הנשיא בבית משפחתו של החייל יובל

נשיא המדינה בניחום אבלים בבית משפחת מור יוסף

“יובל היה מפעים בהתנהלותו, נשא שם שורשי ומחובר כל כך למדינה הצעירה שלנו ונפל על משמרתו למען ביטחונה”, אמר הנשיא ריבלין

היום (שלישי) הגיע נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין, לביקור תנחומים בבית משפחתו של החייל, סמ”ר יובל מור יוסף ז”ל, שנרצח ביום חמישי האחרון בפיגוע הטרור בגבעת אסף.

ראש העיר, תומר גלאם, הגיע גם הוא לבית המשפחה לנחם, לתמוך ולחזק אותם בשעה קשה זו. כמו כן, תיאר ראש העיר בפני הנשיא כיצד מתמודדת המשפחה, בצורה יוצאת דופן, עם מצבן המיוחד של שתיים מבנות המשפחה.

״באנו לבכות את לכתו של שומר חומות ישראל. גיבור אמיתי שידע לשמור על הזהות שלו וגם להגן עלינו מתוך ההבנה שעל הבית שלנו רק אנחנו נוכל לשמור. יובל היה מפעים בהתנהלותו, נשא שם שורשי ומחובר כל כך למדינה הצעירה שלנו ונפל על משמרתו למען ביטחונה”, אמר הנשיא ריבלין.

בתוך כך, בשישי האחרון אלפים השתתפו בהלוויה בהם בני משפחה וחברים רבים, חברי כנסת, מפקדים וחיילים ששירתו עם יובל ז”ל. נזכיר כי, עם קבלת הבשורה הקשה הגיע ראש העיר, תומר גלאם, לבית המשפחה על מנת לנחמם ולהציע להם את כל הסיוע הנדרש בשעה קשה זו.

“העיר אשקלון איבדה את אחד מטובי בניה, סמ”ר יובל מור יוסף, זכרו לברכה, שנרצח על ידי מחבלים אכזריים ומוגי לב, חסרי כל צלם אנוש. האויב שלנו מר והוא לא מהסס ולא בוחל בשום אמצעי כדי לפגוע בנו והוא עושה זאת, לצערי, בדרך הקשה ביותר”, אמר ראש העיר, והוסיף: “משפחת מור יוסף היא משפחה ערכית ומסורה שעולמה חרב עליה ברגע אחד. המשפחה היקרה הזאת מתמודדת עם קשיים ואתגרים לא פשוטים בחיי היומיום. שתיים מבנות המשפחה הן נערות עם צרכים מיוחדים, שהאח הגדול שלהן תמיד היה שם בשבילן, מסייע, תומך, מצחיק. הן לא יראו אותו יותר. עכשיו, נשארו רק הזיכרונות והם קשים מנשוא אבל גם מנחמים.

“לצד הזיכרונות, יש גם את תחושת ההחמצה, על החיים שנקטפו בטרם עת. עוד לא מלאו ליובל חצי יובל וכבר הוא איננו. איתו הלכו גם החלומות. חלומות על מה יכול היה להיות, חלומות על הגשמה עצמית, על הקמת משפחה, על המשכיות.

“אין מילים שיוכלו לנחם הורים שצריכים לטמון את ילדיהם. אין שום הסבר הגיוני לכך. גם לא צריך להיות. ממשלת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לטיפול בטרור. בשמי ובשם תושבי אשקלון אני שולח לכם את תנחומינו העמוקים. מי ייתן ולא תדעו עוד צער”.

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

ביקור השר באשקלון

Share this on WhatsApp שר העלייה והקליטה אופיר סופר בביקור באשקלון הבוקר, חמישי, 27.04.2023, הגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.