אשקלון בפרשת החשבוניות הפקטיביות

 תושב אשקלון הוא אחד החשודים בפרשת החשבונות הפיקטיביות שהרעידה את רשויות החוק ובמסגרתה על פי החשד נגנבו כמיליארד שקלים מקופת המדינה. את החשוד מייצגת עורכת הדין לימור רוט-חזן/ אילת טפירו

 ביום שלישי שעבר, זעקו כותרות ענק ממדורי הפלילים עם דיווח על כמו מה שנראה כפרשיית הונאה שספק אם הייתה כמוה בתולדות המדינה. על פי החשד, כמיליארד שקלים נגנבו מקופת המדינה, זאת באמצעות חשבוניות פיקטיביות שהופצו על ידי 29 חשודים – אחד מהם כאמור תושב אשקלון.ביום שלישי שעבר עצרה המשטרה 29 חשודים באותה הונאת ענק, שבה על פי החשד הצליח ארגון פשיעה לגנוב מרשויות המדינה כמיליארד שקלים על ידי הוצאת חשבוניות פיקטיביות, במה שנדמה כמו פעילות מאורגנת היטב של ארגון פשיעה כלכלי. בחקירה סמויה של למעלה משנה, התגלה כי החשודים עבדו יחד עם חברות כוח אדם שייבאו פועלים זרים מסים לעבודה בענף הבניה, על פי החשד אותן חברות דיווחו על שעות עבודה שלא בוצעו ולמעשה באמצעות כך קיבלו הקלות מס משמעותיות בסכומים גדולים, בין השאר החזרי מע”מ בסכומים של מאות מיליוני שקלים.לציין כי מדובר לראשונה בהפללת ארגון פשיעה כלכלי שפעל באופן שיטתי ומאורגן היטב כמו ארגון פשיעה וזאת  כדי להונות את המדינה, הרגולטורים ורשויות המס. מדובר על הונאה בהיקף כספים של כמיליארד שקלים – משנת 2015 ועד לאחרונה. מאות חוקרים ובלשים בליווי גורמים במשרד המשפטים עסקו בפרשה. בשבוע שעבר כאמור נעצרו 29 חשודים, שלושה מהם בספרד, ו-20 הובאו לבית המשפט. במשטרה ציינו  כי צפויים עוד מעצרים.בסיס פעילות הארגון הינו בתחום החשבונות הפיקטיביות שבמסגרתו חבר בני אדם חילק לעצמו את העבודה בעזרת חברות שונות: חלקן ניפחו חשבוניות ללא ביצוע עבודה וכך זכו החברים בארגון להחזרי מע”מ של 17 אחוזים. הכספים הללו מולבנים במגוון שיטות, למשל דרך צ’יינגי’ם. מדובר בחברות בתחום הבנייה חברות שמייבאות עובדים זרים מחו”ל.

הארגון הורכב מכמה רבדים, כשהרובד המנהל נמצא בספרד ובראשו עומד אדם בעל עבר פלילי ומוכר למשטרה. הוא יובא ארצה מספרד. כמו כן, נעצרה עובדת בנק.

החקירה הסמויה בת השנה הסתיימה בשבוע שעבר בארץ ובחו”ל. זו הפעם הראשונה שמדובר על היקף סכומים כאלו בתחום הלבנת ההון. בעבר היו כתבי אישום על ארגוני פשיעה שבסיסם בעבירות של סחיטה, שוחד, והימורים.

באי כוחם של חלק מהחשודים ציינו כי אין זאת הפעם הראשונה שהיחידה הכלכלית בלהב נטפלת ללא כל סיבה מוצדקת.תושב אשקלון שכאמור נעצר בחשד שהפיץ חשבוניות פיקטיביות במיליוני שקלים, ולמעשה היה חלק מפעילותו של אותו ארגון פשיעה כלכלי. לאחר מעצרו הוא פנה לעורכת הדין לימור רוט-חזן- המתמחה במשפט הפלילי- בכדי שתייצג אותו בפרשה . ביום שני השבוע נערך דיון בעניינו בבית משפט השלום בפתח תקווה, התביעה דרשה הארכת מעצר של 7 ימים, בעקבות דבריה של עורכת הדין לימור רוט חזן, האריך השופט ארז נוריאלי  האריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים בלבד. בכל מקרה נדמה כי הפרשה עדיין רחוקה מסיום, ואשקלון- לצערנו לא בנסיבות הנכונות- שוב על המפה.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

מזעזע:אב הבית במתנ”ס נווה אילן חשוד

Share this on WhatsApp משטרת ישראל עצרה לחקירה אב בית במתנס בעיר אשקלון, בחשד לעבירות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.