והתחזית לישיבת המועצה:סוער

ישיבת מועצת העיר הייתה השבוע סוערת במיוחד.במרכז הישיבה וויכוח בין הרב יעקב אביטן שתקף את סגנית רה”ע סופה ביילין על פוסט שהעלתה ובו ציינה כי הדתיים הם מיעוט.”להגיד שאנחנו הדתיים מיעוט במדינת היהודים זה מזעזע.אני דורש התנצלות” ואחרי המלחמה על כבוד הדת פרץ וויכוח בין יורם שפר לבין שלמה כהן שהופסק לאחר שכהן אמר: יורם,אתה רוצה שאני אספר לכולם מה אני יודע עליך? תגיד ‘כן’, נו תגיד כן..”/ אילת טפירו

המלחמה על השבת

נראה כי עד הבחירות ישיבות מועצת העיר אשקלון יהיו יותר ויותר טעונות.ממלאת מקום ראש העיר, סופיה ביילין, פרסמה  בדף הפייסבוק שלה פוסט בו הביעה את דעתה  בנוגע ל”חוק המרכולים” שאושר בממשלה. לציין כי ביילין אינה  מרבה להביע את עמדותיה האישיות ואת עמדותיה בכלל.. הביעה השבוע את מחאתה על אישור החוק ותחת הכותרת “לא נשתוק אל מול הכפייה הדתית” כתבה:

.”לאחר דרישת ראשי המפלגות החרדיות, ״חוק המרכולים״ אושר בממשלה. החוק שיזם וקידם שר הפנים ויו״ר ש״ס אריה דרעי מעניק לשר הפנים סמכויות לבטל חוקי עזר עירוניים, בכך הוא מאפשר לו לסגור מרכולים בשבת גם בערים שבהן חוקי העזר מתירים למרכולים לפעול בשבת.

לחוק רק שני מתנגדים – שרי ישראל ביתנו , שר הביטחון אביגדור ליברמן ושרת העלייה והקליטה סופה לנדבר.
שר הביטחון ליברמן אמר בדיון כי הרצל וז׳בוטינסקי, מאבות הציונות, לא שמרו שבת. בנוסף הדגיש שר הביטחון כי אין שום סיבה לסגור מרכולים באשקלון או בחיפה. לצערי את חברי הממשלה זה לא עניין. כך החרדים רשמו לעצמם הישג נוסף בניסיון לשנות ולהפר את הסטטוס קוו.

אבל אנחנו לא נשתוק אל מול ההפרה הבוטה של הסטטוס קוו. מדובר בפגיעה קשה בציבור החילוני המהווה רוב, אותו ציבור שמשלם מיסים, עובד, משרת בצבא ועושה מילואים. גם לנו מגיע להעביר את יום השבת כיצד שאנחנו רוצים ולא כיצד שראשי המפלגות החרדיות רוצים.
אין שום סיבה שחייל שחוזר הביתה אחריי שבועיים לא יוכל לבלות ביום שבת כמו שהוא רוצה, או אזרח שעבד קשה במהלך כל השבוע לא יוכל לנוח ביום שבת כמו שהוא רוצה.
אסור לנו לתת שמיעוט קטן ישלוט לנו על החיים” כך כתבה ביילין וביקשה מציבור הגולשים לשתף את הפוסט.

דבריה של ביילין עוררו את זעמם של חברי המועצה הדתיים בעיקר נפגעו מטענתה כי מדובר ב’מיעוט’.חבר המועצה, נציג  ש”ס, הרב יעקב אביטן, מחה מכל וכל על דבריה של ביילין .”יש לי שכן שעושה מנגל לידי בשבת כשאני חוזר מבית הכנסת מעולם לא אמרתי לו משהו, להיפך. אני לוחץ את ידו ומאחל לו שבת שלום, את יכולה לשאול אותו אם פעם אחת הערתי לו על כך, מעולם לא!איש באמונתו ואני מכבד את כולם. אבל להגיד שאנחנו מיעוט? אנחנו מיעוט במדינת היהודים”? זעם הרב אביטן והפציר  בה לחזור בה מדבריה.”אני מבקש ממך להתנצל, במיוחד לאור העובדה שאנחנו כאן במדינה יהודית שומרים על הגחלת, והדת היא זאת שמחברת את כולנו”

ביילין מצידה אמרה שהיא בעד שמירה על ה’סטטוס קוו’ וכי מיותר שהנושא עלה בישיבת המועצה.

   יורם, תגיד ‘כן’  

כמעט משום מקום פרץ ויכוח שיכול היה להסתיים אחרת אם רק יורם שפר היה אומר ‘כן’..העימות בין סגן ראש העירייה, יורם שפר לבין חבר המועצה שלמה כהן פרץ על רקע הצעתו של כהן בנושא תאונות הדרכים.

“אני הייתי יו”ר וועדת תאונות הדרכים ולכל תאונה היינו מתייחסים כאל פיגוע.היינו יושבים , מנתחים ומסיקים מסקנות.ככה אגב בכל הנושאים.לא כל עניין שאני מעלה כאן אתם תגידו לי ‘בוא תצטרף תעזור’ אני לא מעוניין להצטרף, אני מעלה את הדברים מתוך תקווה שתלמדו, תפנימו ותפתרו את הבעיה.צריך להתכונן לישיבות הרבה יותר מחצי שעה ולא לסמן ‘וי””

יורם שפר התפרץ ואמר:”אתה לא מכיר את התוכניות, אתה יורד יותר מידיי למטה.אתה מדבר על חינוך?בתקופתך תלמידי בית ספר למדו תחת ‘קרינה’ אז אתה בה עכשיו להסביר על חינוך?”שלמה כהן פונה אליו ישירות ואומר לו :”אני יורד למטה?אתה בתחתית שבתחתית. אתה רוצה שאני אספר לכולם מה אני יודע עליך? תגיד ‘כן’, נו תגיד כן”

 

שתף באמצעות:

תגובות פייסבוק

תגובות פייסבוק

אודות מערכת האתר

קרא גם:

אושר תקציב העירייה לשנת 2019;

Share this on WhatsAppראש העיר, תומר גלאם:“זהו תקציב חשוב, ענייני ואחראי שנוגע בכל אחת ואחד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.