך בתוך הלב הגדול של רויטל , נמצא אדם הכי מוסרי, היא  עומדת איתנה כמו לביאה,  היא נותנת את כל הגיבוי

 

רויטל:אני מאמינה באיתמר.הוא אדם מקסים, ביישן, צנוע, חרוץ, ילד טוב  להוריו ואבא מושלם.אנחנו לא רואים אותו הרבה.הוא מתעורר בנץ לסליחות .יוצא לעבוד ומגיע רק בלילה.אני מאמינה שהוא יצא נקי, אני לא אשכח את הימים שהיה בחקירות, הייתי מגיעה לדיונים ורואה כיצד בשפתיים בוכיות הוא היה מסנן לעברי ‘אל תאמיני להם’ .לא האמנתי, אבל אני בן אדם.דיברו על דירות מסתור וכל מיני עלילות ואני ידעתי שאין מצב.אני יודעת בכל רגע נתון איפה הוא היה. אמרתי אין מצב .לא אשקר , היו רגעים שנשברתי ואמרתי לו ‘אני רוצה תשובות’.

הוא בכה ואמר  לי ‘רויטל, תדעי הכל, אני לא מסתיר כלום.האמנתי לו. אין לו לאן לברוח ידעתי שאם הוא משקר, השקר יתגלה. היית תקופה מטלטלת , ליוויתי אותו בשביל להראות שאני מחוייבת לבית ולאיתמר.אבל למרות הטלטלות האמנתי ץ מי שמכיר את איתמר זה אני והקב”ה. להגיד על הטרדות ורומנים זה רחוק ממנו .מי שמכיר את איתמר יודע שלצד הדרייב שיש לו הוא אדם מאוד מופנם, ביישן וסגור”.

איתמר הפך לבן זוג אחר?

סדר העדיפויות שלו השתנה מאוד.הוא היה מתחיל לענות לטלפונים מהשעה 6 בבוקר ועד אמצע הלילה.היום הוא יותר של המשפחה והילדים.יותר  מעורב.הולך עם הילדים למסיבות, לוקח לחוגים.

אז יש גם חלק טוב בכל הרכבת הרים שעברתם…?

רויטל: רק טוב .איתמר מעמיד את עצמו שוב לאמון הציבור ובעזרת השם הוא ינצח.אוהבים אותו ויודעים מה עשה למען העיר ותושבייה.מידי יום אני מקבלת עשרות טלפונים, מסתובבת בעיר וחשה את האהבה והגעגוע לאיתמר

איתמר: הבנתי שדברים לא קראו לי סתם.אני  מאמין בבורא עולם, שם כיפה.זה  לא פשוט לאיש ציבור  שהיו רגילים לראות אותו בלי כיפה. אבל היא הונחה בלב שלם  מאוד.

מכאן יש השלכות על הכל התנהגות משפחה,פוליטית, זה לימד אותי, ללכת לדברים בפחות יהירות, פחות גאוה ולהוביל עיר מהמקום שבו היא נתקעה.

נתתי בעיטה בכל התחומים .רוב הציבור הרוויח אבל הבנתי בדיעבד שהיו אנשים שנפגעו אני מצר על כך. אני מדיע היום לציבור מפוכח, אני מקבל הכל מתוך הכרת הטוב ומתוך תודה גדולה על הניסים שקרו לי

 

 כיום אתה חובש כיפה .את הקמפיין בחרת להעלות עם תקופה ללא הכיפה. מהקמפיין הקודם. מדוע?

בגלל שהציבור זוכר אותי ככה. ניסיתי בתמונה להזכיר לציבור את הטוב.

 

רויטל , הרגשת בבית שלך עו”ס?

תמיד.בכלל עם  כל התהפוכות  שעברנו אני מסתכלת על הכל בצורה הוליסטית- רגשית

 

בתוך כך נוספים למשפחה שני ילדים .מצד אחד שמחות , מצד שני חקירות.סוג של רכבת הרים בתוך הבית…

זה מה שנותן כוח למשפחה.לתת חיים חדשים, יצירה אנושית. אכן רכבת הרים. אבל בתוך זה הרבה למידה, הרבה תובנות.אחת מהן היא להיות בין הנעלבים ולא מן העולבים. תעשה טוב תקבל טוב.

מה אומרים במשפחה על ההחלטה להתמודד שוב?

רויטל: אבא שלי הוא מהפרסים התמימים, איש טוב, אמר לי למה לכם כל זה, אני חושב עלייך, מי יעזור לך בבית?

 איתמר:אני משתדל כמה שפחות לערב את אימא שלי. כשאני הגעתי לחקירה ואמרו לי מזמינים את אימא שלי, ביקשתי שיעשו בעדינות משום שהיא אחרי שני אירועים מוחיים.הם חקרו אותה בצורה הכי נבזית והכי משפילה על שטויות.ואחרי זה היא קיבלה אירוע נוסף.הנחתי את כולם לא לשלוח אלייה דברים, היא לא תמיד מבינה שמגיעים הודעות מפוברקות ופקטיביות.ואני דואג לה”

משהו קרה בקשר שלכם מאז התפוצצה הפרשה?

