אשקלון על המפה

אשקלון נבחרה להוביל מיזם ארצי של מנהיגות חינוכית על ידי מורים מובילים

מטרת מיזם ‘יהלו”ם’ היא לגבש נבחרת מנהיגות חינוכית המורכבת ממורים מובילים; ראש העיר, תומר גלאם: “אשקלון שמה בראש סדר העדיפויות חינוך מיטבי המקדם ערכים לצד טיפוח השכלה”

אשקלון נבחרה להוביל מיזם חינוכי חדשני ופורץ דרך בשם ‘יהלו”ם – יזמות והכשרה לחינוך ולמנהיגות’. מטרת המיזם היא לפעול לגיבוש נבחרת מנהיגות חינוכית של מורים מובילים באשקלון הפועלים באמצעות שלושת יסודות החינוך – משמעות, מקצועיות וארגון.

המורים, בוגרי הנבחרת, יהוו מנטורים בבתי הספר ויפעילו יוזמות חינוכיות נדרשות ברשות שיסייעו להתמודד עם האתגרים החינוכיים הרשותיים.

במהלך חמישה חודשים בוצע פיילוט ראשון של המיזם בעיר בהובלה משותפת של משרד החינוך, מינהל חינוך, אגף תנו”ס, מרכז פסג”ה אשקלון ו”צופן יהלו”ם” – יזמות והכשרה לחינוך ולמנהיגות. 

את המחזור הראשון סיימו בהצלחה 27 מורים מובילים מכל בתי הספר בעיר, אשר נבחרו להשתתף במיזם בהמלצת מנהלי בתי הספר והמפקחים.

בימים אלו שוקדים בוגרי יהלו”ם, בשיתוף מנהל החינוך, על הטמעת מיזם עירוני שייבנה במסגרת התכונית וייצור כר להיכרות רב מערכתית, הן בין תלמידי כיתות ו’ בבתי הספר ברחבי העיר והן בינם לבין בתי הספר העל יסודיים והסביבה הגאוגרפית, זאת באמצעות מפגשים חווייתיים משותפים לאורך השנה ועל מנת ליצור מעבר מרוכך לחטיבת הביניים.

ראש העיר אשקלון, תומר גלאם שיבח את בוגרי התכנית, והוסיף: “אשקלון שמה בראש סדר העדיפויות חינוך מיטבי המקדם ערכים לצד טיפוח השכלה. אין לי ספק שתוכנית כזאת רק תשביח את המערכת החינוכית, הן בקרב המורים והן עבור התלמידים. בהצלחה לכל המשתתפים ואנו מצפים ליוזמות מרתקות וחשובות נוספות בתחום”.

ראש  מנהל החינוך, יובל זוזט: “התכנית מאפשרת לחזק את השדרה הניהולית. אני רוצה להודות למנהל מחלקת חינוך יסודי, אמנון אברג’ל  ומנהלת חינוך על יסודי, זיו יונסי שהיו שותפים מלאים לתוכנית ולהטמעתה במערכת החינוך העירונית שלנו”.

בתוך כך, מנהלת מרכז פסג”ה, מיכל לירן, הודיעה על פתיחת מחזור חדש של תכנית יהלו”ם בשנה”ל תשפ”א והמשך תהליך והעמקה של בוגרי שנה”ל תש”ף.

לאור הצלחת הפיילוט הוחלט בישיבה משותפת כי העיר אשקלון תהווה מודל ארצי בפיתוח הובלה חינוכית חדשנית המקדמת מנהיגות חינוכית של מורים מובילים ברשויות.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

קבלו 15% הנחה על מוצרי Lego ו- Lego Duplo באתר The Hut

Share this on WhatsApp הנחה מיוחדת עבורכם קוראי אשקלון פוסט! ארגנו לכם קוד קופון המקנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.