רויטל: אין לנו קשר בנאלי של גבר ואישה.אנחנו  לא יושבים לראות ביחד ערב חדש או האח הגדול.יש לנו זמן איכות שלא נמדד בכמות אלא באיכות.אני חושבת שאיתמר למד להעריך אותי.הוא הבין שאני לא מובן מאליו.

 

איתמר: אני אוהב אותה יותר

רויטל: ברור שגם אני אוהבת אותו.אני כל יום מדליקה נרות, יש לי בית כנסת בבית ואני מברכת שירחיק מאיתנו אנשים מסויימים ושיפקח את עינינו. זכינו בעוד שני ילדים נפלאים בתקופה הזאת. שמעתי גם בעניין הזה קישקושים, אבל הם מקסימים. פרי אהבה

יש חברים שנעלמו לכם מהנוף?

איתמר :מלא. אבל באחרונה כשרואים שאנחנו הולכים לניצחון הם הופיעו שוב.

רויטל: האמת שגם אנחנו רצינו את השקט שלנו.הריחוק עשה לנו טוב ואני מברכת גם על זה.היום הרבה אנשים מתקשרים אליי.הם לא מצליחים להשיג את איתמר.יש לי מחברת ואני מבקשת ממנו שיחזור לכולם.

איתמר– הבית שלנו הוא בית חי, כייפי, אוהב, הקשר בין כולם התחזק. קיבלתי סטירה וגם על כך אני מודה

מי שר האוצר בבית?

רויטל: אני. איתמר לא יודע מה קורה בחשבון הבנק, כלום.

מתי בפעם האחרונה אכלתם צהרים ביחד?

 בשבוע שעבר היינו בלבונה, ביום הנישואים נסענו לירושלים.את הכריך לעבודה אני מכין לה

רויטל: הוא מכין חביתות ירק מושקעות, מכין לי כריך עם סלט קצוץ, והשקשוקה שלו אליפות

איתמר: רויטל מכינה מטעמים לשבת.אחרי הארוחה, אני מפנה את השולחן, מדיח כלים על מנת שהיא תוכל לנוח

רויטל, מה תאחלי לאיתמר?

נחת .לא הבנתי את המושג הזה. אבל כשיש נחת ושקט נפשי הכל אפשרי. אני זוכרת שהייתי מגיעה הבייתה בתקופת ההריון עם יאיר, עם תשובות של בדיקות לא תקינות. יומיים לפני הלידה עשו לו אם אר איי מוח. עברנו תקופה לא קלה , אבל ברוך השם הכל מסתדר יאיר ויוסף הם ילדים הכי שמחים שיש ומפיצים הרבה אור ושמחה בבית.

תחזור להיות ראש  עירייה אחר?

בהחלט .תגידי לי את, איילת,אחרי כל מה שכתבו עליי , אחרי כל ההכפשות האלה, אני יכול להלחץ מכל מילה? זה כמו לסנן קוסקוס עם  ראש של מחט…יש הרבה מה לעשות אבל מה שבטוח אעשה הכל תוך מודעות שלא לפגוע חלילה באנשים

איזה עיר תקבל?

השארתי עיר מאוזנת, נכון שנלקחו הלוואות אבל זה לצורך בניית  בתי  ספר.עזבתי עיר בצורה טובה.תהליך רישום, רצועת חוף מתפתחת ותוכנית לבנית איצטדיון, מעונות, שיווק פארק הייטק. מה שעשו- הוציאו מכרזים קטנים של כיכרות ובזה התמקדו. היינו צריכים להיות במקום אחר. בתי ספר חדשים וכיתות גן לא נפתחו. חזרנו אחורה.

 

אז אתה אומר שתומר נכשל?

 

הוא השתדל מאוד.אבל  עשה מה שהוא יכול- אבל הוא לא יכול מעבר. זה גדול עליו. צריך שפשוף של כמה שנים ולהרחיב ידע בניהול מערכות גדולות בכל התחומים. אני לא יכולתי לנהל עיר לפני שניהלתי דברים גדולים.זה  לא מאוחר הוא צעיר  ויכול להתחיל ללמוד

 יחד עם זאת הוא יושב  כעת בכיסא.

נכון יש דברים שאי אפשר לקחת לו. בזוהר כתוב יש אנשים שגם אם  הם לא בדרכי השם -משחקת להם השעה.הוא היה בזמן הנכון וזה מה שבורא עולם רצה

מה תאחל לתושבי אשקלון?

שכולם מכל הלב יכתבו  בספר חיים טובים ,פרנסה טובה ושגשוג. אני קיבלתי מכם חיבוק גם ברגעים קשים  ואתם תהיו סובלנים.בבית, אם האישה כועסת-תמתין, תחבק.תזכור  שאחרי שהמים פושרים  הם צוננים והכל נראה  אחרת.כמובן שאני מאחל את כל הטוב לכולם.אני  אוהב אתכם  ונמשיך את הקשר גם אחרי ה30 באוקטובר.

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

ביקור השר באשקלון

Share this on WhatsApp שר העלייה והקליטה אופיר סופר בביקור באשקלון הבוקר, חמישי, 27.04.2023, הגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.